Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az égbekiáltó bűnökre még egy...

Az égbekiáltó bűnökre még egy egyházi elöljáró sem adhat feloldozást?

Figyelt kérdés
Nem csinaltam semmit csak hittanra jarok 😁
2022. aug. 10. 19:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Kedved 10ik köszönöm, és bocsánat a béna kérdésekért
2022. aug. 10. 21:45
 12/16 A kérdező kommentje:

Már csak egyetlen kérdés de ez nem a lecke része csak érdekel:


Ha az égbekiáltó bűnnel Isten személyes privilégiumát sértjük (pl.élet-halál kérdése) akkor egy egyházi méltóság felülírhatja a tevékkenysège folytán létrejött konzekvenciákat?

2022. aug. 10. 21:55
 13/16 Prókátor ***** válasza:

Az égbekiáktó bűnöket csak Isten bocsájthatja meg. Pap nem adhat alóluk feloldozást. A pápának, mint Isten földi helytartójának joga van Isten nevében nyilatkozni, így az égbekiáktó bűnöket is megbocsájthatja. Valamint a pápa ezzel a joggal felruházhat ideiglenesen "egyszerű" papokat is erre.

Az égbekiáktó bűnök elégtételére pedig példaként ajánlom Szent Imre herceg legendájában Konrád vezeklésének történetét (azért nem árt figyelembe venni, hogy nem manapság, hanem ezer évvel ezelőtti a történet, egy másik korban játszódott)

2022. aug. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az égbekiáktó bűnöket csak Isten bocsájthatja meg. Pap nem adhat alóluk feloldozást. A pápának, mint Isten földi helytartójának joga van Isten nevében nyilatkozni, így az égbekiáktó bűnöket is megbocsájthatja."

Egyrészt a katolikus tanítás szerint minden bűnt egyedül Isten bocsáthat meg, a papok csak a feloldozás kiszolgáltatói. Másrészt a pápa is egy püspök, szerintem ezekben nincs nagyobb jogköre, mint bármelyik más püspöknek. Ha jól emlékszem, egyedül a gyónási titok megsértése miatt kell a gyónónak Rómáig utaznia.

2022. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

A Wikipédiát nem Isten írta! Az, hogy a papok nem jól értelmezik a Bibliát, és ez alapján félretájékoztatják az embereket, elég nagy baj. Ez viszont égbekiáltó!

Az Atyán kívül(JHVH), csak Jézus kapott hatalmat a bűnök megbocsátására.

Egy tökéletlen ember, aki nem lát minden okot, nem vizsgálja a veséket, nem bocsáthat meg senkinek.

Ézsaiás 42:8 lentebb néhány fordítás szerint.

[link]


DE EREDETILEG ÍGY VAN: Én vagyok Jehova. Ez a nevem. Senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott bálványoknak.

2022. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nyílván nem
2022. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!