Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bizonyíték van a...

Milyen bizonyíték van a Szentháromságra vagy mi alapján hisz a legtöbb keresztény a Szentháromságban?

Figyelt kérdés

És ha Szentháromság van miért mondják hogy Jézus Isten fia? És miért hívja Jézis Istent az atyjának?

Hiszen ha egy személy lenne a kettő akkor semmi értelme nincs ennek



2022. aug. 14. 10:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szentháromság. Megpróbálom röviden mai félig-meddig tudományos nyelven értelmezni.


Isten Szellem. Azaz egy megfoghatatlan tudatos értelem Akiben fenn áll az egész teremtett világ. Ezért magát az Istent lehetetlen meglátni, mert Ő benne élünk és létezünk. Bolygók, csillagok, galaxisok, naprendszerek, dimenziók stb.


Jézus Isten része, Istenből született azaz jött létre. Jézus Isten kivetülése és kinyilatkoztatása az egész teremtett világ számára. Ezért Jézusban lakozik az egész Istenségnek a teljessége. Ezért mondják, hogy Jézus az Isten Fia. Isten Jézus által teremtett mindeneket, ami csak van és létezik a világban. Isten az akarat Jézus pedig Isten akaratának a megcselekvője, megalkotója véghez vivője és beteljesítője.

Jézus a Szent Szellem által megfogant Mária méhében és leszületett emberként. Kisebbé tette magát az angyaloknál ott hagyva dicsőségét, hogy beteljesítse Isten, az Atya akaratát. Így embernek fia is lett. Isten eljött közénk jézus személyében. Jézusban lakott az Isten egész teljessége testileg. Ezért Ő a testben megjelent Isten. Már gyermek korában tudott és ismert mindent. Nem tanulta az írásokat mégis tudta és ismerte annak egész teljességét. Csodákat tett, de azt is csak visszafogottan, mert nem ez volt az elsődleges célja és nem akarta, hogy a csodák miatt imádják Őt az emberek. Noha a sátán megkísértette Őt a csodatévő erejével és hatalmával, de Jézus ellen állt.

A zsidók megakarták Őt kövezni, mert Istennek mondta magát. A kereszten is megkísértették, hogy használja hatalmát, mondván szálljon le a keresztről, de Jézus nem tette, pedig megtehette volna.


Jézus meghalt a kereszten, lélekben, szellemben pedig a holtaknak is prédikálta az evangéliumot a holtak országában a seolban.

Mivel Jézus végig vitte Isten akaratát és elvégezte a váltságművet, így Ő neki adatott minden hatalom mennyen és földön. A bűnök bocsánata is a kegyelem. Senki sem bocsáthatja meg az emberek bűneit csak Isten. Jézus pedig Isten kinyilatkoztatása a teremtett világ számára. Jézusban Isten lakik az Isten Szent Szelleme által, mely Szellem összekapcsol mindent, ami és aki Isteni. A Szent Szellem által jön létre a személyes kapcsolat az Élő Istennel. Az Isten Szent Szelleme elvezet minden igazságra. Hit által megtört alázatos őszinte szívvel meg kell bánnunk, be kell ismernünk, meg kell vallanunk bűneinket személyesen Jézusnak. Be kell fogadnunk, be kell hívnunk Jézust az életünkbe a szívünkbe. El kell fogadnunk Őt Urunknak, Istenünknek, személyes megváltónknak és Jézus be is költözik a bűnbánó alázatos ember szívébe, elméjébe és tudatába.


Ez a Szentháromság misztériuma. Az Atyában a Fiú a Fiúban az Atya a Szent Szellem által Jézus pedig az igazhitű keresztényekben a kegyelem Szent Szelleme által.

2022. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
59%

Mit tanítottak a niceai zsinat előtti atyák


A NICEAI zsinat előtti atyákról elismerték, hogy ők töltötték be a Krisztus születése utáni első században a vezető vallási tanítók szerepét. Fontos tehát tudnunk, mit tanítottak ők.


Justin vértanú, aki i. sz. 165 körül halt meg, Jézust, mielőtt emberként létezett volna, egy teremtett angyalnak nevezte, aki „különbözik attól az Istentől, aki mindent teremtett”. Azt mondta, hogy Jézus alacsonyabb rendű Istennél és „sohasem tett és mondott mást, csak amit a Teremtő. . . megparancsolt neki”.


Irenaeus, aki körülbelül i. sz. 200-ban halt meg, azt mondta, hogy mielőtt emberként megszületett Jézus mint Istentől különálló személy létezett, és kisebb volt, mint ő. Kimutatta, hogy Jézus nem egyenlő „az egyetlen igaz és egyedüli Istennel”, aki „felette áll mindenkinek, és akin kívül nincs más.”Alexandriai Kelemen, aki i. sz. 215-ben halt meg, Istent „nem-teremtett és elpusztíthatatlan és egyedüli igaz Istennek” nevezte. Azt mondta, hogy a Fiú „második a mindenható Atyához képest” de nem egyenlő vele.


Tertullianus, aki i. sz. 230 táján halt meg, Isten felsőbbségét tanította. Megjegyezte: „Az Atya különbözik a Fiútól (aki egy másik), mivel nagyobb, mint ő; mivel ő a nemző, így különbözik attól, akit nemzett, mint ahogyan a küldő is más, mint a küldött.” Ugyancsak ő mondta: „Volt idő, amikor a Fiú nem létezett. . . Isten egyedül volt, amikor még más lények nem voltak.”


Hippolytus, aki körülbelül i. sz. 235-ben halt meg, azt mondta, hogy Isten „az egy Isten, az első és az egyedüli Isten, mindenek Ura és Alkotója, akivel senki sem egykorú [vagyis, akinek nem volt kortársa]. . . Ő az Egyetlen, aki önmagában egyedül volt; aki saját akaratából hívott létre mindent, ami azelőtt nem volt”, ily módon teremtette Jézust is, emberré születése előtt.


Origenész, aki i. sz. 250 körül halt meg, azt mondta, hogy „az Atya és a Fiú két szubstancia. . . lényegükre nézve két eltérő lény”, és hogy „[a Fiú] Atyjához képest igen kicsiny világosság”.


Alvan Lamson összegezve a történelmi bizonyítékokat, a The Church of the First Three Centuries (Az egyház az első három században) című könyvében ezt mondja: „A Háromság mai népszerű tanát. . . Justin [vértanú] szavai egyáltalán nem támogatják: és ez a megfigyelés egyformán vonatkozik a niceai zsinat előtti atyákra; vagyis, a Krisztus születése utáni három évszázadban élt összes keresztény íróra. Való igaz, beszélnek az Atyáról, a Fiúról, és. . . a szent Szellemről, de nem úgy, mint egyenlőkről, vagy hogy egylényegűek lennének, és nem úgy, hogy egy Istenben három személyt alkotnának, vagyis nem abban az értelemben, ahogyan ezt most a trinitáriusok tanítják. Pontosan ellenkezőleg.”


A Biblia és a történelem tanúsága tehát egyértelművé teszi, hogy a Háromság ismeretlen fogalom volt a bibliai időkben és még utána is jó néhány évszázadig.


Jobb szélen van a tartalom. az egész füzet erről a témáról szól...


Bővebben:

[link]

2022. aug. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%

Szerintetek ezt ki mondta, még mielőtt a földre jött?


Példabeszédek 8:22-31. Nézz meg más fordításokat is!😊


22 Jehova engem hozott létre elsőként, a legkorábbi műveként réges-régen. 23 Ősidők óta a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva. 24 Akkor születtem, mikor még nem voltak mély vizek, mikor még nem voltak vízzel teli források. 25 Még mielőtt a helyükre kerültek a hegyekés a dombok, akkor születtem én, 26 mikor még nem alkotta meg a földet és a mezőket, sem a föld talajának első rögeit. 27 Ott voltam, amikor az eget készítette, mikor kijelölte a horizontot a víz színén. 28 Amikor megalkotta a felhőket fent,amikor létrehozta a mélység forrásait, 29 amikor határt szabott a tengernek, hogy a vizek meg ne szegjék a parancsát, és amikor lefektette* a föld alapjait, 30 akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem gyönyörködött nap mint nap, én pedig mindig vidám voltam őelőtte. 31 Örömömet leltem a földjében, mely lakható, és különösen az embereket szerettem.


[link]

2022. aug. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

A Jehova tanúi tanításoktól kivagyok. Az Evangélium kulcsfontosságú szerepe és mondanivalója pontosan az, hogy Jézus azonos az Atyával. Ez a lényeg! Ezen áll vagy bukik minden! Érdemes beleolvasni ebbe a könyvbe. Ráviláít fontos és kényes dolgokra.


[link]

[link] 03729.htm

[link] 03729.htm#4


Senkit nem érdekel, hogy ki mit mondott meg állított anno, hiszen már az Apostolok idejében is voltak hamis tanítók, hamis próféták, hamis felekezetek, gyülekezetek, hamis apostolok stb. miről beszélünk? Csak azért mert abból a korból fennmaradtak egyéb írások azok nem igazolják a valós igazságot. Pál kimondja, hogy Jézus a testben megjelent Isten. Ő benne lakozott az Istennek egész teljessége. Jézusban Isten lakott a Szent Szellem által. Jézusnak adatott minden hatalom Mennyen és földön!


1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

1Jn.4,2. Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

1Jn.4,3. És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.


Jézus a testben megjelent Isten! Aki tagadja, hogy Isten és Jézus egyek, azok nem Istentől vannak! Aki azt állítja, hogy jézus nem Isten része, hanem csak teremtmény az hazudik és nem Istentől van. Tehát a Jehova tanúi tanítás nem Istentől van! Kerülni kell őket nagy ívben!!!

2022. aug. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%

Melyik fiú egyenlő az apjával?


Jézus isteni természetű lény, nem egyenlő az egyedüli igaz, és mindenható Atya Istennel! Ezt sajnos a hamis, elvakult kereszténység félreértelmezi, a nagy áhítatában...😊


Pál apostol ezt mondta: „Nem jön el az addig, amíg előbb be nem következik a hitehagyás és meg nem jelenik a törvénytelenség embere, a pusztulás fia” (2Thessalonika 2:3, 7). Később ezt jövendölte: „Tudom, hogy ha eltávozom, ragadozó farkasok törnek rátok, s nem kímélik a nyájat. Közületek is akadnak majd olyanok, akik rajta lesznek, hogy álnok szóval maguk mellé állítsák a tanítványokat” (Cselekedetek 20:29, 30, K.f.). Jézus más tanítványai is írtak erről a hitehagyásról és a ’törvénytelen’ papi osztály megjelenéséről. (Lásd például, 2Péter 2:1; 1János 4:1–3; Júdás 3, 4.)

2022. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%
Maga Jézus megmagyarázta, mi áll az igaz hittől való elszakadás hátterében. Azt mondta, ő veti a jó magot, de jön majd az ellenség, Sátán, és ő teleszórja a földet gyommal. Amikor kikel a búza, megjelenik a gyom is közte. A tiszta krisztusi hittől való eltérésre tehát joggal lehetett számítani az aratás bekövetkezése előtt, amikor Krisztus helyreállítja majd a dolgokat (Máté 13:24–43). Az Encyclopedia Americana ezt így kommentálja: „A IV. századi trinitáriánizmus nem tükrözte hűen a korai keresztények Isten természetéről vallott tanítását; ellenkezőleg, eltért ettől a tanítástól.” Hol következett be ez az eltérés? (1Timótheus 1:6).
2022. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%

EZT IS OLVASD EL:


Will Durant történész megjegyezte: „A keresztényiség nem pusztította el a pogányságot, inkább elfogadta. . . Az isteni háromság gondolata Egyiptomból eredt.” Siegfried Morenz Egyptian Religion (Egyiptomi vallás) című könyvében szintén megjegyzi: „Az egyiptomi teológusok számára a háromság jelentette a legfőbb tantételt. A három istent egyesítve egyetlen lényként kezelték és egyes számban szólították meg. Ily módon az egyiptomi vallás szellemi ereje közvetlen kapcsolatot mutat e keresztény teológiával.”


Az egyiptomi Alexandriában a III. század végén és a IV. század elején élő egyházi férfiak, mint például, Athanasius, ennek a befolyásnak voltak a képviselői, ami kifejezésre jutott azokban az eszmékben, amelyek a háromságtan kialakulásához vezettek. Befolyásuk ezután terjedni kezdett. Morenz „az alexandriai teológiát, összekötő kapocsnak tekinti az egyiptomi vallási örökség és a keresztényiség között”.


Edward Gibbon History of Christianity (A kereszténység története) című könyvének előszavában ezt olvassuk: „Ha a keresztényiség diadalmaskodott a pogányság felett, ez fordítva is igaz, a pogányságnak sikerült a keresztényiséget megrontania. Az első keresztények igaz Deizmusát. . . a római egyház a háromság felfoghatatlan dogmájává változtatta. Sok egyiptomi eredetű és Platón által eszményesített pogány tantétel megmaradt és a hit elfogadható része lett.”


A Dictionary of Religious Knowledge (Vallástudományi szótár) című könyv megjegyzi, hogy sokak szerint a Háromság „a pogány vallásoktól kölcsönzött és a krisztusi hitbe átoltott rontó befolyás lett”. The Paganism in Our Christianity (Pogányság a keresztényiségünkben) című könyv is kijelenti: „A [Háromság] teljes egészében pogány eredetű.”


Ezért James Hastings Encyclopaedia of Religion and Ethics (Vallási és Etikai Enciklopédia) című művében ezt írta: „Az indiai vallásban például, találkoztunk Brahma, Síva és Visnu hármas istencsoporttal; az egyiptomi vallásban ez a hármas istencsoport Ozirisz, Ízisz, és Hórusz. . . Tehát nemcsak a történelmi vallásokban található meg az Isten Háromság formájában. Különösen az új-platóni Legfőbb vagy Legvégső Valóságról alkotott szemléletben is ezt látjuk”, amelyet „triádszerűen ábrázoltak.” Mi köze van a görög Platón filozófiájának a Háromsághoz?

2022. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ezzel kezdeném: Filippi2 5-9

5Továbbra is gondolkodjatok úgy, mint Krisztus Jézus, 6 aki, noha Isten formájában létezett, sosem gondolt arra, hogy egyenlővé tegye magát Istennel. 7 Nem, hanem mindent hátrahagyott, rabszolgai formát öltött, és ember lett. 8 Mi több, amikor eljött emberként, megalázta magát, és engedelmes lett, vállalva a halált is, igen, a kínoszlopon való halált. 9 Isten éppen ezért magasabb állásba emelte, és kedvesen megadta neki a nevet, amely minden más név felett áll,...

(Sosem gondolt arra, hogy egyenlővé tegye magát Istennel! Ezért is MAGASABB állásba helyezte az egyedül igaz, és mindenható Isten!Bár az Atya után idáig is ő volt a 2. leghatalmasabb személy. Mégis magasabb állásba helyezte Jehova Isten. Vajon mit kapott? Ezt megtudhatjuk...)


Amikor Isten beszél magáról, mint egyetlen mindenhatóról:


Ézsaiás 43:10 Ti vagytok a tanúim - így szól az ÚR-, és szolgáim, akiket kiválasztottam, hogy megismerjetek, higgyetek bennem, és megértsétek, hogy csak én vagyok. Előttem nem lett isten, és utánam sem lesz.(Az ÚR helyett JHVH.-t kell berakni, vagyis Jehova/Jahve)



Ézsaiás 42:8

2Mózes 20:2,3

Ézsaiás 45:21

(Ézsaiás 45:5 Én vagyok Jehova, és nincsen más,

rajtam kívül nincs Isten.)

Jelenések 3:14 A laodiceai gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, Isten TEREMTÉSÉNEK A KEZDETE


Zsoltárok 83:18

Tudják meg az emberek, hogy te, akinek a neve Jehova, EGYMAGAD vagy a legfelségesebb Isten az egész föld felett.


Az örök élet receptje:János 17:3 Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az EGYETLEN igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust.


János 1:14; 3:16.


Jelenések 4:11 „Méltó vagy, Jehova, igen, Istenünk, hogy tiéd legyen a dicsőség, a tisztelet és a hatalom, mert te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból jött létre és lett megteremtve.”


1Korintusz 15:24-28. Ajánlom figyelmedbe a 28-as verset!

24 Azután a végén átadja a királyságot Istenének és Atyjának, miután megsemmisített minden kormányzatot és minden hatalmat és erőt. 25 Mert addig kell királyként uralkodnia, míg Isten a lába alá nem vet minden ellenséget. 26 Majd megsemmisül az utolsó ellenség, a halál. 27 Mert Isten „mindent a lába alá vetett”. De amikor azt mondja, hogy minden alá lett vetve, nyilvánvaló, hogy annak kivételével, aki mindent alávetett neki.28 Miután pedig Isten mindent alávetett neki, maga a Fiú is aláveti magát annak, aki neki mindent alávetett, hogy Isten legyen minden mindenkinek.



Ez minden érvedet elsöpri! A főség elve:


1Korintusz 11:3

De szeretném, ha tudnátok, hogy minden férfi feje Krisztus, az asszony feje a férfi, Krisztus feje pedig Isten.


Vagyis, Isten nagyobb mint Jézus!

Ezt Jézus ki is jelentette a János 14:28 ban:


Hallottátok, hogy ezt mondtam nektek: »Elmegyek, és visszajövök hozzátok.« Ha igazán szerettek engem, örültök, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam.


Héberek 1:3,4.


Ő Isten dicsőségének a visszatükröződése és lényének a pontos mása, és mindent fenntart hatalmának a szavával. Miután pedig megtisztított minket a bűneinktől, leült a fenséges Isten jobbjára a magasban. 4 Így hát hatalmasabbá vált, mint az angyalok, mivel kiválóbb nevet örökölt az övéknél.

2022. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az Atya Isten mindenképp nagyobb, mint Jézus ez vitán felül áll! Miért is nagyobb? Az Atya Lélek, Szellem amelyben fenn áll az egész teremtett világ.


Mi a különbség az Atya Isten és Jézus között?


Csak annyi, hogy Isten egy szellemi tudati létállapot, amelyben fenn áll az egész teremtett világ. Igen ám, de az egész teremtett világot Isten Jézus által teremtette!!! Jézus gyakorlatilag azért Isten Fia, mert nem teremtmény, hanem Istenből vált ki, Istentől született, ezért Jézus Isten kivetülése, kinyilatkoztatása a teremtett világ számára. Jézusban Isten lakik. Amikor eljöt az idő, Jézus kisebbé tette magát az Angyaloknál és leszületett emberként, otthagyva Isteni dicsőségét. Isten emberré lett Jézus semélyében, azaz Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében! Viszont amikor elvégezte az Atya a karatát a váltságművét, Jézusnak adatott minden Isteni hatalom. De ez itt még nem a vég. Ugyanis el kell jönnie az antikrisztusi időnek, aztán az Ezer éves Jézus Krisztusi uralomnak, az első feltámadásnak. Majd ezer év elteltével a halál megszűnésének, a hitetleneknek ítéletre való feltámadásának és a föld tűz általi teljes pusztulásának. Ez után jön az Új Ég és Új Föld. Ezt követi amikor Jézus teljes hatalmát átadja az Atya Istennek.


I.Kor.15,

23. Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután a kik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor.

24. Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; a mikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.

25. Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

26. Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

2022. szept. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#18#

Fil.2;

6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

9. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;

10. Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.

11. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.


Ezzel az eredi szöveggel más képet kapunk, mint a 6x átfordítgatott modern mai új nyelvezetre fordított változat.


Mit olvasunk, mik a tények?

- Jézus földreszületése előtt Istennel egy szférában volt, Isteni állapotban volt Isteni dicsőségben.

Majd Jézus otthagyva a dicsőségét emberré lett. Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében a teremtett világ számára.

- Miután elvégezte Isten akaratát az üdvösséget, a kereszthalált és feltámadt, Jézusnak adatott minden hatalom.


Majd Jézus kijelentette:


Jel.1,8. Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható.

Jel.1,11. A mely ezt mondja vala: Én vagyok az Alfa és az Omega, az Első és Utolsó; és: A mit látsz, írd meg könyvben, és küldd el a hét gyülekezetnek, a mely Ázsiában van, Efézusban, Smirnában, Pergámumban, Thiatirában, Sárdisban, Filadelfiában és Laodiczeában.

Jel.1,17. Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,

Jel.21,6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

Jel.22,13. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.


Ezt Jézus mondta magáról.

2022. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!