Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bizonyíték van a...

Milyen bizonyíték van a Szentháromságra vagy mi alapján hisz a legtöbb keresztény a Szentháromságban?

Figyelt kérdés

És ha Szentháromság van miért mondják hogy Jézus Isten fia? És miért hívja Jézis Istent az atyjának?

Hiszen ha egy személy lenne a kettő akkor semmi értelme nincs ennek



2022. aug. 14. 10:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el!


[link]

[link] 03729.htm

[link] 03729.htm#4

2022. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ézs.43,10. Ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr; és szolgám, a kit elválasztottam, hogy megtudjátok és higyjetek nékem és megértsétek, hogy én vagyok az, előttem Isten nem alkottatott, és utánam nem lesz!

Ézs.43,12. Én hirdettem, és megtartottam, és megjelentettem, és nem volt idegen isten köztetek, és ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr, hogy én Isten vagyok.

Ézs.44,8. Ne féljetek és ne rettegjetek! Hát nem mondtam-é meg és nem jelentém előre? Ti vagytok tanuim! Hát van-é rajtam kivül Isten? Nincs kőszál, nem tudok!


Nos ezt olvasni az ó szövetségben. Az újszövetségben pedig ezt olvasni.


Csel 1,8. Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.


Tehát aki az Egy Igaz Élő Isten mellett akar tanúskodni, azt Jézus által tudja megtenni, azaz Jézusról tesz tanúbizonyságot. Erről szól az Evangélium.


Jn.6,45. Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.

1Jn.1,2. (És az élet megjelent és láttuk és tanubizonyságot teszünk róla és hirdetjük néktek az örök életet, a mely az Atyánál vala és megjelent nékünk;)


Jézus nem idegen Isten és nem is egy másik Isten. Aki Istent keresi és az Ő igazságát és értelmét és mélységeit, az Jézus Krisztusban találja meg. Az igaz tanúk nem arról tesznek tanúságot és bizonyságot, hogy Isten neve JHWH (Jehova), hanem arról, hogy Isten megjelent köztünk testben. Jézus a testben megjelent Isten (Krisztus) Akiben van a mi megváltásunk és üdvösségünk, a feltámadás és az örök élet!


1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, ...

1Jn.4,2. Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

1Jn.4,3. És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.

2Jn.1,7. Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus.


Tehát, ha valaki nem vallja, hogy Jézus egy az Atya Istennel és Jézus a testben megjelent Isten, az eleve nincs Istenben, hanem a hitetés és félrevezetés áldozata.


[link]


A Jelenések könyvében és Máténál is azt olvashatjuk, hogy az igazhitű keresztényeket nem a Jehova névért fogják üldözni és megölni, hanem az igaz Isten Jézus Krisztusba vetett hitért. Akik tudják és vallják, hogy Jézus a testben megjelent Isten (Krisztus), azaz Jézusban Isten lakozott testileg.

2022. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Blackice75 ***** válasza:

Ha Yahuah azt mondta, hogy "nincs más magasságosság rajtam kívül", miért nem értjük ezt a kijelentést?!?!?

Hogyan másképp mondhatja a teremtő, hogy „NINCS ELOHIM (ISTEN)/SENKI MELLETTE”, hogy meggyőzzön,, hogy valóban higgyünk neki? Milyen más szavakat használhatott volna?


A gyengébbek kedvéért még azt is mondta, hogy "NEM EMBER ELOHIM, hogy hazudjék és NEM EMBERNEK FIA, hogy megváltozzék...", de ez sem működött, mert mindenki még mindig azt hiszi, hogy Elohim úgy döntött, hogy inkább trükközik egyet, és emberré változtatja magát, hogy megmentsen minket. De ajánlok valamit: távolítsd el a római Újszövetséget és mint a varázslat, Elohim ismét önmagában egy személy lesz.


Ha azt mondanám, hogy itt állok egyedül az édességbolt előtt, és NINCS MELLETTEM SENKI, egyetlen racionális ember sem feltételezné, hogy valaki mégiscsak mellettem áll.

.....vagy, hogy én igazából 3 ember vagyok, csak egyszerűen nem vagy képes látni, hogy a másik kettő mellettem áll, hacsak nincs meg benned az a különleges szellem, ami/aki megmutatja neked, hogy a másik kettő mellettem áll, mindezt annak ellenére, hogy csak egyet látsz és még én magam is mondtam, hogy ott állok EGYEDÜL!!!

TÉRJ VISSZA A TÓRÁHOZ!

2022. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nos ez az ember és az Örökkévaló Állandó Isten között a külömbség. Az ember csak a 3D múlandó térhez és időhöz kötött világban tud gondolkodni, ezzel szemben Isten számára minden lehetséges.


Isten egy tudati létállapot mely felfoghatatlan számunkra. Egy Szellem/Lélek Akiben fenn áll az egész teremtett világ. Isten pedig az Ige/Jézus által van jelen ebben a teremtett világban. Isten Jézusban jelentette és nyilatkoztatta ki magát a teremtett világ számára. Ezért Isten Fia, mert Isten része, Isteből vált ki. Váltságművét elvégezve Övé lett minden hatalom. Aztán majd eljön az idő amikor Isten lessz mindenekben és minden Istenben lesz.


1Kor.15,28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik Annak, Aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.


Röviden szólva Jézus nem teremtmény, de nem is egy külünálló Isten, hanem Isten része. Isten és Jézus egyek.

2022. nov. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!