Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék hinni a mennyországb...

Szeretnék hinni a mennyországban de a reinkarnáciot sem vetem el mint teologiai felvetést.Tudnátok érveket mondani a reinkarnáco ellen? Inkább szeretnék a mennyországban hinni,de nagyon ugy fest,hogy ez a földi lét az maga a paradicsom.

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 14:27
 1/7 Dorkász06 ***** válasza:

A reinkarnáció tanításának az alapja a lélek halhatatlanságának tanítása.

Ezzel kapcsolatban a Biblia az Ezékiel 18: 20 így ír:

"Amely lélek vétkezik, az hal meg..."

Ebből látjuk, hogy nincs az embernek egy olyan része, ami túlélné a test halálát. Tehát a Biblia nem támogatja a lélekvándorlás tanítását.

2022. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A reinkarnáció is megkövetelne logikailag egy ítélő Istent, aki eldönti, ki melyik testbe jut a tettei alapján, de erről hallgatnak a keleti tanok.


A több testbéli lét emberi gondolkodásunkkal igazságosabbnak tűnik, hiszen bazi nagy különbségek vannak, ki mit él meg, milyen körülmények közé születik egy életben. Vannak, ugye, akik nem is ismerhetik meg Jézust.

Véleményem szerint mégis a legjobb ebben az életben megragadni a megváltás mentőövét, aki megismerhette Jézust.

2022. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Drakula ***** válasza:
61%
Ahhoz hogy a reinkarnáció müködjőn mindig ugyan annyi életnek kéne lennie a földön.
2022. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 B2man ***** válasza:
100%
Én már előző életembem sem hittem a lélekvándorlásban...
2022. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A reinkarnáció úgy mint a dharmikus vallásokban? Az ellen tudok mondani egy érvet. A karma szerint az határozza meg, hogy miként fogsz reinkarnálódni, hogy mennyire éltél erényes életet. Tehát ha ebben az életben rossz ember vagy és mások életébe gázolsz, akkor a következő életedben szenvedni fogsz. Csakhogy a következő életedben nem fogsz emlékezni a mostanira, vagyis nem fogod tudni miért kell szenvedned, ami miatt értelmét veszti az egész.
2022. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát minden esetre én abban hiszek h nem volt semmi szuletésem elött és a fogantatásom pillanatában jöttem létre nem jön kia számítás sokkal több ember szuletik mint aki hal meg és én hiszeka emnyországban,de hiszem h van a sátánnak egy birodalma ahol esetleg ő írja szabályokat persze csak úgy írja ezeketa s zabályokat ameddig Isten engedi enki szoval. Hiszek Jézusban és hiszeka csoda tevéseiben hiszem amit ő mondott a mennyről és hiszem h létezik az a bizonyos ország
2022. aug. 18. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 örülök


Egy kis hittámogató könyvecske:

[link]


Ez is nagyon jó:

[link]

2022. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!