Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában miért nem esik...

A Bibliában miért nem esik szó a dinoszauruszokról, vagy az előemberekről?

Figyelt kérdés
2022. aug. 26. 13:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Jó a kérdés. Én hívő vagyok és azért nem kevés Biblia ismerettel rendelkezem, de én magam nem igazán tudok választ adni a kérdésedre.

Ellenben másoktól hallottam már, hogy a Bibliában a Leviatán, illetve Behemót nevet viselő állatok lehettek pl: dinoszauruszok. Egyébként mindkettőre utalnak szörnyként a Bibliában azt hiszem. De mint mondtam én ezt csak másoktól hallottam, ne vedd készpénznek.



[link]


[link]

2022. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Egyes dinoszauruszok lehet, hogy a Genezisben felsorolt ötödik teremtési korszak alatt teremtettek, mert a Biblia azt mondja, hogy Isten megalkotta a „repülő teremtményeket” és a „nagy tengeri szörnyetegeket”.

Viszont előemberek nem voltak. Ádám és Éva volt az első ember.

2022. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

A Biblia egy Isten által sugalmazott szentkömyv, ami az üdvösségedet akarja elősegíteni, nem pedig a történelem tudásodat gyarapítani. Mivel pedig a dinoszauruszok nem kritériumai az üdvösségnek, nem szükséges egy ilyen tematikájú könyvben szót ejteni róla. Ez a lényege a válasznak.


Egy kis lábjegyzet: ahogy említettem a Biblia sugalmazott könyv. Ez azt jelenti hogy emberek leírták amit Isten a tudtukra adott. A tudtukra adott nem azt jelenti hogy megszállta őket mint az ördög és lekörmöltette velük mint a robotokkal amit kellett, hanem megértettek valamit, amit a saját akár olykor természettudományosan vagy történelem ismerteti szempontból hiányos tudásukkal elképzeltek és papírra vetettek. Nem az a lényeg, hogy hogyan képzelték el például a teremtés mikéntjét, hanem annak mondanivalója, miszerint Isten teremtett minden láthatót és láthatatlant. Összefoglalva: Isten nem történelem, vagy természettudományos könyvet adott nekünk, hanem egy szentkömyvet, amiben magát nyilatkoztatta ki és elmondta mit kell Róla tudnunk

2022. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Mert a Biblia nem egy tudományos értekezés, nem erre való. Ha körültekintesz a valóságban, akkor a dolgok 90%-a nem szerepel benne, mint ahogy a telefonkönyvben sem fejtik ki, hogy melyik számtulajdonosnak mi szerepel a heti bevásárlólistáján, mit néz a tévében, és mikor fáj a háta.


A Biblia egy irodalmi mű, ami ateista szemszögből változatos költői eszközökkel felvázol egy ókori tudáson alapuló magyarázatot a világra, de nem erre helyezi a hangsúlyt, hanem a történetei általi morális útmutatásra.

Hívő szemszögből pedig ugyancsak irodalmi mű, egyben isteni kinyilatkoztatás, ami az ókori emberek számára értelmezhető szinten felvázol dolgokat a világ létrejöttével és működésével kapcsolatban, de ugyancsak nem a világ megfejtését tűzi ki célul, hanem az emberiség morális természetű tanítását az üdvösség elérésének érdekében.


Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy rajzórán miért nem fekvőtámaszokat csináltatok.

2022. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
4-es vagyok. Most komolyan, képzelj el egy olyan változatot vallási meggyőződésedtől függetlenül, amiben +600 oldalon keresztül azt ecseteli a Teremtő, miféle dinoszauruszok és embert megelőző egyéb ősállatok éltek, milyen volt akkor a Föld klímája, és milyen geológiai és biológiai folyamatok zajlottak le addig, ameddig eljött a mi időnk. Mindenki ott hagyta volna a fenébe a téren szónokló hittérítőt az első Dyplodocus előtt, mert túl sok, túl bonyolult információ egy analfabéta birkapásztornak, aki a politeista vallásoktól ennél milliószor egyszerűbb, emészthetőbb, memorizálhatóbb világképet kapott.
2022. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
A bibliát emberek írták, abban a korban, amikor még nem volt olyan fejlett a tudomány, hogy az (akkori) emberek tudtak volna egyáltalán az előemberekről vagy a dinoszauruszokról.
2022. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

A IV. lateráni zsinat és az I. vatikáni zsinat a következőképp foglalta össze a teremtést:


"Deus…simul ab initio temporis utramque de nihilo condidit creaturam, spiritualem et corporalem, angelicam videlicet et mundanam ac deinde humanam quasi communem ex spiritu et corpore constitutam."


"Isten kezdetben, egy időben a semmiből létrehozta a teremtést, a szellemi természetűt és anyagi természetűt, azaz az angyalit és evilágit, azután létrehozta az embert, ami egyszerre szellemből és testből áll."


Nagy vonalakban ez a lényeg. A folyamat mikéntje részletkérdés.

2022. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

A Biblia erősen emberközpontú, még azokról az állatokról se nagyon esik benne szó amiket ismertek akkoriban. Ha igen, akkor is csak az emberrel kapcsolatban, nem önmagáért.

Ez egy üdvtörténeti könyv, nem témája a földtörténet.

2022. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
15%

ozonvizzel elpusztult dino es majomeber


De ir a kanibalokrol pl. Szornyemberekrol akik egymast ettek, es hat a majomeberek is kanibalok voltak

2022. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 NTBS ***** válasza:
26%
Mert nem írták bele.
2022. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!