Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tesz isten olyan...

Miért nem tesz isten olyan látványos csodát amiben mindenki hinne? Állította - e jézus hogy ő isten? 🤔🤔

Figyelt kérdés

2022. szept. 20. 06:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
69%
Már az Ószövetségben sem volt mindenki Istenhívő, és ez nem is erről szól, hogy azért hiszel, mert csoda történt. Az emberen múlik a bűnbánat és megtérés.
2022. szept. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
41%

Egyiptomban és a kivonuláskor egymást érték a látványos csodák, melyeket az egész nép látott, és mi lett belőle?


Állította (muszlimok szerint persze nem), de csak finoman és áttételesen, egyrészt mert még a tanítványok sem igazán értették meg, másrészt akkor még ennél is hamarabb megölték volna. Így is hamar elpusztították azok, akik értették, hogy mit beszél. Márpedig el kellett végeznie, amit el kellett végeznie.

2022. szept. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
63%

A kérdéssel pont összevágó cikk, mely végigveszi, hogy Jézus valóban egynek állította magát Istennel:

Állította-e valaha Jézus, hogy ő Isten?

[link]


Elgondolkodtató, hogy a keresztről is megszabadíthatta volna magát de nem tette. Mert nem csodák útján akarta rákényszeríteni akaratát mindenkire.

Tett csodákat, azért hogy igazolja, hogy Isten küldte, de voltak, akik ezt is úgy értelmezték, hogy az ördög fia.


Ján. 15,24

„Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.”

2022. szept. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Hliliana válasza:
24%

(Jn 4:48) Jézus azonban így szólt: „Hacsak jeleket és csodákat nem láttok, nem hisztek.”


Kedves Kérdező!

Isten mindenki szívében alapos munkát tud végezni, az én életemben számos csodát tett Isten az ő kegyelméből. Neked kell felé az első lépést megtenni. Sokak számára megbotránkoztató tény, hogy ehhez be kell látnod, hogy bűnös vagy.

Persze, ha kikérnéd magadnak, hogy márpedig ez a “bűnmegvallás” elnyomást és lealacsonyítást közöl, akkor emlékezz a nő esetére, aki felett a nép ítélkezni akart:

„Aki bűntelen közületek, az dobja rá az első követ!” (János 8,7b)


Nem mellesleg, az alázat hatalmas kincs a mennyekben. És aki meaglázza magát, azt felemeli az Úr. Mert az alázat nem más, mint tisztában lenni azzal, hogy nem vagy méltó Isten kegyelmére.


(Márk 9:23,24) „Jézus pedig monda néki: Ha hiheted azt, minden lehetséges a hívőnek. A gyermek atyja pedig azonnal kiáltván, könnyhullatással monda: Hiszek Uram! Légy segítségül az én hitetlenségemnek.”


Jézus elmondja, hogy hit által minden lehetséges. Aki hisz az Igében, mely Isten kinyilatkoztatása, Jézus rajta keresztül csodákat tehet. Ehhez kell a hívőnek “meghalnia magának”, megtagadnia, meggyűlölnie a saját életét.


(Gal 2:20) Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.


Ámen…gondolj bele. Jézus mindent elvégzett érted. Dicsőség az Úrnak!


Rengeteg csodát tesz az Úr a Földön hit által. De adta nékünk a szabad akaratot, ami miatt nem kényszerítheti senkire a hitet. A hit pont ettől egy mennyei ajándék.

Ez által munkálkodik Isten a Földön. A te szíveden és a jézusi hiteden keresztül. Én erős okkult háttérből jöttem. A szellemvilággal való munkák során mindenért a lelkemmel fizettem és bizonyságot teszek, hogy a Jósiten mentett ki, és épített újjá engem mindebből. Megbocsátotta minden bűnömet, melyet ellene vétkeztem, mert hatalmas az Ő kegyelme.


(Lukács 18:8) De amikor eljön az Emberfia, vajon talál-e hitet a földön?


(Matthew 3:2) Repent ye; for the kingdom of heaven is at hand.

(Máté 3:2) Térjetek meg, mert elközelített a mennyek országa!

2022. szept. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
12%

Amit 3 # ír.

Jézus, bár simán elmenekülhetett volna, vagy kimutatva "isteni" hatalmát a római hadsereg letérdelt volna előtte, azonban ekkor megsértette volna az emberek szabad akaratát abban hogy higgyenek vagy sem, ezért inkább vállalta a szenvedést és a halált.

Judás, a legfiatalabb tanítvány azt hihette, ha a mestere ilyen helyzetbe kerül, akkor kimutatja isteni hatalmát (ahogy ezt nekik tanítványoknak már többször megtette) és az egész közel kelet egycsapásra elfogadja Isten fiát, és megtér az igaz hitre, és boldogság és béke lesz.

Mint 3# is írta, nem akarta rákényszeríteni az akaratát az emberekre, ez egy pozitív úton haladónak a mások szabad akaratának a megsértését jelenti, és elfogadhatatnal.

2022. szept. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%

Azért mert Isten a hitre válaszol a hit kapcsolódási pont az Isten jelenlétéhez, a hitetlenség nem közömbös állapot hanem az ördög befolyását erősíti. Ezért nem jött le Jézus a keresztről, mivel ez egy provokáció volt a gonosz részéről valamint hitetlenséggel az emberek korlátozzák Isten befolyását egy bizonyos területen.



Zsid 11:6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.



Zsid 11:1 A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.



Ján 1:12 Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek;



Zsid 3:12 Vigyázzatok atyámfiai, hogy valaha ne legyen bármelyikőtöknek hitetlen gonosz szíve, hogy az élő Istentől elszakadjon;



Zsid 4:2 Mert nekünk is hirdettetett az evangélium, miképpen azoknak: de nem használt nekik a hallott beszéd, mivel nem párosították hittel azok, akik hallották



Máté 13:58 Hitetlenségük miatt nem is mutatta ott meg hatalmának egy jelét sem.



Márk 6:5 Nem is mutathatta meg ott egy csodában sem hatalmát, csak kevés gyengélkedőre vetette rá kezét, hogy gyógyítsa őket.

2022. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 Drakula ***** válasza:
64%

Az emberek ha látnak egy csodát, nem biztos hogy hinni fognak isten létezésében.

Ha isten lejőnne is bemutatkozna, egy kőkemény ateista azt mondaná "ez egy nagyhatalmú létforma ami túl mutat a felfogo képességeinken, de adtól még nem isten csak annak mondja magát."

2022. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. szept. 20. 10:08
 9/40 anonim ***** válasza:
89%

7


Azért egy próbát tehetne, mert ez így nem magyarázat. Vagy elfogyott az összes manapontja és várni kell egymillió évet mire visszatöltődik?

Ha létezik és képes bármilyen csodára, akkor nincsenek limitációi, nem kell spórólnia semmivel. Olyan látványos varázslásokat (nevezzük csodának mert így kevésbé mesebeli a megnevezés, de a lényege ugyanaz) végezhet amikor kedve tartja.


És még nem is beszéltünk a többi vallás isteneiről akik istene ugyanúgy nem végez csodákat csak a szokszázéve leírt történeketben... vajon miért...

2022. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
38%
#9 nem látod ami világba történik? világszerte földindulás katasztrófa éhinség háboru járványok. Jézus ezeket mind megprófétálta ezeknek be kell teljesedniük tehát ez is már Istennek a műve. közel a vég
2022. szept. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!