Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tesz isten olyan...

Miért nem tesz isten olyan látványos csodát amiben mindenki hinne? Állította - e jézus hogy ő isten? 🤔🤔

Figyelt kérdés

2022. szept. 20. 06:54
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
15%
#20 Akik nem hittek Krisztusban, hanem hittek az antikrisztusnak, azoknak késő bánat. Nem hiszek az örök kárhozatban, de van tétje a hitnek.
2022. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
69%
#21 és ki az antikrisztus? Illetve Jézus egy fogyatékos vagy beteg embertől ugyanazt a hitet várja mint egy teljesen egészségestől?
2022. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
73%
#22 Jézus igazságosan és méltányosan ítél mindenkit
2022. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Jó de valaki látta már jézust meg istent hogy ennyien hisznek benne? Hogy lehet olyanba hinni amit nem lát az ember? 🤔🤔
2022. szept. 20. 13:57
 25/40 anonim ***** válasza:
91%

#24 olvasd el ezt a könyvecskét:

John Maisel: Isten e Jézus?

[link]


Ha ezek után szeretnél tovább kutatni, szívesen ajánlok még olvasnivalót.

2022. szept. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 NTBS ***** válasza:
Mert azt akarja, hogy ne csak a szemünkkel látott dolgokat higgyük el.
2022. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Drakula ***** válasza:

"Jó de valaki látta már jézust meg istent hogy ennyien hisznek benne? Hogy lehet olyanba hinni amit nem lát az ember? 🤔🤔"

Hogyan lehetne hinni istenben ha látod?

Akkor már nem hitről, hanem tudásról van szó.

2022. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

János Evangéliuma 14. rész erről szól:

[link]

Vagy amikor meg akarták kövezni?

Jn 8.42

Jézus ezt válaszolta: "Ha Isten volna az atyátok, akkor szeretnétek engem. Mert az Istentől való vagyok, tőle jöttem. Hisz nem magamtól jöttem, hanem ő küldött.

Jn 8.43

Miért nem értitek a beszédemet? Azért, mert nem vagytok képesek meghallani a szavamat.

Jn 8.44

A sátán az atyátok, és atyátok kedvére igyekeztek tenni, aki kezdettől fogva gyilkos, nem tartott ki az igazságban, mert nincs benne igazság. Amikor hazudik, magából meríti, mert hazug, és a hazugság atyja.

Jn 8.45

Mégis, bár az igazságot hirdetem, nekem nem hisztek.

Jn 8.46

Ki vádolhat bűnnel közületek? Ha meg az igazságot hirdetem, miért nem hisztek nekem?

Jn 8.47

Aki az Istentől való, meghallja az Isten szavát. Ti azért nem halljátok meg, mert nem vagytok az Istentől valók."

Jn 8.48

A zsidók erre rátámadtak: "Hát nincs igazunk, amikor szamariainak és ördögtől megszállottnak mondunk?"

Jn 8.49

"Nem vagyok ördögtől megszállott - felelte Jézus -, hanem tisztelem Atyámat, ti ellenben gyalázattal illettek,

Jn 8.50

noha nem keresem a magam dicsőségét, hisz van, aki keresse és ítéletet mondjon.

Jn 8.51

Bizony, bizony, mondom nektek: aki megtartja tanításomat, az nem ízleli meg a halált örökre."

Jn 8.52

A zsidók közbevágtak: "Most aztán igazán meggyőződtünk róla, hogy ördögtől megszállott vagy! Ábrahám is, a próféták is meghaltak, s te azt állítod: Aki megtartja tanításomat, nem ízleli meg a halált örökre.

Jn 8.53

Csak nem vagy nagyobb Ábrahám atyánknál? Mert hisz ő meghalt. S a próféták is meghaltak. Mivé teszed magad?"

Jn 8.54

Jézus így válaszolt: "Ha én dicsőíteném meg magam, mit sem érne a dicsőségem. Atyám dicsőít meg, akiről azt mondjátok ugyan, hogy Istenetek,

Jn 8.55

de nem ismeritek. Én azonban ismerem, s ha azt mondanám, hogy nem ismerem, hozzátok hasonlóan hazug volnék. De ismerem, és megtartom tanítását.

Jn 8.56

Ábrahám, a ti atyátok örült, hogy megláthatja napomat. Meg is látta, és örült neki."

Jn 8.57

A zsidók felháborodtak: "Ötvenesztendős sem vagy, s láttad Ábrahámot?"

Jn 8.58

Jézus így válaszolt: "Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."

Jn 8.59

Erre követ ragadtak, s meg akarták kövezni, de Jézus eltűnt előlük, és elhagyta a templomot.

2022. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
56%

1. Ha hinni kell benne, akkor az továbbra sem megfelelő.

2. A csoda azt jelenti, hogy a természettörvényeknek ellentmond.

3. Továbbá kérés, hogy ki fogadja el a csodát? Az egyház bármire rámondja, hogy „csoda”, ha mondjuk egy embert halála után szentté kíván avatni. Ilyenkor egy orrvérzés elmulsztása is csodaszámba megy náluk, ami persze teljesen természetes okokra is visszavezethető, semmi különleges nincs benne, mégis úgy döntenek, hogy márpedig csoda történt.


Ilyen módon a csodákból nem kérünk, illetve kérünk, de akkor az a csoda alaposan körül lesz járva és minden szempontból meg lesz vizsgálva, darabokra szedve. A bűvésztrükkök is csodaszámba mennek, mert látszólag lehetetlen őket megcsinálni, de egy kellőképpen képzett bűvész simán megfejtheti (lásd Pen and Teller's Fool Us! c. nagy sikerű műsorát), vagy a már néhai James Randi tevékenységét, aki sorra leplezte a magukat csodálatos képességekkel felruházottnak állító embereket sok-sok évtizeden keresztül. Ellenőrzött körülmények között MIND megbukott, leleplezték a mutatványt, vagy egyszerűen nem sikerült reprodukálniuk állítólagos csodálatos képességeiket.


Továbbá mivel a természettörvények áthágásáról van szó, ha olyat látnék, hogy a nap megáll az égen (lásd Józsué performanszát), vagy hogy éjjel felnézek az égre, és látnám, hogy a csillagokból összeáll egy felirat hirdetvén: ÉN VAGYOK ISTEN, ÉS LÉTEZEM! – akkor is előbb kezdenék kételkedni a saját elmémben, mintsem hogy csodára gyanakodnék. Azt gondolnám: megőrültem, valaki bedrogozott, álmodom, vagy ébren vagyok, de agysérülést szenvedtem és most hallucinálok.


A csodának olyannak kell lenni, amely mindenki számára látható, és minden kétséget kizár, ezért vagy tömeges csodát kell tenni, vagy pedig személyes csodákat egyesével mindenkinek külön-külön. Ez persze semmi egy mindenható isten számára, viszont ekkor felmerül a kérdés, ha van hozzá hatalma, miért nem teszi meg mégse?

2022. szept. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
62%

#4: „Isten mindenki szívében alapos munkát tud végezni, az én életemben számos csodát tett Isten az ő kegyelméből. Neked kell felé az első lépést megtenni.”


Igen? És arra miért nincs tutorial, hogy MERRE kell indulni? Ha nem tudom, hol van, honnan tudjam, hogy jó irányba teszem meg azt az első lépést? Ha te tudod, ki vele, és egyszerre mindenki megtalálja Istent, és mindenki boldog lesz. Kell ennél több? Na látod! Mondd, merre induljunk, de biztosat mondjál, mint ahogy a GPS sem irányít téged a homlokegyenest ellenkező irányba.


„Sokak számára megbotránkoztató tény, hogy ehhez be kell látnod, hogy bűnös vagy.”


Ki? Én? Ki szerint vagyok bűnös? Először is mit követtem el? Másodszor ki bizonyította rám a bűnösségemet? Született-e elmarasztaló ítélet? Miért nem voltam jelen a tárgyaláson? Miért nem adtak lehetőséget, hogy védjem/tisztázzam magam a vádak alól? Mik is pontosan a vádak?

2022. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!