Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok üdvözülhetnek?

A muszlimok üdvözülhetnek?

Figyelt kérdés

2022. szept. 25. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Miért ne?
2022. szept. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Jézussal bárki üdvözülhet.
2022. szept. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Jézus nélkül is, bár tényleg sokat tett az emberekért.
2022. szept. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó! Akkor tök mindegy miben hisz az ember, ill. milyen vallású.
2022. szept. 25. 23:25
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
A vallások az alapot rakták le, innentől egymásra vagyunk utalva.
2022. szept. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Drakula ***** válasza:
61%

Kereszténység szerint?


Mivel az eredendő bün feloldozásához jézus befogadása kell, igy nem hiszem.


"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."- János 14,6.


Szoval ja nem üdvözlünk.

2022. szept. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Ugye nem tudjuk, hogy melyik vallás az igazi, illetve egyáltalán van-e olyan vallás, amelyiknek létezik az istene is.

Innen kezdve csak annyit tehetünk, hogy normálisan élünk - amiben benne van a vallásszabadság is.

2022. szept. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

"Ez nagyon jó! Akkor tök mindegy miben hisz az ember, ill. milyen vallású."


Nem így van. Mindazonáltal létezik a kereszténységben az "erényes pogány" koncepció. A kontextusban a pogány nem csak a politeistát jelenti, hanem a nem-keresztény embert, tehát a muszlimot is, csak hogy értsétek. Eszerit azok a pogányok, akik nem hallották az Evangélium üzenetét (itt nem csak arra kell gondolni, hogy sosem hallottak róla, mint mondjuk Szókratész vagy Hérakleitosz, hanem arre is, hogy hallottak róla, de nem értették meg azt, egy helytelen, fals kép alakult ki bennük róla, ezért nem fogadták el), de ennek ellenére erényes életet éltek, azok üdvözülhetnek.

Isten pontosan tudja, hogy ki hogy viselkedne egy olyan helyzetben is, ami meg sem történt vele soha, tehát tudja, hogy ki az aki befogadta volna az Evangélium üzenetét, ha hallotta volna (most is úgy értem a hallottát, ahogy korábban kifejtettem), és én személy szerint úgy gondolom, hogy a nem-keresztény de erényes emberek ilyenek.

Én nem tudom neked megmondani, hogy konkrétan ez vagy az muszlim üdvözülhet, de emez meg amaz nem üdvözülhet, mert azt csak Isten tudja. De élek a gyanúval, hogy Abu Bakr al-Baghdadi nem üdvözülhet, Amadou Bamba viszont igen.

2022. szept. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mindannyian Allah kezében vagyunk, az Ő könyörületében és irgalmában bízunk. Kizárólag Allahra hagyatkozunk, hiszen nincs más Isten kizárólag a Teremtmények Ura Allah.
2022. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
9: Már bocs de Allah is ugyanúgy csak egy része a megnevezhetetlen egynek mint akár Jézus, Isten, Buddha és még sorolhatnám.
2022. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!