Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus tényleg létezett? Ha...

Jézus tényleg létezett? Ha imádkozok hozzá vagy Istenhez tényleg meghalhat?

Figyelt kérdés
Valaki tapasztalta isten létezését úgy értem hogy pl imádkozott hozzá és segített?
2022. szept. 29. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Jézus nem halhat meg mivel már meghalt a bűneinkért.Amire te gondolsz az a meghallhat.
2022. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden pillanatban hall a Teremtô.

Nyugodtan fogalmazd meg magadban amiket szeretnél, és hogy ez miért lenne jó és hasznos másoknak is.

Mindannyian a Teremtő tudatában létezünk, részei vagyunk.

2022. szept. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

"Jézus tényleg létezett? "

Mint egy személy vagy mint Isten fia?

Mint Isten fia az nagyon vitatott kérdés.


"Ha imádkozok hozzá vagy Istenhez tényleg meghalhat?"

Ha létezik a bibliában leírt Isten akkor hallja hogy imádkozol hozzá de azt is tudja hogy ha csak gondolsz rá.



"Valaki tapasztalta isten létezését úgy értem hogy pl imádkozott hozzá és segített?"

Sok ilyen eset volt. De ugyan ilyen esetek voltak másik istenekkel is és egyebekkel. Az hogy melyik eseteket okozhatta egy létező dolog és melyik csak bele magyarázás az megint csak egy nagy kérdés.

2022. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Jézus valóban itt élt a földön, ahogy az evangéliumokban is leírták. Ő valóban feltámadt és most is él.

Amióta én is személyesen megtapasztaltam, hogy Ő szól hozzánk.... Igen meghallgatja az imákat és ha nem is mindig, de ha igen, akkor mellbevágóan meg is válaszolja.

Hallgas dícséreteket, keress olyan közösséget, ahol Róla beszélnek, hogy találkozhass Vele... megtanuld Őt egyre jobban megismerni Őt.

Áldjon az Úr!

[link]

2022. szept. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Egy történelmi Jézus létezhetett, de az evangéliumokban olvasható Jézus-kép meggyőződésem szerint kitalált, lényegében mítosz. Tehát a kereszténység istenéhez nem érdemes imádkozni, mert szerintem nem létezik.
2022. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A kereszténység istene a mohamedánok istene is, Ehnaton Ré/Aton istene is, a krisnások Krisnája is, a logosz Logosza is...minden egy....Ő. Teremtő.
2022. szept. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:
36%

Szia

Istenhez kell imádkozni, Krisztus közbenjárásával.

Isten kinevezett egy Közbenjárót az imáinkért. „Én vagyok az út, az igazság és az élet — jelentette ki Jézus Krisztus. — Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam.” Továbbá Jézus ezt mondta: „amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiúval kapcsolatban. Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni” János 14:6, 13, 14. Biztosak lehetünk abban, hogy Jehova készségesen meghallgatja a Jézus nevében mondott imákat. Jézusról a Biblia ezt írja: „arra is képes, hogy teljesen megmentse azokat, akik általa járulnak az Isten elé, mert mindenkor él, hogy szót emeljen (azaz közbenjárjon) érdekükben” Zsidók 7:25.

2022. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!