Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus kihez imádkozott?

Jézus kihez imádkozott?

Figyelt kérdés
Jézus Isten volt,tehát önmagához?

2017. ápr. 15. 08:31
1 2 3
 1/24 KZitus ***** válasza:
39%

János 17:1–6

17 Ezeket mondta Jézus, és szemét az égre emelve ezt mondta: „Atyám, eljött az óra; dicsőítsd meg fiadat, hogy fiad is megdicsőítsen téged, mint ahogy hatalmat adtál neki minden test fölött, hogy örök életet adjon mindazoknak, akiket neki adtál. Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról. Én megdicsőítettelek a földön, és elvégeztem a munkát, melyet nekem adtál, hogy végezzem. Most tehát, Atyám, dicsőíts meg magad mellett azzal a dicsőséggel, amely megvolt nekem melletted, mielőtt a világ lett.

2017. ápr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Jézus nem az Atya. Az Atyához imádkozott, aki Jézus felett állna, ha rangja lenne.
2017. ápr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az Atyához.
2017. ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Az Atyához.

Olvasd el Filippi 2:6-8-at! Jézus épp Istenségét hagyta maga mögött amíg halandó emberként eljött közénk, hogy vérét adhassa értünk.

2017. ápr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%
Az Atyjához. Meg is mondta, hogy az Atya nagyobb. Meg a tanitvanyokat is arra tanitotta, hogy az Atyjahoz imadkozzanak. Jezus nem egyenlo Istennel, a Biblia egyertelmu : Isten Fia. Bárhogy akarjak is ezt kicsavarni sokan.
2017. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Jézus nem önmagához imádkozott, hanem a mennyei Atyához!

Akitől született!

1János 5:1 Mindaz, aki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, Istentől született, és mindaz, aki szereti a szülőt, azt is szereti, aki tőle született.

Hogy elhiggyék hogy te küldtél engem! - Mondja Jézus!

2017. ápr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
Atya , fiú(Jézus) és szentlélek külön van... (Hacsak nem vagy unitárius)..
2017. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 kzs ***** válasza:
75%

Jézus mindig is tisztában volt az Ő Isteni mivoltával. De kiüresítette magát, és szolgai alakot vett fel. Ezért volt az, hogy az Atyához imádkozott, és hogy az Ő segítségét várta.

Jézus a testté vált Krisztus, Krisztus pedig egylényegű az Atyával. Ez a SzentÍrás álláspontja, vagyis a SzentHáromság. Jézus (a Fiú) tehát ma is Isten.

2017. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 szp72 ***** válasza:

Az emberré lett Egyszülött Isten imádkozott az emberré nem lett Atyaistenhez.


Gondolom a kérdés egyfajta Szentháromság kritika akart volna lenni. Sajnos azonban a Szentháromság tana egyáltalán nem tagadja, hogy az Atya és a Fiú két különböző személy, így ez nem használható érvként.


Azt viszont tagadja, hogy két különböző isten. Az Atya és a Fiú ugyanis mindent közösen birtokol. Ha Isten ember volna, akkor egyetlen emberi testet birtokolna két különböző emberi személy, mivel azonban Isten nem testi, hanem szellemi lény, szellemi lényegű, ezért nem közös testük, hanem közös szellemük van, ahogy azt a Biblia mondja is. Az Atya szelleme a Fiú szelleme, tehát egyszelleműek, egylényegűek.


A szellem (vagy más fordításban lélek) teszi az Atyát és a Fiút eggyé, a lélek az ő tökéletes egységük. Mivel a két személy tökéletes egysége nem lehet se személytelen, se egyik se másik személy, ezért az csak egy titokzatos harmadik személy lehet, ezért igazából nagybetűvel írandó: Lélek vagy ahogy a Biblia nevezi: Szentlélek.

2017. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Az Atyjához, akinek az imádatát védte.


Hiszen írva van, hogy az Atyja imádatának helyre állítása végett tisztította meg a templomot is, és nem azért hogy Őt imádják.


(Zsoltárok 69:9)  9 Bizony a házadért való buzgalom emészt engem,. . .

(János 2:16, 17) . . .Ne tegyétek tovább az én Atyám házát kereskedés házává!” 17 A tanítványai visszaemlékeztek rá, hogy meg van írva: „A házadért való buzgalom emészt engem.”

2017. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!