Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok két vallás között dönteni már jó pár éve? Mindkettővel szimpatizálok, mindkettőt gyakoroltam már minimum 1 évet de nem tudom eldönteni melyik a helyes.

Figyelt kérdés

2022. okt. 15. 19:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%
Na pont ezért hülyeség a sok vallás. Rengeteg van, az ember dönti el miben hisz. Én akkor lettem ateista, mikor azon agyaltam miben higgyek. Isten.. budhdizmus... nade akkor ott vannak Zeuszék, a japán sintó istenek, stb.. Rájöttem, hogy ha választhatok, akkor semmi értelme az egésznek. Mindet emberek találták ki.
2022. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
#7# Nagyon nem jól közelíted meg a dolgokat. Tanulmányozd mélyebben a két személy elő és alap történelmét és rádöbbensz, hogy hatalmas az eltérés és a különbség kettőjük között. Itt nem csak egy egyszerű Név cseréről van szó.
2022. okt. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#12

Úgy gondolom mindkettőjüket ismerem elég átfogóan.

Amit én írtam azaz egyik válasznak a kritikája szeretett volna lenni, hogy semmi konkrét nem hangzott el a részéről csak az, hogy "Jézus jó, Jézus Isten, Jézus megvált, kövesd Jézust".

2022. okt. 22. 15:10
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

#13#

Szerintem nagyon nem érted a lényegi külünbséget. Az életben sok neves életfilozófus és élet bölcselkedő megfordult már éltek és haltak, jöttek és mentek. Jézus nem egy bölcselkedő filozófus ember volt. Ezért írtam, hogy jobban és mélyebben áss bele a dolgokba. Felületes vagy és csak az embert látod és a bölcsselkedő életfilozófiát keresed azok tanításaival együtt. Pedig amit keresel valójában ott van Jézusban csak valamiért nem akarod észrevenni. Azt nézd meg, hogy mi ennek az oka.

2022. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 KZitus ***** válasza:
66%

#7


"A buddhizmus és a kereszténység is "jó fának" tűnik ami "jó gyümölcsöt" terem." - valóban jól írod, "tűnik", emberi szemszögből. Viszont Krisztus elsősorban emberek "gyümölcséről" beszélt.

Máté 7:19, 20

"Minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágnak és tűzbe vetnek. Úgy bizony, a gyümölcseikről fogjátok felismerni ezeket az embereket."

Vagyis arról, az ember egyénileg milyen életet él. Hasonlóan fogalmazott meg Jakab is, a 2:18-22-ben:

"De valaki majd azt mondja: „Neked hited van, nekem meg tetteim. Mutasd meg nekem a hitedet tettek nélkül, én pedig megmutatom neked a hitemet a tetteim által.” Ugye hiszed, hogy egy Isten van? Jól teszed. Csakhogy a démonok is hiszik, és rettegnek. De akarod-e tudni, ó, te balga ember, hogy a hitnek tettek nélkül semmi haszna? Ábrahámot, a mi apánkat vajon nem tettek által nyilvánították igazságossá, miután felajánlotta a fiát, Izsákot az oltáron? Látod, hogy a hite a tetteiben nyilvánult meg, és a tettei által lett tökéletes a hite."

2022. okt. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Igaz hitből következnek a tettek.

Nem cselekedetek által üdvözülünk.


[link]


Illetve ha a "fa" alatt nem a komplett vallást hanem annak híveit értjük akkor is ugyanott vagyunk.

Sőt talán még több békésebb, szeretet teljesebb buddhistát ismerek, mint keresztényt.

2022. okt. 27. 00:17
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves #16#


Nos az élet elég szines. Vannak alapból jóhiszemű, jó indulatú, segítőkész emberek, akik úgy gondolják, hogy ez az emberiség alapja, ez teszi igazi emberré az embert, és nem tartoznak semmilyen vallási közösséghez, ez a természet rendje és törvénye. Tehát ahhoz, hogy jó legyél és jót tegyél másokkal szemben, ehhez nem kell egy vallási felekezethez vagy irányzathoz tartozni. És itt jön a kérdés: Akkor miért is vannak a vallások és miért is kell engedelmeskedni a vallási dogmáknak, szabályzatoknak, előírásoknak stb. Akkor mit is nyújt valójában a vallás és mi okozza a vallások közti elletéteket és feszültségeket. Na ilyenkor van az amikor át kell lépni egy bizonyos határt, ami már nem csak az élet filozófiáról szól, hanem az élet értelméről, létéről, teremtésről, örökkévalóságról, Isten-ember kapcsolatáról stb. Tehát, ha valaki jó és emberséges és szeretetteljes az nem vallásfüggő! Én rengeteg embert ismertem meg az életem során és sajnos sok volt köztük az álszent, hamis képmutató ember, de ez nem azt jelenti, hogy nem Jézusban van az igazság! Képmutató álszent hamis emebrek minden vallásban vannak. Viszont maga a a vallás nem üdvözít. A vallás attól vallás, hogy emberek alkották meg a szabályait. Ha pedig így van akkor az nem Istentől van legyen az bármilyen vallás. Jézusban pedig megszabadul az ember a kötelékektől és örök szabadságra lel Ő benne. Ugyanis Ő nem vallásalapító bölcselkedő, hanem a testben megjelent ISten akiben van a mi örök életünk. Ő neki van hatalma megbocsátani a bűneinket, ő általa van ami szabadulásunk stb. persze azok számára, akik hozzá fordulnak és öszintén, alázatos megtört szívvel színt vallanak Neki és behívják Őt az életükbe a szívükbe és elfogadják Őt Uruknak IStenüknek és személyes megváltójuknak!!!!

2022. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek vallások.. Mindegyik helyes... Ezek utak istenhez. Tök mindegy mit csinálsz, igy is úgy is istent követed, a természet a korlátod. Ha mindkettő hasonlóan közel áll, akkor kövesd mindkettőt...
2022. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 NTBS ***** válasza:
Válaszd a kereszténységet.
2022. dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A vallás nem szimpátia kérdése, hanem HIT kérdése.
2022. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!