Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek igaz, hogy Soma...

Szerintetek igaz, hogy Soma Mamagésa még ebben az életében eléri a teljes megvilágosodást, buddha lesz? Tényleg ennyire nagyon fejlett?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=Dl9ObKjp6r0&t


Ő maga mondta.


A hagyományos buddhizmus és keleti vallások szerint tényleg még ezen életében eléri a teljes megvilágosodást?



2022. okt. 21. 14:12
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

#10

Nem tudod mikor őszinte és mikor nem.

Ennyit erről.

2022. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
72%

"De ha ennyire mélyen spirituális, hívő lelkű asszony,"

Miből gondolod hogy az?


" és miért buzdít erre másokat is?"

"miért csinál a spirituális úttal összeegyeztethetetlen dolgokat,"

Jó megélhetési forma.


Sokan ezotériával csinálják ugyan ezt. Bemesélik mindenkinek hogy mennyire hisznek benne, mekkora követőjük és mennyire nagyon működik és egy csomó pénzt keresnek vele. Lényegében vándor színészek. Sokaknak tök jó életük van ebből és közben még utazgatnak is.

A munka is csak szórakozás. Én is váltanék de rosszul lennék ha annyi hülyeséget kéne össze hadoválnom.

2022. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
79%

"Miért Magyarország elsője? Külföldön már ezelőtt is voltak ilyenek?"


Ez egy szarkasztikus megjegyzés volt. Ez a nő semmihez nem ért, egyszerűen ilyen humbug dolgokból akar megélni, ezzel akarja eladni magát, egyszerűen hogy lehúz másokat. Ha kell buddha is lesz, csak maradjon rivaldafényben, jöjjön a pénz (ha már a csődöt mondott színészi és zenei karrierjéből nem csurrant sok). Erre utaltam.

2022. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 pelgrim ***** válasza:
40%

Hogy valóban eléri-e a teljes megvilágosodást ebben az életben, nem tudom, azt azonban igen, hogy ő már most Budha (bölcs).

Jó, hogy ilyen videokat csinál, azzal elősegíti a jámbor népek kiszabadulását a vallások, az erkölcslovagok szorongató, fojtogató öleléséből. Ugyanis a sexualitás nagyon is közel áll a spiritualitáshoz, és egyáltalán nem összegyezhetetlen vele. De a vallásos előjárók valamilyen okból fontosnak tartották a szexualitást tilalmakkal körülvenni, míg gyakran ők maguk sem voltak képesek tartóztatni magukat.

Soma Mamagésa őszintén és tisztelettel beszél ezekről a dolgokról. Videoi mély belátásról, bölcsességről tanuskodnak.

2022. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

#14.

Olvasgass buddhista tantrát!


Az önkielégítés egyenesen önpusztító, mivel leépít minden energiát. A szexualitás természetes célja a kapcsolódás párok között (a házasság egy jel, amivel kifejezem, hogy nem kell nekem más, csakis Ő), amiből aztán gyermek is foganhat. A sperma rengeteg energiát, életerőt tartalmaz, hisz arra is képes, hogy életet hozzon létre a petesejttel egyesülve. Helytelen és rossz pazarolni. Vannak olyan tantrikus írások, amelyek még az éjszakai magömlést is helytelennek tekintik, és az álomjóga/tudatos álmodás módszerével megpróbálja elkerülni. Az önkielégítés önzővé tesz, fokozza a szenvedést, az evilághoz köt stb. Világilag is elismerten rossz hatásai vannak, mivel csökkenti a nemi hormonok szintjét, az illető kevésbé érzi magát energikusnak...


A buddhista tantra szigorúan elveti az önkielégítést, az anális közösülést, az orális közösülést, a megszakításos szexet/óvszert, tehát mindent, ami magvesztéssel jár, és/vagy nem egy pár kölcsönös szeretetéről szól.


https://www.youtube.com/watch?v=ksvaSnjPDLs&t


A buddha megvilágosodottat jelent, és ez a vágyaktól túlfűtött nő minden, csak nem buddha. Nem értem, hogy érhetné ő el a teljes megvilágosodást, ha nála sokkal fejlettebb szerzetesek, lámák is éppen, hogy egy életbe még beleférnek. Tiszteletreméltó Congkapa szerzetes, apát, láma élete utolsó perceiben világosodott meg teljesen. És Congkapa a tibeti buddhizmus tanainak helyreállításáért volt elkötelezett, ezáltal megalapította a magasan legnagyobb gelug iskolát, amibe őszentsége a dalai láma, Avalokitésvara bódhiszattva (Kannon boszacu) mindenkori reinkarnációja és őszentsége a pancsen láma tartozik. Azért kétlem, hogy egy kategória.


Osho is inkább egy perverz hóapó volt, mintsem komoly tanító.


A new age max. a TV-be jó, mert hangzatos.

2022. okt. 22. 00:37
 16/39 A kérdező kommentje:
Az önmegtagadás, az önmegtartóztatás rettenetesen fontos: [link]
2022. okt. 22. 00:51
 17/39 anonim ***** válasza:
0%

Első 16 kommentelőnek.., ti semmit sem tudtok semmiről. Ne beszéljetek róla, mert nem fejlődni, asszimilálni vágytok, hanem a saját badarságaitokat terjeszteni.


Kérdező. Soma egy semmi. Harmadik dimenziós létének időben nézve a felénél se jár. Talán a harmadát hagyhatta el.


Böcsességben nézve pedig az elején tart nagyon.


Véletlenül hallottam, ahogy azt mondja e életében meg fog világosodni, azt mondta neki egy bambusz levél. ( látogatóban voltam valahol, ahol nonstop ment a tv)

Akkor csak néztem. Hogy egy ilyen egyszerű emlős hogy mondhat ilyet, mikor azt se tudja mit jelentenek a szavak, amiket használni enged magának.


Ha lenne belátásotok az elmébe, látnátok mennyire sehol sem tart. Fogalma sincs arról, mi van itt, mi van körülötte. Annyira világos, mint egy kavics.

2022. okt. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

"Az önkielégítés egyenesen önpusztító, mivel leépít minden energiát."

Napi 3szor verem, el tudok menni dolgozni és sportolni.

Miről beszélsz?


"A szexualitás természetes célja"

Nincs célja.

Az hogy kurel két macska annak nincsen célja.

A mi szemünkben van célja.

Viszont a macskák dél sem fogják olyan szinten, mint mi.

Előre feltételezed, hogy mindennek van célja és a saját ideológiád rakod bele.

2022. okt. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

"A sperma rengeteg energiát, életerőt tartalmaz, hisz arra is képes, hogy életet hozzon létre a petesejttel egyesülve."

Biológia órán nem figyeltél oda, tudom.


"Helytelen és rossz pazarolni."

Egy adag fehérje amiből a testem több milliót gyárt naponta.

Köszönöm, de én eldöntöm, hogy mit szeretnék.

Főleg nem egy olyan ember aki hatodik osztályos biológiát sem ismeri.


"Az önkielégítés önzővé tesz"

Imádom hogy ezen lovagolsz.

Napi 3szor verem ki, mégis az a célom, hogy a legtöbb embernek sehíthessesk.

Objektívan nem igaz.


"fokozza a szenvedést"

Az igen.

Hamis premisszából következik, szóval nem igaz.


"Világilag is elismerten rossz hatásai vannak, mivel csökkenti a nemi hormonok szintjét"

Hát ezt eléggé visszafelé tudod.

A zegz és a maszti hormonokat termel.


"az illető kevésbé érzi magát energikusnak..."

Hormonok akkor és energetikusságnak ebben a kontextusban nincs semmi köze egymáshoz.



Ennyi súletlen baromságot összehordani.

2022. okt. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

"A sperma rengeteg energiát, életerőt tartalmaz, hisz arra is képes, hogy életet hozzon létre a petesejttel egyesülve. Helytelen és rossz pazarolni."

Te abban hiszel hogy a férfiak fel tudják emészteni a spermájukat és így energiát kinyerni belőlük?

2022. okt. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!