Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek igaz, hogy Soma...

Szerintetek igaz, hogy Soma Mamagésa még ebben az életében eléri a teljes megvilágosodást, buddha lesz? Tényleg ennyire nagyon fejlett?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=Dl9ObKjp6r0&t


Ő maga mondta.


A hagyományos buddhizmus és keleti vallások szerint tényleg még ezen életében eléri a teljes megvilágosodást?



2022. okt. 21. 14:12
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

#18.

Csakhogy a megvilágosodásnál az emberi lényszint felé kerülsz, az ösztönök pedig pont hogy állatiassá tesznek, tehát lehúznak.

2022. okt. 22. 10:18
 22/39 A kérdező kommentje:

#20.

A tantrák ezt írják, ezért el kell fogadni őket. Szerintem abszolút jó dolog a szexualitásról ókori, meg középkori buddhista, taoista, kabbala stb. iratokból tájékozódni, mert örök bölcsességek vannak benne.


Az önkielégítés egyáltalán nem. A sportra is negatív hatással van, mivel rengeteg kreatint engedsz ki. Hormonok szempontjából igenis csökkenti a tesztoszteront.

2022. okt. 22. 10:25
 23/39 anonim ***** válasza:

#21

Az hogy, jól érzem magam az miért ösztön?

Definiálnád, hogy mi az ösztön?


"A tantrák ezt írják, ezért el kell fogadni őket."

Nem érdekel, hogy ki írta és hova.

Ha valami igaz, akkor ez irreleváns.

2022. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

A vágyak kiélése, csak ideiglenesen tesz minket boldoggá. Mennyi ideig tart egy orgazmus? Ki tudja mikor jön újra a vágy?


A valódi boldogság az, amikor nem kellenek ilyen dolgok ahhoz, hogy boldognak érezd magad, hanem a lelked elemi része.

2022. okt. 22. 12:32
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne egyél, mert ki tudja mikor leszel újra éhes.
2022. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az utolsó inkarnációja akkor megtanulhatna még ebben az életében táncolni, énekelni mert utána nem lesz rá lehetősége.


https://www.youtube.com/watch?v=YM2d3QWAODQ&ab_channel=kispoqi

2022. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

#25.

Az evés más kategória. Szükséges az életben maradáshoz.

2022. okt. 22. 12:45
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy ösztönös, mint a szexuális szükségletek tehát az "állatias" világ felé húz, nem?
2022. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Lehet jót tenne ha elöszőr megismernéd a valóságot majd utána ezeket és a kettőt együtt szemlélnéd.


Így kiszürhetőek azok amiket azért gondoltak úgy mert nem voltak a mai tudás birtokábban.

2022. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 pelgrim ***** válasza:
0%

15, 16/...

„Az önmegtagadás, az önmegtartóztatás rettenetesen fontos:”

Igen, ám de hogyan is végezhetne valaki önmegtartóztatást, ha nem ismeri önmagát, ha nem volt alkalma kiábrándulni az anyagiak, a test gyönyöreiből. Önmegtartózatás önismeret hiányában azonos az önmagunk elfolytásával, az öngyilkossággal, az pedig nem lehetett a teremtő szándéka.

Lehet az önmegtartóztatás nagyon fontos, de még annál is fontosabb az önismeret, önmagunk elfogadása, ez nem önteltséget jelent, hanem azt hogy hibáinkal együtt elfogadjuk saját magunkat. Ez a balkezes tantra útja, azaz az adept, a dicipel már a kezdetben feladja egoját, míg a budhista tantra követője egy életre szóló harcba keveredik, hogy végül ugyanoda jusson.

Osho-t egy pervers hóapónak nevezni szerintem igazságtalan, én nagyon hálás vagyok, hogy segített kiszabadulni, mint ahogy már írtam a vallások, az erkölcslovagok szorongató, fojtogató öleléséből. Tanítványa voltam (Sanjasi), nem lettem pervers, minthogy azelőtt se voltam, de kiszabadultam a vallás igája alól. Ezt a munkát végzi most Soma Mamagésa is. Osho nem tanított saját vallást, saját elméletet, de szavaival mélyen érintette halgatóit, nagy tisztelettel beszélt nagyjainkról Mint Jézus, Budha, Zaratustra, stb.

2022. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!