Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia vagy a Bhagavad Gíta...

A Biblia vagy a Bhagavad Gíta vagy a Korán vagy más Szent Könyv való Istentől és miért?

Figyelt kérdés

2022. okt. 23. 23:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%

Felesleges minden vallást a keresztényi isten köré erőszakolni csak azért hogy el lehessen mondani igen a miénk az egyetlen és a többi is ugyanez csak másnéven.

El kell fogadni hogy ahány vallás annyiféle istenség.

2022. okt. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Valahol szerintem félre értettük egymást mert én nem szerettem volna "minden vallást a keresztényi isten köré erőszakolni"
2022. okt. 23. 23:26
 3/24 anonim ***** válasza:
41%

Egyébként az Aveszta is egy szent könyv:


[link]

2022. okt. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
"A Biblia vagy a Bhagavad Gíta vagy a Korán vagy MÁS(!!!) Szent Könyv való Istentől és miért?"
2022. okt. 24. 00:24
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem szólt a #4-es komment, csak szólok, hogy értettem a kérdést. Csak érdekességként említettem meg az Avesztát, mert szerintem ennek sokan a létezéséről sem tudnak. Ha már szent könyvekről szól a topik, akkor érdemesnek tartottam megemlíteni ezt is. #3 voltam.
2022. okt. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Rendben, így már értem.
2022. okt. 24. 00:29
 7/24 anonim ***** válasza:
35%
Ezt ebben a formában nem lehet megválaszolni, mivel nem tudni, hogyan érted azt, hogy egy könyv Istentől van. Fel tudok hozni érvet bármelyik könyv mellett, hogy az Istenhez köthető, és bármelyik ellen is. Nincs egy vallásokon és világnézeteken felül álló nagy narratíva, ami mentén bármelyik vallás igazsága megmérhető volna.
2022. okt. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Lucifer-666 ***** válasza:
53%

Számomra semmi sem "szent". Ahogy egy családban müködik a kölcsönös szeretet, úgy ember és Isten között is működhet mindenféle spiritualitás nélkül. Számomra egy gyönyörű táj sem spirituális élményt nyújt, sosem helyezném az élet elé.

Természetesen nem mondom, hogy gond, ha valaki elkapja a hangulatát a környezetének, viszont sokkal fontosabb, hogy kik vagyunk, annál hogy mit érzünk, vagy hiszünk.

A babonákkal, fóbiákkal, megalapozatlan és túlhájpolt szokásokkal vagy varázslókkal nem tudok és nem kívánok azonosulni. A terroristákat vagy radikális bigott sírköveket meg konkrétan egy az egyben elítélem.

2022. okt. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#7

Kedves Titus Pullo!

Akkor miért vagy katolikus? Miért a Bibliában hiszel a Korán vagy a Bhagavad Gíta vagy stb. helyett?

2022. okt. 24. 14:43
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

#10 Kedves Kérdező!


Mert ez kaptam örökül, ehhez fűződnek megtapasztalásaim, itt van a közösségem, ebben nőttem fel, szépnek tartom, itt érzem magam otthon.


Nincs a birtokomban valami nagy végső érv, ami mentén objektíven el tudná bárki dönteni, hogy most igazam van-e vagy sincs, illetve hogy én meggyőzzek általa valakit. Olyasmi ez, mint a hazaszeretet. Elvileg élhetnék a világ nagyjából bármelyik országában, ha nagyon arra vágynék, de itt vagyok itthon, ezért itt élek.

2022. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!