Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia vagy a Bhagavad Gíta...

A Biblia vagy a Bhagavad Gíta vagy a Korán vagy más Szent Könyv való Istentől és miért?

Figyelt kérdés

2022. okt. 23. 23:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez így egy elég kacifántos kérdés.


Először is, Istent nem tudja az emberi elme felfogni, ez szinte mindegyik nagyobb vallás szent könyvében le van írva.

Ezek könyvek azt a célt szolgálják normál esetben, hogy a megkülönböztető értelem megszűnjön, de legalábbis csökkenjen és az olvasó inkább lelki szemeivel fogja fel a világot maga körül, mert csak így fogja tudni befogadni az isteni szeretetet.


Minden Istentől származik, az emberi elme viszont nagyon szeretné kisajátítani, így a különböző könyvekre hivatkozva elhiszi, hogy az ő istene különb vagy valósabb másokénál, észre sem véve, hogy teljesen szembe megy az általa szentnek vélt írásokkal.


Mindegyik könyv ugyanarról az egy Istenről szól, csak más arculataival találkozhatsz benne, lelki és értelmi szintednek megfelelően választhatsz magadnak vallást, de amint elérted, hogy az elméd már ne hamis hittel akarja erősíteni öntudatodat, eléred az Istentől származó szeretetet és mindenben csakis Őt látod, így ezen könyvek közt sem teszel különbséget, mert minden Ő, nincs más.


Ez az én véleményem.

2022. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 NTBS ***** válasza:
100%
Én keresztényként a Bibliáról tudom, hogy Isten szava. A többit nem olvastam.
2022. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem "Istentől való", emberek szerkesztették, van amit rövidebb, van amit hosszabb idő alatt. Kultúrtörténeti jelentőségük, na az van :)
2022. okt. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
48%

Sok-sok véres vallásháborút okozott az a kérdés, hogy melyik a hiteles kinyilatkoztatás. Senki nem tudja, mindenkinek csak véleménye van.


Kérdező, ha egy kicsit is érdekel ez a témakör, akkor tudhatod, hogy ez a kérdés csak vitát szít, másra nemigen jó. Nem visz közelebb semelyik valláshoz, sem istenhez, sem az igazsághoz.


Vagy mit reméltél a kérdéstől? Hogy valamelyik könyv nyer 84,6%-kal, és akkor majd azt tekinted alapnak?

2022. okt. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Azt vártam, hogy különböző vallású emberek megosztják, hogy miért azt a Szentírást tartják Istentől valónak amit. Magyarázzák mi az ami szerintük különb belőle, mint a többi.
2022. okt. 28. 21:43
 16/24 anonim ***** válasza:
36%
Egyik sem (a nem létező) isten "szava". Mindet emberek tákolták saját kényükre, kedvükre...
2022. nov. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A 12-es válaszolóval értek egyet.
2022. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%

"

Azt vártam, hogy különböző vallású emberek megosztják, hogy miért azt a Szentírást tartják Istentől valónak amit. Magyarázzák mi az ami szerintük különb belőle, mint a többi."


Én hivatalosan pogány vagyok elméletileg katalikus római, de én felvettem magamnak saját vallást, gondolatba. Bár fizetek katolikuss templomadót vonják a béremből, sőt néhány bibliai idézetet loptam, a saját vallásomba, de persze átfogalmaztam, de nem védetem le.

Az enyém annyiba különb a többitől hogy nincs benne harc meg árulás és gonoszság, hanem nagyon harmonikus.

Nekem nincs bajom a különböző más vallások istenmeghatározásaival de jogom van nem részt venni bármely agymenésben, vagy agymosásban. Jogom van saját vallást gyakorolni, és jogom van istent egyedi módon meghatározni és megismerni. Én nem hiszem el hogy isten olyan gyarló, gonosz, és ítélkező lenne, mint az emberek némelyike, legalábbis ahogy a néhány vallás leírja, pl. Iszlám, keresztény. Aki akarja higyje ezt, sanyargassa magát, ha ehhez van kedve.üü Az enyémhez a buddhizmus áll egyébként közelebb.

2022. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én arra bíztatok mást is, ne higyjenek mindenben amit hallanak. Ha isten olyan lenne mint a bibliában, akkor megette a fene az egészet, akkor az ima se segítene.

Nem kell minden agymenést elhinni.

2022. nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#19 és #20: te maximum nagyon felületesen ismered a Biblia Istenét. Isten igazságos, kegyelmes és irgalmas, a teremtett világ pedig "igen jó" volt, amíg nem jött a bűn a világba.


Isten sosem volt gonosz és ítélkező. Az ember viszont az lett. Ha Isten annyira gonosz lenne, miért áldozta volna fel ÉRTÜNK egyszülött fiát? Miért dolgozott volna ki egy megváltási tervet számunkra?


A mai társadalmat és emberképet látva az emberek azt hiszik, hogy a világ és benne az ember mindig is ilyen volt, és nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy a világban ennyi szenvedést látnak. Azt hiszik, hogy az Isten valami gonosz tréfát űz velünk, és azt kérdezik, "miért engedi meg ezt az Isten?" Azért, mert tiszteletben tartja a szabad akaratunkat, és aki kiűzi őt az életéből, annak az életébe nem szól bele. De ha kérjük (és megtérünk), akkor bármikor visszatér az életünkbe.


(#18-as voltam.)

2022. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!