Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusban elég hinni, vagy...

Lucifer-666 kérdése:

Jézusban elég hinni, vagy szeretni is kell?

Figyelt kérdés
Bűnnek számít versenyezni Jézussal?

2022. okt. 25. 01:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
57%

#8# :"Miért ne lehetne egyszerre hinni benne és nem szeretni. De akár még utálni is lehet úgy hogy hisszel benne.



Nem csak lehet hanem csinálják is."


Ez ellentmondásos. Az ember nem hisz olyanban amit nem szeret estleg még utál is. Az ember olyanban hisz amit szeret. Ez evidens és magátol értetődő!

2022. okt. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
49%

Ez egyáltalán nem evidens.

Egyszerű példa a sátánban is sokan hisznek és nem szeretik.

A sátán imádók is hisznek Istenben de nem szeretik, utálják.

Vannak olyanok akik az élet megpróbáltatásaik miatt, nem adják fel a hitüket csak megutálják Istent miatta.


Sorolhatnám még a példákat de ez is bőven elég a cáfolatra.

2022. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
54%

#11

Hiszek az éhezésben, pedig nem látom az Afrikai gyerekeket.

Mégsem gondolom jónak.


Hogy van akkor ez most itt?

2022. okt. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
65%

Úgy látom félreértjük egymást és fogalom félreértés van a hit és szeretet terén. Akkor mondok egy példát:


Hiszem, hogy létezik az Árnyák Háttérhatalom az összeesküvés elmélet, a törvényszegés titkos bűne, a sátán létezése az antikrisztus megjelenése stb. Tehát hiszem, hogy volt van és lesz, de nem szeretem. Az alap téma gyökere inkább arra irányul, hogy kiben van bizodalma az embernek.

2022. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
37%

#14

Hihetek istenben és gondolatom gonosznak.


Nem kell itt semmit sem túlkomplikálni.

Végül is, szerintem rossz dolog a rabszolgatartás és rengeteg más dolog amit a keresztény isten előír.

2022. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem komolytalan a kérdés, mint a felhasználó neved is. Pedig a Szellem világ elég valóságos és nem mindegy, hogy melyik oldalon harcolsz. A győztes "csapatban" egyértelmű, hogy szeretetre lettünk teremtve. Nem kérdés: nincs jobb, mint szeretni és szeretve lenni. Jézus valóban szeret, Örökkévaló való szeretettel! Áldjon az Úr!
2022. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

Ezt már buktad Lucifer, nem kellett volna lázadozni az elején. Jézuska kap csak kari ajit, te mehetsz vissza a pincébe. Cső. Gábriel voltam.


u.i.: Miska üzeni, hogy fityisz. Nem fizeti tovább a net számládat. Nem lesz több gyakorikérdések.

2022. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
30%

Attól függ mihez.

A természetes dolog az lenne, hogy hiszel benne és szereted!

Aki hisz Jézusban, és megértette azt, hogy mi az amit az Atya tett és amit Jézus tett az szeretni is fogja az Urat. És aki szereti, az hinni fog benne.

"Aki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak." - Jézus (János evangéliuma, 14:21)


"Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, amint megparancsolta nékünk."

- János apostol a Szent Lélek által (János 1. levele, 3:23)


Aki látta a Krisztust, azaz hisz benne és megértette azt, amit Ő értünk tett, az nem esik bűnbe. Az, hogy valaki nem szereti Istent, bűn.

Ezt is be lehet bizonyítani a Bibliából. pl. János 1. levelére és János evangéliumára alapozva.


Ezentúl javaslom neked, hogy olvasd el valóságosan, komoly megértéssel, de legalábbis akárhogyan János evangéliumát és János 1. levelét!

Ha ezeket elolvasod feltehetőleg nagyon sok olyan kérdésedre, ami felmerült Jézus szeretetével, a benne való hittel, az igazsággal, az örök élettel kapcsolatban, vagy amit jó, hasznos és szükséges tudni, választ fogsz kapni. Meg fog nyugtatni és megérted az igazságot, hogyha hiszel Jézusban és elgondolkozol azon, amit olvasol! Ez a két írás nagyon sokat segít neked szerintem, ha foglalkozol velük és elolvasod őket. És higgy nekem! Ezek igaz szavak!


Legyél áldott a Jézus nevében!

2022. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
40%

#18

Biblia nem hiteles és semmit sem tesz ha idézeteket listázol.

2023. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
30%

#19-es válaszoló!

Én hiszek abban, hogy az általam hozott idézetek igazak.

Javaslom, te is hidd el, hogy azok igazak, mert azok! :)


#18-as válaszoló

2023. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!