Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusban elég hinni, vagy...

Lucifer-666 kérdése:

Jézusban elég hinni, vagy szeretni is kell?

Figyelt kérdés
Bűnnek számít versenyezni Jézussal?

2022. okt. 25. 01:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
49%

#20

és miért igazak? mert azt mondtad? :D

2023. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
46%

Nem.

Mert Isten kijelentései.

És, mert a Szent Lélek kijelenti, hogy igazak.

2023. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
49%

#22

Szerintem meg azt mondta isten, hogy nincs isten.

Nem csak a te vallásod létezik, hogyan mondjuk meg, hogy melyik igaz?

2023. jan. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
30%

#23-as válaszoló!

Ha nem akarod, nem kell elhinned, amit írtam. Szabad akaratod van eldönteni, mit fogadsz el és mit nem.

Én hiszem, hogy igaz, hogy Jézus Krisztus az Isten fia és aki hisz benne, az örökké él.

És azt tudtam és tudom felhozni bizonyítékként, hogy a Szent Lélek kijelentései, bizonyságtételei miatt tudom, hogy igaz, amiben hiszek.

És mást én nem tudok jelenleg felhozni úgy, mint bizonyítékot.

2023. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
51%
Felteszem te is érted, hogy ez nem bizonyíték. Így nem láttom miért próbálkozol vele ha te is tudod, hogy értelmetlen.
2023. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
68%

#24

Ha hiszel Jézus Krisztusban, akkor mindent megtennél, hogy bebizonyítsd a vallásod igazát.

Jézus fel is szólít arra, hogy ezt kell tenned.


Csak úgy mondom, mert látom ötleted sincs.

2023. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
23%

De van, hogy éppen az a legjobb, hogyha azt látod, hogy a másik most nem vevő Jézus dolgaira, hogy nem zaklatod tovább, mert az csak olyan lenne, mintha egy diktátor lennél, aki rá akar valakire eröltetni valamit, vagy mintha semmibe vennéd, hogy a másik egy ember, akinek joga van ahhoz, hogy azt gondoljon, tegyen, amit akar.

Isten mindenkinek szabad akaratot adott és ezt szükséges tiszteletben tartani.

(Még Isten maga sem szokta emberekre ráeröltetni a hitet)

Ha úgy látom, valamit érdemes még írni, akkor írok.

Ezt még érdemes azt hiszem:


Isten nagyon szeret bennünket!


Annyira, hogy az Ő egyetlen fiát, Jézus Krisztust adta értünk, hogy nekünk örök életünk legyen.


Jézus eljövén, tanította az embereket, meggyógyította őket bajaikból, gonosz szellemeket űzött, hirdette nekik az Isten igazságát.


Majd semmi gonoszat nem tévén elfogták, megkínozták, kigúnyolták őt. Majd keresztre feszítették, ezzel megölvén őt. De ő harmadnapra feltámadt! És nem tudta a halál őt fogva tartani. Legyőzte a gonosz minden erejét. És felment az Isten jobbjára. És örökké él! És ő a mindenség Ura.


És aki hisz Jézusban, annak is örök élete van.


:)


Így már a legfontosabbat biztos tudja, aki ezt olvasta, akármi is lesz.

2023. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
51%

"hogy a másik most nem vevő Jézus dolgaira"

Tehát az, hogy várna egy kis logikát vagy bizonyítékot (BIZONYÍTÉKOT nem pedig én így gondolomot) az már azt jelenti, hogy nem vevő rá?


"Ezt még érdemes azt hiszem:"

Hát jó hosszan lehetne ennek a résznek is a hibáit taglalni úgy, hogy nem. Nem volt érdemes.

2023. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
49%

Miből gondolod, hogy nem vagyok vevő?

Szimplán csak azt fejeztem ki, hogy ez nagyon gyenge és csak azok vennék bizonyítéknak, akik már hisznek benne.


Ez önmagában körkörös érvelés.

Amit ugye nem használunk, mert értelmetlen.


De köszi, hogy Jézus helyett eldöntöd kit érdemes megmenteni a pololtól.

2023. jan. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
30%

Bocsánatot kérek, hogy nem olvastam el jobban, hogy miket írtam korábban és úgy írtam le, hogy nem lennél vevő Jézus dolgaira!

Valóban el kellett volna olvasnom, miket írtam már le korábban, mielőtt azt írom, hogy nem vagy vevő a dologra.

Én nem döntöm el Jézus helyett. Nem is áll jogomban. Minél több embernek kötelességünk hirdetni Isten örömhírét.

Arra pedig, hogy mivel érvelek, azt tudom mondani, hogy alapvetően az a fontos, hogy az ember hallja(itt olvassa) és elhiggye az igazságot.

Alapvetően azt kell tudatnunk, hogy Isten hogyan viszonyul hozzánk, ki volt Jézus, mit tett értünk és hogy hogyan kerülhetünk kapcsolatba Istennel, hogyan térhetünk hozzá meg, valamint azt mindenképp, hogy az ember örökké él ha hisz Jézus Krisztusban.

Nem tudok mindig mindent megfelelő érvekkel alátámasztani. Én egy ember vagyok. Van, hogy elfáradok, van hogy épp nem találom a választ.

Az egész, amiről szó volt pedig hiten alapul, bizonyítékképpen pedig én magam a Szent Lélek bizonyságát és kijelentését tudom felhozni.

A Biblia is a következőket írja:

"Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje.

Mert meg van írva: Elvesztem a bölcseknek bölcseségét és az értelmeseknek értelmét elvetem.

Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-é Isten e világnak bölcseségét?

Mert minekutána az Isten bölcseségében nem ismerte meg a világ a bölcseség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.

Mert egyfelől a zsidók jelt kívánnak, másfelől a görögök bölcseséget keresnek.

Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot;" - 1 Korinthosz 1:18-23


Ha hiszel Jézus Krisztusban, pedig örülök neki!

2023. febr. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!