Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Nem rossz érzés...

Keresztények! Nem rossz érzés megismerni vagy jó kapcsolatot ápolni egy olyan emberrel aki nem keresztény ezáltal tudod, hogy nem fog üdvözülni hited szerint? Én is kereszténynek vallom magam de valahogy ezt a részét nem tudom megemészteni.

Figyelt kérdés

Bennem rengetegszer felmerül ez a gondolat ha egy számomra szimpatikus ember nem keresztény.


A kérdésnek nem célja a provokáció, kérlek ne essünk egymásnak a kérdés miatt.



2022. okt. 29. 00:11
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

#1,3,7,8

Most értettem meg, hogy valószínűleg az a probléma/problémátok, hogy nem ismeritek az üdvözülésről szóló igéket a Bibliából:


Eféz. 2,8-9 "Mert kegyelemből tartattatok meg ... Nem cselekedetekből"


Róm. 3,20.28 "Annakokáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte"


Gal. 2,16 "Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által"


ACS 16:30-31 majd kihozta őket, és azt kérdezte: Uraim, mit kell tennem, hogy üdvözüljek? Azok pedig így válaszoltak: Higgy az Úr Jézus Krisztusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad népe!


Ján 3:16 Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Ján 5:24 Bizony, bizony mondom nektek, hogy aki az én beszédemet hallja, és hisz annak, aki engem elküldött, örök élete van, és nem jut ítéletre, hanem már átment a halálból az életre.


Ezekből az igékből is látszik, hogy a Jézus Krisztusban való hit elengedhetetlen az üdvözüléshez felekezeti dogmákól függetlenül.

2022. okt. 29. 11:26
 22/34 A kérdező kommentje:
Tehát úgy gondolom, hogy az általam feltett kérdés jogos és megválaszolásra vár.
2022. okt. 29. 11:29
 23/34 anonim ***** válasza:

#19 Vitatkozhatnánk a pápaságról, de hogy ne vigyük el nagyon a témát annyiban azért állapodjunk meg, hogy Jézus alapította ezt az intézményt és hogy igen, abban is egyetértés lehet, hogy a történelemben voltak ilyen téren is visszaélések.

Visszakanyarodva viszont a válaszom lényegére, hogyan jön például a római primátus kérdéséhez, vagy a pompához szentségek eltörlése, ami az egész addigi történelemben páratlan volt?

2022. okt. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Megkérhetem a válaszolókat, hogy egyrészt "kérlek ne essünk egymásnak a kérdés miatt." másrészt pedig a kérdésre válaszoljanak?
2022. okt. 29. 11:42
 25/34 anonim ***** válasza:

Továbbra is 16. vagyok. A két gyermekem pl. katolikus lett, mert a nejemnek nagyon fontos volt.


Szóval nyilván valahol pozitív véleménnyel vagyok az r.k. házról, ha nem is a hit téttelekről (amúgy is elég naiv hívő vagyok nem értek hozzá sokat), de az egyszerű papokról akikek hébe-hóba találkoztam (anyám is katolikus volt), mindenképpen.

2022. okt. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
ok 24. nem spamelek többet. kálvinista álláspont szerint üdvözül, aki helyes módon él. Ennyi. Igaz nem igaz, ha meghaltam fent vagy lent megmondják, hiszek benne.
2022. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"A katolikusoknál van valami olyasmi, hogy "aki nem hallotta az evangéliumot az nem kérhető számon"."


De amint hall róla hinnie kell mert mások azt mondják?


Mi van ha én azt mondom, nem hinni fogok képzeletekben, hanem inkább mevizsgálom a valóságot. A hit nem tetszik mert valami olyanra utal ami nincs jelen, mert ha jelen lenne nem lenne hit, nem kéne hit. Minden hit képzelet, pedig van valóságunk is, miért a képzelet mellett döntenek, a valóság helyett. Ha van isten akkor valóságos kell legyen, mert minden ami van valóságos. Mi van ha isten az amit valóságnak nevezünk? Lehet hogy isten adja a valóságérzetünket egyáltalán.

2022. okt. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Szia


nekem nem rossz erzes, mert egyreszt az illeto eletenek meg nincs vege, tehat meg meggondolhatja magat, akar a halal elotti pillanatban.

Masreszt pedig a hitet, ugy gondolom, Isten kegyelmebol kaptam, es annak ad, akinek jonak latja. Az ember Isten segitsege nelkul nem tud hinni.

Nem mindenki ert ezzel egyet, de en igy latom.

2022. okt. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

#28

Röviden, tömören kettős predestináció.


Szerinted igazságos Isten részéről, hogy full random kiválaszt embereket (morálisan szar embereket is) hogy Őket üdvözítse míg másokat csak azért teremt meg, hogy pokolra küldhesse Őket?

Persze erre lehet mondani, hogy nincs jogom vitatkozni Istennel, hogy megmondjam neki mi helyes, mi nem de akkor is.

Mintha nem lehetne Sztálinnak vagy Hitlernek megmondani, hogy nem helyes amit csinálnak mert nagyobb hatalmak, mint mi.

2022. okt. 29. 16:31
 30/34 anonim ***** válasza:

"Masreszt pedig a hitet, ugy gondolom, Isten kegyelmebol kaptam, es annak ad, akinek jonak latja. Az ember Isten segitsege nelkul nem tud hinni.

Nem mindenki ert ezzel egyet, de en igy latom."


De én megértelek. De ez nem általános, nem mindenkinek van igazi istenélménye, erre igaz az hogy isten kegyelme, bár igaz azután már nem hisz hanem tud.

A legtöbb embernek nincs igazi istenélménye, csak egy képzeletbeli fantázia, amit a vallások mentén kreált össze.

2022. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!