Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn a töklámás készítése a...

Bűn a töklámás készítése a történelmi egyházak szerint?

Figyelt kérdés

Én hívő kereszténynek tartom magam, vallásos vagyok, illetve a családom is keresztény. A római katolikus felekezethez tartozunk. Ugyanakkor soha eszünkbe sem jutott eddig, hogy ez valami sátáni, bűnös dolog lenne. Nem a sátánista halloweent ünnepeljük, amit Anton LaVey írt elő követőinek, illetve nem is a new age halloweent, aminél mindenféle okkult, szellemidézős rituálékat csinálnak ilyenkor. Nem járok hedonista bulikba, és nem öltözöm be ördögnek, boszorkánynak, démonnak, meg hasonlóknak. Nem pakoljuk tele a házat szellemekkel, vért szimbolizáló löttyökkel, undorító lufikkal, meg giccses díszekkel. Ugyanakkor egyszerűen csak szoktunk tököt faragni ilyenkor ősz tájékán családi programként, mert szép elfoglaltság, összehozza egy kicsit a családot, meg szép dísz is. Nem csapunk az egészből nagy hacacárét. A magyaroknál is szokás volt ebben az időben töklámpást faragni. Amúgy is beleillik az őszi dekorációba, amikor csak úgy simán kiteszünk tököt, színes falevelet, narancsos, barnás színű díszeket stb.


Az interneten eléggé eltérő véleményeket olvastam, még azonos felekezeteken belül is.


Jehova tanúi ne válaszoljanak, mert felmászom a háztetőre, ha még egyszer megkapom, hogy soha ne ünnepeljek semmit, a keresztény ünnepek is mind sátániak, ne álljak fel himnuszra, mert közeleg a megváltó eljövetel, és még a végén nem lesz elegendő szék a mennyben.


Mennyire számít ez bűnnek keresztény szemszögből?



2022. okt. 30. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem ettem még láma húst de tökkel lehet finom
2022. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1.

Tudtam, hogy lesznek ilyen humoros kedvűek is. Te még nem gépeltél el soha semmit?

2022. okt. 30. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Te is érzed, hogy nem rossz. A krónikus betegekkel meg ne foglalkozzál, mert valamiért mindig elítélnek majd.
2022. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A megváltót azért írtam kisbetűvel, mert az ő megváltójuk szerintem biztosan nem Jézus. Mielőtt még azzal jönne bárki, hogy ebből következik, hogy sátánista vagyok.


#3.

Köszi!


Jöhetnek még válaszok!

2022. okt. 30. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok de igen gépeltem el, de a humor segít túllépni ezen, emberek vagyunk MINd hibázunk. De bocs ha megsértődté.
2022. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5.

Dehogy. Bocsi.


Kicsit fáradt vagyok.

2022. okt. 30. 22:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn, nem sért semmilyen parancsolatot.
2022. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem bűn, de nem is túl helyes.
2022. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is római katolikus vagyok, szerintem ez egy jó dolog, a családnak biztos. A gyerekek szeretik és akkor ezzel mát jót tettél. Nem kell beleképzelni ebbe túl sokat, amit leírtál, azzal semmi probléma nincs. Azért az egyházon belül is eltérő vélemények vannak mert valószínűleg valami öreg szentfazék belekötne ebbe és belelátna olyan dolgokat amire álmodban sem gondolál. Szóval szerintem ez egy teljesen oké dolog. A nagyon giccses, erőltetett dekorációkat elitélem, de a tökfaragás szerintem egy remek dolog.
2022. okt. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!