Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Korán szerint nem bűn...

A Korán szerint nem bűn megölni a nem muszlimokat?

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 20:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
46%
Én nem mondtam, hogy benne van, de ők szokták megölni a gyerekeiket emiatt és nem a keresztények, gondolom nem véletlenül. Emiatt még a zsidók sem ölik meg őket (bár biztos előfordult már a történelemben), de hogy a keresztényeknek nincs ilyen parancsolata, az biztos.
2022. nov. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"Vannak nagyon régi Tórák és Újszövetségek, bőven a Mohamed előtti időkből."


Persze vannak :) Az Újszövetség esetében az első száz évből egy árva betű nem maradt fenn. A legtöbb könyvnél a legkorábbi szövegtöredék Jézus után 2-300 évvel későbbiek. Az Ószövetségnél még ennél is rosszabb a helyzet. Könyvtől függően van hogy ezer év eltérés van a feltételezett keletkezés és a legkorábbi szövegtöredékek között. Ezek tények. Ezer év alatt akár az egész Tórát átírhatták, de már száz év alatt is sok mindent meg lehet hamisítani.


És ahogy mondtam ha kéred felsorolom neked a bizonyítékokat amikből egyértelműen kiderül hogy a Bibliát meghamisították.



"amikor Mohamed azt mondja, hogy ha valamiben bizonytalanok vagytok, akkor forduljatok tanácsért a zsidókhoz és a keresztényekhez. Mert ekkor éppen nem jutott eszébe, hogy akkor, az ő korában, ők már rég csak a hamisított üzenetet ismerték."


Senki nem mondta hogy minden hamis a Bibliában szóval ez megint marhaság részedről. Mohamed próféta simán hivatkozhatott részekre a Bibliában amik megmaradtak változatlanul.

2022. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Én nem mondtam, hogy benne van, de ők szokták megölni a gyerekeiket emiatt és nem a keresztények, gondolom nem véletlenül. Emiatt még a zsidók sem ölik meg őket (bár biztos előfordult már a történelemben), de hogy a keresztényeknek nincs ilyen parancsolata, az biztos."


A Biblia azt írja öld meg a saját gyermeked ha más vallást akar követni. Ott van egyértelműen. Ha nem tartod be akkor megszeged a saját Bibliádat. Ezek után te a muszlimokat akarod rágalmazni? Ha van is olyan muszlim aki ilyet tesz az ellentétes az iszlámmal, mig ha egy keresztény tesz ilyet azzal betartja a Biblia parancsát.

2022. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem kell ezer év, hogy az egész Tórát meghamisítsák, száz ember egy nap alatt megteszi. Vagy ha elég egy szót átírni, akkor én is meghamisítom mindjárt, egy pillanat. De ez még nem bizonyítja, hogy meghamisították. Egyébként meg éppen elégszer nem tartották be így sem, hogy nincs meghamisítva.


Másrészt meg Mohamed (aki egyébként szerintem nem is létezett, de mindegy) vagy akik a Koránt alkották, egyértelműen nem is ismerték a Bibliát, csak ilyen nagyon homályos, sokszor teljesen téves elképzeléseik voltak róla, egyszer nem volt a kezükben, még "a meghamisított" sem, nemhogy "az eredeti", amit persze gondosan elégettek a Korán többi változatával együtt. De persze azt meg tudták mondani, hogy ez megmaradt benne változatlanul, az meg nem.

2022. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#11 A Muhsin Khan fordításban szerepelnek a zárójeles kiegészítések. Ha hazudok akkor utána hazudok. De azt azért hozzá tenném, hogy Muhsin Khan egy medinai afgán származású iszlám vallástudós és fordító. A Sahih International fordításban nem szerepel a zárójeles kiegészítés.
2022. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Az mondjuk pont nem merült fel bennem, hogy te hazudtál, annak túl sok értelme nem is lenne. Csak egy-két helyen azért kicsit aggályosak lehetnek ezek a kiegészítések, bárkik is rakták oda, mert így a gyanútlan olvasót akarva-akaratlanul tévútra vezethetik. Vagy akkor legalább legyen feltüntetve egyértelműen, hogy az az ő kiegészítése, magyarázata.
2022. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Ahhoz nem kell ezer év, hogy az egész Tórát meghamisítsák, száz ember egy nap alatt megteszi. Vagy ha elég egy szót átírni, akkor én is meghamisítom mindjárt, egy pillanat. De ez még nem bizonyítja, hogy meghamisították."


Összegyűjtöttem a bizonyítékokat amik alátámásztják hogy a Biblia meg lett hamisítva:


1, Az egyes keresztény irányzatok Bibliái eltérnek. Más és más könyveket tartalmaznak mivel saját kedvükre válogatták össze. Ha csak a katolikus és proterstáns Bibliát nézzük akkor 6 könyv eltérés van ami többszáz oldal. Akkor ez a 6 könyv Isetn szava vagy nem? És minden irányzatnál ez van. Ez a táblázat szépen összefoglalja:


[link]


2, Az Újszövetségi kéziratok között töbszázezer eltérést számoltak össze. Van aki 750 ezer eltétést számolt. Ezek nem csak kis eltérések.


3, Nincs meg az eredeti Biblia. A legrégebbi kéziratok az Újszövetség esetében Jézus után átlag 2-300 évvel későbbiek, az ószövetség esetében pedig van hogy több mint ezer évvel későbbiek a keletkezésüktől számolva.


4, Az eredeti Evangélium arámi nyelven kellett hogy íródjon, de csak görög nyelvű változatok maradtak meg, amik így csak fordítások.


5, Bibliakutatók egyértelműen állítják hogy az evangéliumok írói egy másik forrás alapján írtak, ami már nincs meg tehát ezek nem az erdetiek.


6, A négy kanonizált evangéliumon kívül még létezik vagy 30 evangélium amit az egyház nem fogadott el.


7, A négy evangélium ugyanazt a történetet eltérően írja le.


8, Későb betoldott részek vannak az Újszövetségben, ami a korai változatokban nem szerepeltek.


9, A Biblia általánosságban tele van ellentmondással, tudományosan téves állítással, számszerű tévedéssel.



"Egyébként meg éppen elégszer nem tartották be így sem, hogy nincs meghamisítva."


Mi az hogy nincs meghamisítva? Ehhez fel kellene mutatnod a keletkezés idfejéből származó Ószövetségi és Újszövetségi kéziratokat de egy betűt nem tudsz felmutatni.



"Másrészt meg Mohamed (aki egyébként szerintem nem is létezett, de mindegy)"


Nem létezett? :) Gondolom az sem zavar hogy ismert a sírja ami Medinádban található. Akkor mi alapján hiszed hogy Jézus létezett mikor egyetlen tárgyi bizonyíték sincs a létezésére?



"egyértelműen nem is ismerték a Bibliát, csak ilyen nagyon homályos, sokszor teljesen téves elképzeléseik voltak róla, egyszer nem volt a kezükben, még "a meghamisított" sem, nemhogy "az eredeti","


Ez is egy tipikus keresztény állítás. Mohamed bejárta kereskedőként a könyező keresztény államokat, a közeki rokonságában pedig még keresztény pap is volt. Arról nem is beszélve hogy egy hamisító első dolga hogy utánanéz a keresztény vallásnak ha már őket akarja meggyőzni. Szóval ez is egy logikátlan keresztény állítás, mertmég ha egyszerű embernek tekintitek és nem prófétának akkor is az élete alapján rengeteg lehetősége volt a keresztény vallás megismerésére.



"amit persze gondosan elégettek a Korán többi változatával együtt."


A Koránnak nem volt több változata. A Bibliának van több változata. Voltak hibásan lejegyzett Korán kéziratok. Azokat semmisítették meg.

2022. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
A Korán szerint az se bűn, ha bombát kötözöl magadra és kiabálva beszaladsz egy zsinagógába. Alililillilillililillilillililillilillililillilillililillilillililillilillililillilillililillilillililillilillililillilillililillilil
2022. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!