Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretsz imádkozni?

Szeretsz imádkozni?

Figyelt kérdés

2022. nov. 3. 21:04
1 2
 11/17 KZitus ***** válasza:
77%

Szia

Általában akinek nincsen kapcsolata Istennel, vagy nem hisz Istenben, az miért forduljon hozzá? mert az ima, az "beszélgetés" Istennel, ő pedig olykor emberek által, a Biblia lapjain válaszol nekünk. Ha olvasom a Bibliát, azt "hallgatom", amit Isten akar mondani nekem, ha imában a Teremtőmhöz fordulok, akkor Ő hallgat engem.

Miért gondolom így? pl. ezért: "»Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«” Jeremiás 33:3

vagy:

"Engedd, hogy Jehova irányítson utadon, támaszkodj rá, és ő majd cselekszik az érdekedben." Zsoltárok 37:5

vagy:

"Szüntelenül imádkozzatok! Adjatok hálát mindenért! Isten ezt várja el tőletek Krisztus Jézus követőiként." 1Tesszalonika 5:17, 18.

Igen, szeretek beszélni Istenhez. 😊😊

2022. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen 😍😇💞


"Az imádság több mint szavak. Ima közben a szellemünk élő kapcsolatba kerül Isten Szellemével. Ahogy a fény állandóan árad a Napból, úgy árad az élet állandóan Istenből. Amikor imádkozunk, fokozottan kitesszük magunkat az Isteni élet sugarainak, és mintegy napozunk szeretetének melegében. Magunkba szívjuk jóságát, amely behatol a lényünk legmélyére. Ez a fentről való élet. Imádkozz! REINHARD BONNKE"

2022. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Én is szeretek imádkozni, konkrétan az a kedvenc dolgom. Egyszerűen van, hogy amikor imádkozok lehírhatatlanul nagy békét, szeretetet érzek. Ilyenkor nem akarok mást csak órákig dicsőíteni Istent. Ha szomorú vagyok Ő mindig megvigasztal. Volt, hogy fájt valamim és kértem, hogy gyógyítson meg és szinte azonnal elmúlt.🥺💗


De sajnos mostanában csak napi max 5 percet tudok csak imádkozni, egyszerűen nem bírom magam rávenni(nem tudom miért ne megy) hogy imádkozzak, pedig nagyon szeretnék többet (minimum fél órát). Hiányzik az amikor nem volt ritka, hogy egy nap akár az 1 órát is meghaladta.

Jó lenne, ha több időt tölthetnék imádságban Istenhez közel.

Egyszerűen ennélkül nem vagyok boldog

2022. nov. 4. 20:02
 14/17 KZitus ***** válasza:
100%

#13

Ha megfogadod a feljebb idézett 1Tesszalonika 5:17, 18 tanácsát, akkor állandó kapcsolatban lehetsz a Teremtőddel.

Ott arra biztat Pál, hogy "Adjatok hálát mindenért!" !

Fel tudnád sorolni ma mi mindenért lehetsz hálás Istennek?

De másként is gondolhatsz a hálára: mid lenne, ha csak az maradna meg neked ma, amit megköszöntél Istennek, amit ma kaptál Tőle?

Szóval ha erre gondolunk, van mit megbeszélnünk a teremtőnkkel.

Pl. a csodálatos természetet, amit ma láttál? Láttad sz ősz színeit? Miért hozta létre ezt Isten a számodra is? A táplálékot amit elfogyasztottál megköszönted neki? Őadta az erőt, amivel megkereshettük a mindennapi kenyerünket. És ez csak ízelítő mindabból, amiért ma hálásak lehetünk a Teremtőnknek.

2022. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Időnként az Úr újat cselekszik általunk.

Nem az idő mennyisége a fontos. Hanem Jézus Krisztus személyes megismerése, és az Ő akaratának teljesítése, mit tervezett számunkra az adott napunkra.


[link]


Áldjon az Úr és őrizzen szüntelen!

2022. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 NTBS ***** válasza:
Én rendszeresen szoktam.
2022. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Szoktam és szeretek is. Régebben mindig jóleső érzéssel töltött el, és éreztem hogy Ő ott van és meghallgat. Most az érzés gyengécske, de kitartok az Úr mellett, hiszen azt monta:

"Kérjetek, és kaptok, keressetetek, és találtok, zörgessetek, és ajtótnxitnak nektek."

Igaz nem minden ima válik valóra, csak amit Isten akar, Ő nem cselekszika saját természete ellen. De minden imát, amit tiszta szívből mondanak, meghallgat.

"Virrasszatok és imádkozzatok, hogy kísértésbe ne essetek!"

Làtom a válaszólók között van mindenféle felekezetú ember. Egyébként katolikus vagyok.

2022. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!