Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek a szerek tényleg a...

Ezek a szerek tényleg a spiritualitást nyitják meg?

Figyelt kérdés

A hogyan irányísd az elméd című dokumentumfilmben különböző pszihedelikus szerek hatását vizsgálták. Ebben olyan dolgokat tapasztalnak a szer hatására ami nagyon furcsa. Spirituális Istenközeli élményeket. Hogy eggyé válnak a természettel, gyönyörű fényeket látnak, szeretetet éreznek, másként látják teljesen a világot, ugyanakkor vannak rossz élmények is egészen démonikusak is. Ezek a szerek lehetséges, hogy "kaput" nyitnak erre a másik világra vagy ezek csak hallucinációk?

Valamint olyan is megtörtént, hogy egy pszihedelikus drog hatására, újraélte az anyaméh élményét és azt hogy a köldökzsinór a nyakára tekeredett, később az anyja elmondta, hogy tényleg történt ilyen.


Meg akkor mi van a halálközeli élményekkel amik nagyon hasonlóak ezekhez a tapasztalatokhoz.



2022. nov. 4. 13:33
 1/2 anonim válasza:

Nem létezik bizonyíték arra, hogy ezek a szerek kaput nyitnának egy másik világra. A tudomány mai állása szerint mindössze annyiról van szó, hogy az agy kémiáját megváltoztatják, eredményül pedig azt kapja a "használó", hogy különböző érzeteket él át.


A nyakra tekeredett köldökzsinóros emlékkel nem tud érdemben foglalkozni a tudomány, mert nem lehet bebizonyítani, hogy tényleg így történt, és tényleg ezt élte át az illető. Én is mondhatok akármit, azt is posztolhatom a facebookra, hogy megálmodtam a lottó nyerőszámokat, de nem akartam elvenni más örömét, úgyhogy inkább nem játszottam meg a számokat. Azért rendes tőlem, nem?


De az is lehet, hogy tényleg a nyakára tekeredett, és tényleg ezt hallucinálta az illető, vagyis történt egy véletlen egybeesés. Ezeknek a dolgoknak híre megy, de arról már sokkal kevesebbet írnak, hogy mennyi hallucináció és élmény NEM tükrözte a valóságot. Márpedig ezeknek a valóságalappal nem rendelkező élményeknek a száma sokkal nagyobb.


A halálközeli élmények során is megváltozhat az agy kémiája, elég ha pl. csak az oxigénhiányos állapotra gondolunk.

2022. nov. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne drogokkal próbáld, mert azoktól csak halucinálni fogsz és nem pedig igazi spirituális Istenközeli élményt átélni. Ha azt akarod akkor szerintem hanyagold a tudatmódosítószereket, mert az nem segít benne.
2022. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!