Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy az antiteis...

Miért van az, hogy az antiteisták közül sokkal több keresztényellenessel találkoztam, mint a pogányok közül?

Figyelt kérdés

A pogány szót most kategorikus értelemben használom, tehát azokat értem alatta, akik az ókori, klasszikus vallásokat, mint például a római és a hellén vallást, az egyiptomi vallást stb. követik.


Még igazából nem nagyon találkoztam olyan pogánnyal, aki úgy szívből utálta volna a kereszténységet. Viszont olyannal már igen, aki szerint nagyon bölcs tanító volt Jézus. Ismerek egy wicca boszorkánylányt, aki szerint szintén fő az elfogadás, neki nincs baja a kereszténységgel, sőt, megbecsült vallásnak tartja.


Én hívő, amennyire csak tudok, igyekvő keresztény vagyok, nyilván nem hiszek más istenekben, elvetem a pogány vallások alapvető tanításait, azonban például Platón, Püthagorasz és Seneca filozófiát (amelyeket a római-görög pogányságban irányzatok is voltak) nagyra értékelem, ahogy az egyiptomiak erőteljes és határozott készülődését is a túlvilágra. Foglalkoztatnak a vallások, és foglalkozom hitvédelemmel is. Valamiért az antiteisták (nem ateisták/nem hívők!) körében sokkal, de sokkal több erőteljesen keresztényellenes véleménnyel találkoztam. A kereszténygyűlölők is általában ezen a vallásfilozófiai nézeten vannak.


Miért van ez így?



2022. nov. 5. 22:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenkinek a véleményét, meggyőződését tiszteletben tartom, amíg nem sértő, vagy kimondottan káros bármelyik oldal is legyen az.
2022. nov. 5. 23:08
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Mert az antiteizmus lényegében egy szekta, ami az ellenségképből vezeti le a saját teleológiáját. Az antiteizmust lényegében az ábrahámi vallások iránti ellenszenv definiálja, ezért azt is fogsz találni köztük legtöbbet. Míg egy újpogány mozgalom legalább proaktív, és nem reaktív. Ők az alapján határozzák meg maguk, hogy miben hisznek, és nem az alapján, hogy mit ítélnek el.
2022. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2.

Az antiteizmus elvileg minden vallást, hitet elvet. Tehát ahogy az ábrahámi vallásokat, úgy mondjuk a keleti vallásokat (buddhizmus, hinduizmus, taoizmus) is elveti.


Magyarországon aktív képviselők közé tartozik a Magyar Ateista Társaság több aktivistája, tagja, ezenkívül Erdélyi Ágoston, Turi Tamás stb.

2022. nov. 6. 00:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Miben különbözik az ateista és az antiteista?
2022. nov. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit felkuncogtam a kérdés állításán. Nap mint nap valószínűleg több tucat ateistával találkozol és ezekből x darab az orrodra kötötte, hogy gyűlöli a kereszténységet.

Meg gondolom egész életedben találkoztál fél tucat "valódi" "pogánnyal", ők pedig nem és akkor ebből levontál egy hamis következtetést.


Nem érzed, hogy hol csúszik félre az egész? :D

2022. nov. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott hogy hányszor szoktál találkozni olyanokkal akik a Római vagy Egyiptomi istenekben hisznek? Szerintem ma már sokkal kevesebb az ilyen ember mint az ateista, antiteista, stb. Ezért is találkozhatsz utóbbiakkal gyakrabban.


Aztán ott van az is hogy az Egyiptomi és Római vallások politeisták voltak. A politeista vallások sokkal elfogadóbbak mint a monoteisták, így kevesebb is lesz a gyűlölködés részükről.

2022. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!