Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár mohamedán miért gondolja,...

Pár mohamedán miért gondolja, hogy helyes hazudozni a keresztények bemocskolása érdekében?

Figyelt kérdés

Korábban nem annyira ismertem a mohamedán vallást, csak amit történelem órán tanultunk és néha szemem elé akadt egy-egy érdekes cikk, azt elolvastam. (Én például a terrorizmust se közöttem ehhez a valláshoz, hanem ettől függetlenül kezeltem.)


Viszont a fórumot olvasva, látva Mohamed követőinek néhány hozzászólását, teljesen elborzadtam. Szó szerint rossz, s talán fájdalmas volt olvasni azt a sok gyűlöletet, amivel hazug rágalmaikat megfogalmazták. Pedig tényleg olyan egyszerű dolgok tekintetében, amire fél perc alatt rá lehet keresni interneten is, vagy amit gimiben mindenki tanult.


Lényegében ilyen sárdobálást még a legfanatikusabb, keresztényellenes ateistáktól se hallottam, pedig olvastam néhány ilyen kiragadott mondatukat.


Azt gondolják, hogy saját istenük majd jó néven veszi ezt a sok hazudozást?



2021. ápr. 19. 17:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/415 Andizsuzsi ***** válasza:
61%

"mohamedán vallást"

Iszlám


"saját istenük"

Ugyan az az istenünk, mint a keresztényeknek.

2021. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/415 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek muszlim embert és nem hallottam még tőle ilyen stílusban beszélni keresztények ellen, sőt, mikor megtudta, hogy keresztény vagyok, akkor testvérnek nevezett.

Aki ide szokott írni a muszlimok "nevében", az nem jó ember, de majd Isten eldönti, hogy mit kezd vele, szerencsére nem a mi dolgunk.

2021. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/415 anonim ***** válasza:
100%
Minden vallásban (meg a vallás nélküliek között is) vannak fanatikus idióták. De nem ők határozzák meg az adott vallást.
2021. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/415 A kérdező kommentje:

#1

"Ugyan az az istenünk, mint a keresztényeknek."

Szerinted, ők azt állították, hogy nem, mert a keresztények hamis istenben hisznek. Ha szerintük Isten, akiben hiszünk hamis, akkor nyilván az ő istenük más.


A magyar nyelvben egyébként teljesen elfogadott a mohamedán, sok évszázadon keresztül így nevezték őket. Kicsit olyan, mint a cigány vagy roma kérdés. Magyar nyelvben egyértelműen cigány, de ez nem egy sértő diszkriminatív szó, hanem a magyar nyelv így nevezi.


Persze lehet nyelvészkedni, a lényegen nem változtat.


#2

"Aki ide szokott írni..."

Nem "aki", hanem "akik", hiszen egy általuk kiírt eleve keresztényeket provokáló kérdés alá már ketten is írtak. Egyik ocsmányabb stílusban, mint a másik.


#3

"Minden vallásban (meg a vallás nélküliek között is) vannak fanatikus idióták. De nem ők határozzák meg az adott vallást."

Nyilván nem, de nem gondolják ezek a megátalkodottak, hogy mennyire rossz fényt vetnek saját vallásukra? Már nem egy hozzászólót olvastam, akik írták, azóta taszítja őket az a vallás, amióta itt olvassák őket.

2021. ápr. 19. 18:09
 5/415 anonim ***** válasza:
22%

Akkor érdemes lenne elolvasni, hogy a keresztények milyen gonosz módon beszéltek velük. S bár a muszlimok igyekeztek barátságosan közeledni, a "keresztények" állandóan beléjük rúgtak, és sztereotípiákat puffogtattak.


Aztán időről időre újabb és újabb "keresztény" hozzászólók bukkantak fel, akik mindenért a muszlimokat hibáztatták.


Olyan "keresztény" hozzászólók is akadtak, akik látszólag ártatlan kérdéseket tettek fel, aztán amint csak tehették rágalmazni és igaztalanul vádolni kezdtek.


Mohamedánok nincsenek, muszlimok vannak...még mindig :)))


Abdullah

2021. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/415 A kérdező kommentje:

#5

Nem teljesen értelek. Én egy olyan kérdésről beszélek, ami már eleve keresztényeket provokáló és talán mondhatni rágalmazó kérdés volt. Ha valaki eleve provokáció céljával lép fel, az miként nevezhető barátságos közeledésnek?


A kérdés eleve nem kérdés volt, hanem azt ecsetelte, hogy a keresztények a farizeusoknál is rosszabbak. Ez miként nevezhető barátságos közeledésnek? Mintha azt kérdezném, hogy a mohamedánok miért terroristák? Majd azt mondanám, hogy ez barátságos közeledés.


"Mohamedánok nincsenek, muszlimok vannak...még mindig :)))"

Nem tudom milyen nyelvben, de a magyar nyelvben vannak. Nézd meg bármelyik értelmező kéziszótárt.

2021. ápr. 19. 18:51
 7/415 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudtam, hogy többen vannak.
2021. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/415 anonim ***** válasza:
57%

Én nagyon tisztelem a keresztényeket, becsületszavamra mondom. Rengeteg keresztény ismerősöm van. A keresztények többségét kedves, barátságos embereknek ismerem.

A Korán is eképpen ír róluk egyébként.


Elfogadom ha valaki keresztényként él, olyannyira, hogy a rokonságomban is rengeteg a keresztény. Olyanok is akik templombajárók.

Én magam is keresztény voltam, és még rózsafüzér is volt az autómban.


Ezeket más szavakkal de többször is elmondtam abban a méltatlan vitában, aminek részese voltam. Sajnos erre senki sem volt vevő.


Nem én kezdtem, de talán jobban tettem volna ha a "keresztények" támadására inkább szó nélkül elvonulok onnan ?


Abdullah

2021. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/415 anonim ***** válasza:
72%

"A kérdés eleve nem kérdés volt, hanem azt ecsetelte, hogy a keresztények a farizeusoknál is rosszabbak. Ez miként nevezhető barátságos közeledésnek?"


Valláskiritika rovatban volt. Azt hittem, hogy aki ott jár azzal esetleg lehet erről kultúráltan beszélni erről. Nem sikerült.


Sajnálom, senkit sem akartam igaztalanul bántani. De minket is bántottak eleget ott hidd el.


Kritizáltam a keresztény vallást, miközben keresztény ismerőseim vannak. Nem őket akartam kritizálni, valláskritika akart lenni.


Abdullah

2021. ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/415 A kérdező kommentje:

#7

"Nem tudtam, hogy többen vannak."

Sajnos igen :( Talán tendencia.


#8

Miért próbálsz védeni egy olyan kérdést, ami egyértelműen provokatív, rosszindulatú a keresztényekkel szemben, amely kérdés és kérdező mellett egyértelműen kiálltál mellesleg? Nem értem milyen keresztény támadást vizionálsz, hiszen ez a kérdés bennem egy olyan általatok kiírt kérdés kapcsán merült fel, ami elég ormótlan támadás a keresztények ellen.


De akkor idézem a konkrét kérdést.

"A mai keresztények megütik a farizeusok szintjét?"


Természetesen ezt is megválaszoljátok mások helyett, még a kérdés leírásában, meg se várva a válaszokat:

"Ezek alapján úgy tűnik a mai keresztények nem ütik meg a farizeusok szintjét sem."


Persze előtte elhordjátok mindennek a keresztényeket. :(


Igazából mi célt szolgál ez a nemtelen támadás, amit keresztények ellen vívtok?

2021. ápr. 19. 19:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!