Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szokás a templomba...

Mi a szokás a templomba belépéskor a katolikusoknál, reformátusoknál, evangélikusoknál?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a katolikusok a szenteltvíztartóba mártják egy-két ujjukat, keresztet vetnek, aztán bent a templomban térdet hajtanak, mielőtt leülnek a helyükre. Ugyanakkor már többször is láttam olyat, aki egyszerre végezte a keresztvetést és a térdhajtást.


Azt olvastam, hogy a reformátusoknál nem jellemző a keresztvetés, de náluk és az evangélikusoknál akkor hogy néz ki a "bevonulás" a templomba? Az ember egyszerűen csak besétál, és elfoglalja a helyét? Vagy térdhajtás náluk is van?


2022. nov. 7. 14:46
 11/92 anonim ***** válasza:
38%
Én is ezt vallom, de ha nincs oltár, mert felújításon van, akkor hiába vetsz keresztet abba az irányba! Mert nincs ott Jézus teste.
2022. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
34%

Katolikus szempontból szavahihetőnek tartom magam, a ministráns rangsorban ceremoniáns rangot töltök be.

Nálunk római katolikusoknál mindenképpen egy térdhajtás, majd lehet egy meghajlás és/vagy (szenteltvízzel való) keresztvetés. Ministráns vagy áldozópap a szentmise előtt és után térdethajt és meghajol, kivéve Nagypénteken, mert akkor a celebráns(ok) és az aszisztencia néhány perces leborult vagy térselő helyzetben való rövid imádsággal köszöntjük az Urat.

Görög katolikusok mélyen meghajolnak.

Protestánsoknál max egy főhajtás szokott lenni.

2022. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
27%

Előző vagyok.

Ha felszerelt teröletre lépsz be, de nincs ott az Oltáriszentség, akkor csak meg kell hajolni.

2022. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
80%

11.

1. Ha nincs ott az oltár, mert felújításon van, akkor épp nincs liturgikus használatban a templom. Ha nincs a templomban oltár, nincs szentmise.

2. Az Oltáriszentség nem az oltárban van, hanem a tabernákulumban.

2022. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
76%

"Én is ezt vallom, de ha nincs oltár, mert felújításon van, akkor hiába vetsz keresztet abba az irányba! Mert nincs ott Jézus teste."


Elképzelhető, hogy nem a főoltáron van mondjuk egy felújítás idején, de akkor átviszik egy mellékoltárhoz. Katolikus templomban, ahogy írták, nem csak a mise alatt van jelen Krisztus teste, hanem a tabernákulumban mindig. Ha haldoklóhoz kell menni, akkor is onnan veszi ki az atya a szentostyát, amit elvisz.

2022. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
27%
Honnan tudják a katolikusok, hogy a megidézett szellem Jézus és nem valami más démon? Beszéltek vele, felismerték a hangját?
2022. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
85%
16: nincs semmiféle megidézett szellem.
2022. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
24%

16


Az ilyen szellemidézés és boszorkányság miatt határolódott el a katocilizmustól a többi ábrahámi vallás, valamint a protestánsok.

2022. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
90%
18: elárulom neked, hogy pl. az evangélikusok is vallják a valóságos jelenlétet (a vétel pillanatában).
2022. nov. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
16%

19


Akkor azt is áruld el, milyen módszerrel ellenőrizték a személyazonosságát a "jelenlévőnek"? Vagy náluk mindegy? Ha sátán jelenik meg, neki hajbókolnak?

2022. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!