Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szokás a templomba...

Mi a szokás a templomba belépéskor a katolikusoknál, reformátusoknál, evangélikusoknál?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a katolikusok a szenteltvíztartóba mártják egy-két ujjukat, keresztet vetnek, aztán bent a templomban térdet hajtanak, mielőtt leülnek a helyükre. Ugyanakkor már többször is láttam olyat, aki egyszerre végezte a keresztvetést és a térdhajtást.


Azt olvastam, hogy a reformátusoknál nem jellemző a keresztvetés, de náluk és az evangélikusoknál akkor hogy néz ki a "bevonulás" a templomba? Az ember egyszerűen csak besétál, és elfoglalja a helyét? Vagy térdhajtás náluk is van?


2022. nov. 7. 14:46
 51/92 anonim ***** válasza:
67%

49: vsz. érted, csak ahogy a 48. írta, szándékosan provokálsz.


"Ha valóban hiszel az anyag átlénygülésében, akkor magyarázd el, hogy ellenőrzöd az átlényegült személyazonosságát?"


Semmit nem kell ellenőrizni. Szó sincs sehol a Bibliában, hogy ezt bárki más meg tudná tenni, mint Jézus.

Tehát, ha elhiszem, hogy Jézus Isten, akkor el kell higgyem, hogy amit ő mondott az úgy van. Ha zt mondta volna bárhol is, hogy Vigyázat, ezt az ördög is meg tudja csinálni, akkor lehetne kételkedni. De ilyet nem mondott. Aki ezt mint lehetőséget felveti, az csak alap nélkül spekulál.

2022. nov. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
36%

Tehát vakon hiszel. Igazából megkaptam a választ a kérdésemre. Neked mindegy, kihez imádkozol.

Hogy milyen kompetenciái vannak Isten teremtményeinek, azt valóban nem sorolta fel Jézus, ahogy az atomi szerkezetet és a galaxisok elnevezését is kihagyta az evangéliumokból. Gondolom te ezeket is tagadod!

2022. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
67%

52: ez esetben a valláskritika rovatban kellene működnöd.

Igen, a keresztény vakon elhiszi az Isten szavát.


A többi netto értelmetlenség.

2022. nov. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
28%
53. vagyok: Kicsit hiányos a válaszom. Amellett ugyanis, hogy a keresztény vakon elhiszi a kinyilatkoztatást, mint már bizonyították itt is, logikailag is értelmetlen a felvetésed.
2022. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
63%

54#


Ez esetben Isten többi szavát is el kellett volna hinned (Jézus figyelmeztetését)! Sőt itt nem Isten szavát hitted el, hanem vallásod értelmezését író EMBEREK belemagyarázását!

2022. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
67%

Semelyik szava nem mond ennek ellent. Démonokról a kenyérben/borban meg éppen nem beszél sehol.

Az egyházak belemagyarázását éppen te hiszed el, hiszen a jézusi mondatok egyértelműek.

2022. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
34%

56#


Valóban egyértelmű. Nem kell belemagyarázni semmit. Az úrvacsoránál, vagy jelen van, vagy csak emlékeinkben, vagy csak abban a pillanatban, vagy tovább. Ki mit magyaráz bele! De legfőképp, azt sem tudják ki van jelen!


"Sokan jönnek majd a nevemben, s azt mondják magukról, én vagyok a Krisztus, és sokakat megtévesztenek"


Ha a gonoszt idézitek meg nap, mint nap, akkor érthető az egyház vérszomja. Belépsz a templomba és szétszabott mellkasú embereket, dárdára tűzött csecsemőket, véres kardokat lóbáló gyilkosokat látsz, akiket szentként tisztelnek. S nem ritka a mindentlátó szem aranypiramissal, ami a pogányságnak tiszteleg. Uram irgalmazz, Krisztus kegyelmezz! A rettegés háza. A dicső pedofil múlt és az inkvizíció...

2022. nov. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
29%

Én írtam a 42est és sok más vàlszt is.

Kösz a magyarázatot, tudom a felkezetedet, református vagy. Ezt nem voltál hajlandó elmondeni? Azt hittem, hogy a Jehova Tanúihoz tartozol, azok írnak ekkora baromságokat.

A nézöpontod elvárhatő a felekezeted hülyeségei miat. A mi egyházunk lebutitott változata.

Én és jó néhánysn elmondtuk, hogy ott a bizonyiték a Bibliában, csak nem vagy hajlandó meglátni.

Megjegyzem, a reformátusok saját véleményem szerint álszentek. Magyarázzák a Sola Scriptura alapú kiforgatott értelmezést. Az önkielégítést kihagytad, ami látszik, hogy nem tartod bűnnek, pedig le van írva, noha nem szó szerint csak hasznàlni kéne az eszedet. A református tanok röviden: "Tudd kívülről a Bibliát, csak azt tartsd be, ami SZÓ SZERINT le van írva benne."

Azt àllítod, hogy mi vàlogatunk a Bibliában?!!! Ti kivettetek belőle egy sereg könyvet, mert egy mondat volt benne, ami nem tetszett!!!

2022. nov. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
39%

58#


Egyszóval, ti bárkihez imádkoztok(vak hit a belemagyarázás miatt), nem számít, hogy bálványimádást követtek el!

2022. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
38%
Ha a hozzászólásaim érdemi részére nem válaszosz, ne írj ilyen demagog szöveget!
2022. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!