Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szokás a templomba...

Mi a szokás a templomba belépéskor a katolikusoknál, reformátusoknál, evangélikusoknál?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a katolikusok a szenteltvíztartóba mártják egy-két ujjukat, keresztet vetnek, aztán bent a templomban térdet hajtanak, mielőtt leülnek a helyükre. Ugyanakkor már többször is láttam olyat, aki egyszerre végezte a keresztvetést és a térdhajtást.


Azt olvastam, hogy a reformátusoknál nem jellemző a keresztvetés, de náluk és az evangélikusoknál akkor hogy néz ki a "bevonulás" a templomba? Az ember egyszerűen csak besétál, és elfoglalja a helyét? Vagy térdhajtás náluk is van?


2022. nov. 7. 14:46
 21/92 anonim ***** válasza:
22%

#16, 18, 20

Onnan hogy Jézus mondta ezt az utolsó vacsora alkalmával és mi egyes protestáns felekezetekkel ellentétben tényleg elhisszük amit mondott.


Egyébként ilyenkor csak nevetni tudok rajtatok protestánsokon, hogy nem tűnik fel, hogy másfél évezreden keresztül minden létező egyház vallotta az Eucharisztiát és mindegyik reformáció előtti egyházban teljes konszenzus van ilyen téren. Erre másfél évezreddel Krisztus után megérkeznek a kiművelt és mindentudó "hitújítók" és kitalálják hogy "visszatérnek az alapokhoz" azzal, hogy ezt eltörlik és többé nem vallják :D Egyszerűen nevetséges amit műveltek, és ami a pláne, hogy a Sola Sciptura nevében olyan hülyeségeket vallotok, vagy gyakrabban inkább nem vallotok, hogy az valami elképesztő..

2022. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
37%

21


Krisztus ezt is mondta:


"Sokan jönnek majd a nevemben, s azt mondják magukról, én vagyok a Krisztus, és sokakat megtévesztenek"


Szóval? Mi alapján győződtetek meg a személyazonosságáról? Nektek tök mindegy, csak hajlonghassatok valaki előtt?

2022. nov. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%

A tizenkettes vagyok.

Mivel Ő azt, mondta, hogy ezekkel a szavakkal átlényegül a kenyér és bor az Ő Testévé és Vérévé. Démont szent szöveggel biztosan nem idézünk.

Megjegyzem, ha az Oltáriszentség nem a főotár tabernákulumábsn van, (pl Nagypènteken, a lamentáció allatt, Nagyszombaton a vigília előtt stb.) akkor is szokott kenni a templom valamelyik mellékoltárán vagy az egyik kápolnájàban. Ha nem tudod hol van, hajts térdet a szentély felé.

Maximálisan egyetértek a 21-essel.

2022. nov. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
64%

23


"Démont szent szöveggel biztosan nem idézünk."


Ez nem olyan biztos! Linkeld a szabályzatát az idézéseiteknek!


Ezek szerint nem vagytok meggyőződve az átlényegült személyeről. Legyen az démon, angyal, Hitler, Mária...

Nektek tényleg tök mindegy?

Így már érthető a protestáns hozzáállás!

2022. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
73%

Démont elméletileg nem lehet idézni. Jön az ördög magátol is. Ha a katolicizmushoz te idézéseket kapcsolsz a fejedben, nem sokat tudsz rólunk.

Az Oltáriszentségben Krisztus van jelen, ezt nem csak én, de más is jó sokszor elmondta.

2022. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
23%

25


Most akkor kinek higgyünk neked, másoknak, vagy Krisztusnak.


Krisztus egyes szavait elhiszed, másokat meg nem??

"Sokan jönnek majd a nevemben, s azt mondják magukról, én vagyok a Krisztus, és sokakat megtévesztenek"



"Démont elméletileg nem lehet idézni."


Elhiszem, hogy otthon vagy a témában. Szóval? Megkérdeztétek tőle a nevét?

2022. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
46%

26 és az összes hozzászólásod: annyira látszik, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz.


Semmiféle idézés nem történik.

Jézus még földi létében maga mondta -tehát nem démonok - , hogy az átváltoztatás szavaira ő maga lesz jelen a jegyekben. Tehát nem más, nem démonok stb.


Ha értenéd, amit beszélsz, akkor max. azt vitathatnád, hogy megtörténik e az átváltoztatás, azt nem, hogy kivel.

2022. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
27%

27


Krisztus egyes szavait elhiszed, másokat meg nem? Meg földi életében elmondta, hogy:


"Sokan jönnek majd a nevemben, s azt mondják magukról, én vagyok a Krisztus"


Nektek az is mindegy, ha Hitler arca van a kereszten? Azt is imádnátok?

2022. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
70%
Egy kitartó ateistától többet vártam. Világosan látszik, hogy gőzöd sincs az egészről. Egy Bibliàból kiragadott idézetet próbàlsz kiforgatni. Tanácsolom neked, hogy hagyj fel ezzel, mert értelmetlen.
2022. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
29%

29


Nem vagyok ateista. Én elfogadom Jézus szavait. Ellentétben veled és felekezeti társaiddal akik válogatnak a tanítások közt, mi tetszik és mi nem!

Jézus sosem kérte tőlünk a vak hitet, sőt óvatosságra intet, mert az ilyenek mint te, a Sátán útjára vihetik a hívő embert!

2022. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!