Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szokás a templomba...

Mi a szokás a templomba belépéskor a katolikusoknál, reformátusoknál, evangélikusoknál?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a katolikusok a szenteltvíztartóba mártják egy-két ujjukat, keresztet vetnek, aztán bent a templomban térdet hajtanak, mielőtt leülnek a helyükre. Ugyanakkor már többször is láttam olyat, aki egyszerre végezte a keresztvetést és a térdhajtást.


Azt olvastam, hogy a reformátusoknál nem jellemző a keresztvetés, de náluk és az evangélikusoknál akkor hogy néz ki a "bevonulás" a templomba? Az ember egyszerűen csak besétál, és elfoglalja a helyét? Vagy térdhajtás náluk is van?


2022. nov. 7. 14:46
 41/92 anonim ***** válasza:
56%

39


Ezek után ki fog hinni neked?

Vakon hajbókolsz egy átlenygült szellem előtt, legyen az bárki?

Ezek szerint imádkozhatsz te a Süsühöz is? Hogy Isten kit küld le nektek azt nem tudom! De a bálványimádókat a Biblia szerint keményen meg fogja bűntetni, ha kell a Sátánt is beveti ellenetek, bár én ebben nem hiszek. Szerintem megbocsájtó!

2022. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
66%

40-es hazugság?


Ez nem kérdés volt, hanem tények! Ezekkel mindenki tisztában van, hiába tagadod!

2022. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
35%
Az érdemi részeimre nem válaszolsz, csak a többi mondatomat forgatod ki. Maradj meg azzal, aki a fejedben Jézusnak nevezi magát. Befejeztem az offolást, elegem van a demagóg üzeneteidből, amikben csak magadat ismètled. De ugyan mond már el melyik felekezet tanítja azt a hülyeséget és eretnekséget, amit írtál? Maradj a Sátánnal, aki sugdossa a füledbe ezeket a gondolatokat, ha neked ez jo.
2022. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
28%
Megjegyzem Jézus a képmutatást is elítéli. És, amit te csinálsz az az. Tényleg befeztem az offolást, felőlem írhatsz privát üzenetet legfeljebb letiltalak.
2022. nov. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
68%

43


Érdekes, hogy mindig a Sátánnal jössz nagyon jelkemző rátok.


Te nem voltál képes megválaszolni, hogy milyen módon győzödsz meg az átlényegült személyazonosságáról. Ezért azt kell higyjem, hogy csak vak hit által. Tehát tök mindegy neked és tarsaidnak, hogy ki az akihez imádkoztok. Reggel megyek aludni, ezért most befejezem. Jó éjszakát, szép álmokat neked is!



Ui:Miért írnék privit? Tök világos, mit műveltek a misés boszorkánykodás közben!

2022. nov. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
32%

45: szóval te Jézust tagadod. Ez így már világos beszéd.

Csak akkor nincs közöd a kereszténységhez.

2022. nov. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
34%

46#



Miért tagadnám? Követem tanításait.


Vegyük azt a lehetőséget, hogy valami módon mégis csak meggyőződtetek róla, hogy az átlényegült nem más, mint Jézus (természetesen nem a vak hit által).

Ez esetben a boszorkánykodás útján megidézett Jézust csapdába ejtitek és bezárjátok a tabernákulumba.

Ez felér egy újabb keresztrefeszítéssel! Nem szégyenlitek magatokat? Ti vagytok a farizeusok leszármazottai! FUJJ!

2022. nov. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
76%
#22 te miről beszélsz? Emberekről beszélt Jézus, nem pedig az általa az utolsó vacsorán megalapított áldozatról. És ezt a marhaságot 70 százalékra értékelik? Van egy hadseregnyi accountod? Fogta a kenyeret és kijelentette hogy ez az én testem. Folyta a borral teli kelyhez és kijelentette, ez az én vérem, majd ránk hagyta, hogy "ezt cselekedjétek az én emlékezetemre". Ezt te mégis hogyan forgatod ki? Két lehetőség van. Vagy ennyire azt sem tudod miről beszélsz, vagy ami valószínűbb, hogy érvek híján ilyen hazugsággal akarsz felülemelkedni. Ugyan látszik hogy ez sikeres, de hogy ez miért okoz örömet neked, azt nem értem.
2022. nov. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
32%

49#


Értem mit írsz, valójában nem én, sem a felekezetem forgatja ki Jézus mindanivalójának jelentését, hanem a tiéd. Belemagyarázták a boszorkányságot. Ha valóban hiszel az anyag átlénygülésében, akkor magyarázd el, hogy ellenőrzöd az átlényegült személyazonosságát?

Jézus előre felhívta a figyelmét a hívőknek a csalásra! Ha neked megfelel a vak hit, akkor miért nem hiszel a Herry Potterben?

2022. nov. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
76%
#49 Jézust hívjuk, az ő szavaival. Jézus nem fogja hagyni hogy bármi ördögi történjen itt, holott ő maga mondta hogy így tegyünk. Nem is értem a felvetést. Valamint ilyen tekintetben nem hívta fel a figyelmet csalásra. Prófétákra és olyanokra hívta fel a figyelmet, akik azt állítják ők maguk Jézus. Nem azt hogy az áldozat ne lenne érvényes és valahogyan Jézus helyett az ördög lényegülne át a kenyérbe. Nem értem honnan veszed ezt egyáltalán?
2022. nov. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!