Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova tanúja szeretnék...

Ha Jehova tanúja szeretnék lenni, mert valahogy megszólítana a dolog, akkor mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Miket kell vállalni mint kötelezettség ha teszem azt valaki jó tanú akar lenni?

2022. nov. 11. 10:12
 21/95 A kérdező kommentje:
Most még lehet csúfolni de így indul minden mozgalom.
2022. nov. 11. 14:51
 22/95 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de akkor áruld el, hogy mitől lennél Jehova Tanú? Ha elfogadod a vérátömlesztést, a karácsonyt, nem közösítesz ki senkit, akkor pont a Jehova Tanúság lényege veszik el, és ugyanolyanok lesztek, mint a többi ezer keresztény felekezet.

Vagy van olyan speciális JT tan, amit azért megtartanál?

2022. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem Ókatolikus akarsz lenni?
2022. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 A kérdező kommentje:
Mindent megtartok, csak ezeket a drasztikus dolgokat törlöm, ez nekik is jobb lesz, és én jót akarok a Jehova testvéreimnek mert szeretem őket. Nem nagy kár ezeket törölni, mert csak jobb utána, meg ez nem úgy van ahogy gondolod hogy ez a lényege a Jehova vallásnak a lényege ezek a szabályok, nem, ennek a vallásnak a lényege a szeretet.
2022. nov. 11. 15:06
 25/95 A kérdező kommentje:

Hogy szeressük egymást mint atyánkat, s mint önmagunkat.


Ez már önmagában mindent elmond, ez a néhány szó, ami meghatározza a vallásunkat a Jehova tanúit.

2022. nov. 11. 15:08
 26/95 anonim ***** válasza:
100%
Én is jó keresztény vagyok, csak pár dolog nem tetszik, a 10 parancsolatból nekem elég 3 is, amúgy is annyi a magyar igazság, meg istenbe se hiszek meg a túlvilágban, de a többi az tetszik, tehát jó keresztény vagyok, csak 9 drasztikus dolgot vettem ki belőle.
2022. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 A kérdező kommentje:

Jó mondjuk a 10-ből nekem is elég a fele szinte. Neked gondolom ne ölj. ne lopj. Ne csalj.


Na tessék itt a példa keresztényből se mindenki rugalmatlan.

2022. nov. 11. 15:21
 28/95 anonim ***** válasza:
2022. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 A kérdező kommentje:
Ne vesszünk el a részletekben, mert ott az ördög bújik csak meg, hanem lássuk a nyílvánvalót, a minden6ó jelenlétét amely áthat minden létezőt, sőt amely a bármi létező valóságérzetét adja. És érezzük a szeretetét.
2022. nov. 11. 15:27
 30/95 A kérdező kommentje:
#28 Az ének nem tetszett.
2022. nov. 11. 15:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!