Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova tanúja szeretnék...

Ha Jehova tanúja szeretnék lenni, mert valahogy megszólítana a dolog, akkor mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Miket kell vállalni mint kötelezettség ha teszem azt valaki jó tanú akar lenni?

2022. nov. 11. 10:12
 41/95 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd! A saját vérüknek nem köszönnek, ha az nem osztozik a vallásukban.

Jelentést kell írnod, havi hány percet térítettél. Azt mondják, semmi sem számít, csak a szolgálat. Jehova szolgálata. Minél kevesebb munkát vállalj, ne tanulj tovább, nem fogsz éhen halni, majd Jehova segít rajtad.

A tanúk egymást árulják be, ha tudomásukra jut egy bűn, amit a másik elkövetett. Ez egy szekta. A szeretetmsgvonással zsarolnak. Ha valamiben nem értesz egyet velük, akkor kiközösítenwk. Nem a barátaid csak addig, amíg tag vagy. Ez nem az a szeretet, amiről Jézus beszélt.

Ha kilépsz, akkor is évi 2x felkeresnek, zaklatnak, hogy térj meg.

A sok adomány, ami kongresszusok alkalmával befolyik a vezető testületet gazdagítja. Neten van fénykép a tagokról. Több milliós karórára miből telik?

HA JÓT AKARSZ KERÜLD EL ŐKET!

2022. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 A kérdező kommentje:

Kaptam privát üzeneteket. Az igazat megvallva különböző üzenetek voltak, némelyik Jehovától némelyik Kereszténytől.

Sokat gondolkodtam, ettem magam, hogy legyen.


Úgy nem lehetne hogy én csak gondolatba lennék tanú? De rendesen is az lennék és hinnék is. Ugyanúgy annak érezném magam, és azt válaszolnám tanú vagyok, ha kérdeznék, csak annyi hogy a papírrészét kihagyom, meg én olyan vagyok nem szeretem a bürokratikus eljárásokat. Ha azt vesszük Isten szemében nem a papír a fontos, hanem a hit. A papír csak az emberek formaisága, ezt Isten nem várja el, hiszen ő a hit által üdvözít.

2022. nov. 12. 11:41
 44/95 A kérdező kommentje:

Meg amúgy minek térítsünk? Ez olyan hülyeség komolyan, csak kinevetnek, a felszínen nem érteni a mély értelmet, ebben nem hibás senki, de okuljunk belőle. Akinek ott az ideje suggallatra tér meg.

Engem a tanúk régen nem tudtak meggyőzni, mert az nem úgy megy. A hit kell jelenlegyen meg a meggyőződés, a szavak önmagukban üresek. Ez erőltetett ez a térítés, mint leendő és igazából már mint meglevő tanú, követelem a frissítés fontolóra vételét. Szavazással fogjuk megvitatni, előbb itt a gyiken, majd nagyobb volumenben is. A jelszó a "közös érdek" és a szeretet, és megértés.

Köszönöm.

2022. nov. 12. 11:49
 45/95 anonim ***** válasza:
100%
Minden a térítésről szól. Hetente egyszer Őrtorony tanulmányozás és tanulás van. Szituációs játékon keresztül tanítják be, hogyan téríts, ha valakihez betérsz. Az a lényeg, hogy beszervezz új tagokat. Minden erre épül. Mint egy MLM cég. Csak itt a vallás a termény. Több tag, több adomány! Több profit!
2022. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
100%
*termék
2022. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
100%

Az egésznek a lényege a térítés/beszervezés. E nélkül hitehagyottnak bélyegeznek és csesztetnek, majd kiközösítenek.

Azt állítják szeretet van köztük, innen lehet felismerni, hogy ők a kiválasztottak. Ez nagyon nem szeretet. Manipuláció, érzelmi zsarolás, kihasználás.

2022. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 A kérdező kommentje:
#45 Most nem elfogultságból, de a dolog nem biztos hogy ennyire fekete fehér. Hanem színesebb árnyaltabb, sok kedves emlék, szép események amelyek tarkítják egy tanú mindennapjait. Természetesen dolgozom a hibáinkon, de a totális ellenállás sosem hozott harmonikus eredményt. "Megpuhítá akkor annak szívét, mely annak előtte kemény vala"
2022. nov. 12. 12:01
 49/95 A kérdező kommentje:

Egy reformot indítok ezennel útjára melyben tanú testvéreimet kérem fel ezennel, fogalmazzák meg az érzéseiket, s esetleges kételyeiket a formaiságok illetve szabálykialakításokat illetően.

Írj itt úgyis anonim, vagy tedd meg privátban. A felterjesztés is anonim lesz természetesen.

Szeretettel.

2022. nov. 12. 12:06
 50/95 anonim ***** válasza:
100%
Tudom miről beszélek. Egyik barátom ex-tanú
2022. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!