Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova tanúja szeretnék...

Ha Jehova tanúja szeretnék lenni, mert valahogy megszólítana a dolog, akkor mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Miket kell vállalni mint kötelezettség ha teszem azt valaki jó tanú akar lenni?

2022. nov. 11. 10:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 A kérdező kommentje:
Megkérem szépen beszéljünk, itt szeretet honol.
2022. nov. 11. 10:13
 2/95 anonim ***** válasza:
95%
Nem különösebben ismerem őket, de azt hallottam, hogy téríteni kell... Ehhez pedig gondolom nem árt, ha van szabadidőd.
2022. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
85%

Kötelező szolgalatok vannak.

Nem szimpatizalnak evvel a cia-s amerikai gyülekezettel.

2022. nov. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 A kérdező kommentje:
Kiderül ha nem térítek? Teszem azt itt keresnék aki akar lenni, de nem házalnék, ez lehetséges?
2022. nov. 11. 11:18
 5/95 A kérdező kommentje:
Csak 2 dologtól félek igazából, amiben nem tudom lehetne-e kompromisszum. Ha életveszélyben lennék a vérátömlesztés. A másik ünneppekor karácsonykor is együtt örülni nem jehovákkal is, nem ünnepelni gondoltam, de azért együtt örülni, nem elzárkózni. Ez mennyire tenne nem jó tanúvá? A hit fontosabb nem?
2022. nov. 11. 11:21
 6/95 A kérdező kommentje:
Illetve lehetséges-e némely dolgot más vallásból átvenni. Pl. Buddhizmusból?
2022. nov. 11. 13:29
 7/95 A kérdező kommentje:
Mennyire rugalmas? A tízparancsolat persze alap, ahhoz nem nyúlok.
2022. nov. 11. 13:30
 8/95 anonim ***** válasza:
87%

"Kiderül ha nem térítek? Teszem azt itt keresnék aki akar lenni, de nem házalnék, ez lehetséges?"

Kiderül. Minden tag menetrendet kap, hogy mikor kell kimennie téríteni, és mindig párban csinálják, úgyhogy elcsalni se nagyon lehet. Vannak, akik nem térítenek, ezt úgy tudom, egy darabig elnézik, de nagyon nem tolerálják, és állandóan beszólogatnak miatta.

"Ha életveszélyben lennék a vérátömlesztés."

Úgy tudom, most már nem jár érte kiközösítés, de továbbra sem szabad, és nagyon megnehezítik bent az életét annak, aki elfogadja.

"A másik ünneppekor karácsonykor is együtt örülni nem jehovákkal is, nem ünnepelni gondoltam, de azért együtt örülni, nem elzárkózni."

Nem lehet karácsonyozni. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor ez nem a te vallásod.

"A hit fontosabb nem?"

Itt nem.

"Illetve lehetséges-e némely dolgot más vallásból átvenni. Pl. Buddhizmusból?"

Semennyire.

"Mennyire rugalmas?"

Semennyire, valószínűleg a legrugalmatlanabb felekezet.

Szerintem keress más vallást, mert a kérdéseid alapján ez nagyon nem neked való.

2022. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
81%
Annyira rugalmas, hogy ha nem felelsz meg a szabályoknak, akkor kiközösítenek. A közösség tagjai nem állnak veled szóba, még akkor sem, ha családtagok. Ez egy szekta.
2022. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 A kérdező kommentje:
Egy kicsit most elbizonytalanodtam, amikor írtad hogy ha nem térítek, akkor megnehezítik az életemet..de hol bent? Én nem gondoltam gyülikbe járni, csak szimplán, jehova nézeteket vallanék, de azért nem vakon. Remélem ír majd azért jehova, hogy megnyugtasson nincs ilyen szigor, mint ahogy itt kirajzolódott. Végtére a keresztények és más vallások sem a szigorú szükségtelen részletek követéséről híresek, némi szabadságot minden vallás hagy gondolom.
2022. nov. 11. 13:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!