Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova tanúja szeretnék...

Ha Jehova tanúja szeretnék lenni, mert valahogy megszólítana a dolog, akkor mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Miket kell vállalni mint kötelezettség ha teszem azt valaki jó tanú akar lenni?

2022. nov. 11. 10:12
 81/95 anonim ***** válasza:
86%
78: nem zombi csak trollkodik. Nem akarom védeni a jehovásokat de ennek a valakinek egyértelműen a lejáratás a szándéka.
2022. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 A kérdező kommentje:

#80 Térítéssel nem foglalkozom, ha esetleg félreérthető lettem volna ezt szeretném tisztázni, így itt nincs szó semmilyen meggyőzésről, csak néhány logikus dologról írtam, köszönöm egyébként kérdésed.


#81 Nyílván nem olvastad a topik felét sem, illetőleg a 15-20 %-os válaszértékelésed világosan megmutatja hogy nem csak itt értéktelenek, és értelmetlenek a válaszaid, hanem talán még hajazol is a negatív értékelésre, ami egyébként jelezhető lenne a moderátorok számára. Fontosnak tartom hangsúlyozni nem te vagy értéktelen csak a válaszaid, te pedig csak tudatlan vagy, és ez is csak átmeneti.

2022. nov. 25. 15:45
 83/95 A kérdező kommentje:

Illetőleg a moderátorok nem díjazzák a negatív értékelésre törekvést, erről meggyőződhetsz a szabályzatban magad is. Ennek ellenére nem jelentelek.(én)

Ellenben a sorozatos szabálysértéseid konzekvenciát vonhatnak maguk után. Szeretettel.

2022. nov. 25. 15:48
 84/95 anonim ***** válasza:
70%
Én nem törekszek a negatív arányra, mindössze kimondom az igazat és ez sokaknak fáj, ezért lepontoznak. Ha pontokat akarnék gyűjteni akkor mindenféle mézes-mázas mondatot leírnék ami eszembe jut, de ehelyett ha kell beleállok a katolikusokba, a jehovásokba, a jóga, meditáció, hindu és buddhista “szellemi felemelő” sátánista tanokba és technikákba és így tovább. Jézus is ha mindenkivel kedves akart volna lenni akkor nem ölték volna meg azok akiknek a szemébe mondta az igazságot és akik féltették a saját pozíciójukat. Ennyit a pontokról. Attól még egy provokátor vagy.
2022. nov. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 A kérdező kommentje:

Ebben viszont van igazság hogy sokszor az igaz kimondása lepontozással jár itt, ez sajnos általános hogy a téves közvélekedés az uralkodó, na ezért is született részben ez a topik.

Megértelek hogy provokációnak tűnik a számodra, de hidd el nem az, a látszat csal. Ez egyfajta "vérfrissítés" inkább, vagy "testvérfrissítés", ezeket a szavakat tényleg csak idézőjelesem használom, spontán és intuitív ezek jöttek most. Néha furamódon juthatunk célba, és megtévesztő lehet a módszer, de tudatosság van mögötte, ebben biztos lehetsz. Ez kicsit minden vallást érint, ahogy észre is vetted, de lejáratásról nincs szó, egy kevéske provokációról igen, de csak amennyi muszáj, egy kis egészségesről, a cél szentesíti az eszközt. Nyílván csak a "nemtetszédeset" fejezed ki, és mint ilyen sosem jogtalan, csak leírod ahogy érzed, mindenképpen nem alaptalan, sőt jó hogy írod, mert ideje van a csendnek, és ideje van a szónak, ezek a pontozások itt teljesen nem relevánsak. Én is csak rákérdeztem inkább mint hogy vádoltalak, mert így tudom hogy nem trollkodsz csak, ugye az extrém kicsi pontozás gyanút kelt, de már látom hogy nem trollkodásról van szó. Egyelőre ennyit szerettem volna írni.

2022. nov. 25. 17:11
 86/95 A kérdező kommentje:
Testvéreim mielőtt bárkin eluralkodik a személyes nézőpontjaival való ütközés, nézzük most meg eggyel kívűlebbről mi történik. Hiszen nem mindnyájunknak egy a célja? Nem mindannyian csak jól akarjuk érezni magunkat, vagy másképp mondva, nem mind csak boldogak szeretnénk lenni? Nem közös ez a cél minden létező élőlényben? Akkor miért ítélkezünk? Mi mindnyájan tudjuk mit akarunk mélyen. Boldogságot. Szenvedésmentességet. Csak azt tudjuk biztosra hogy létezünk. Vajon ez a közös pont, a létezés, szenvedéstermészetű, vagy boldogságtermészetű? Nincs átmenet, ha nem vagy boldog szenvedsz. A szenvedésnek ugyan vannak fokozatai, de ismerjük be, még az unalom is szenvedés, a közönyösségérzet is szenvedés, akkor is ha vannak ettől nagyobb szenvedések is. Ha a létezésünk nem boldogságtermészetű, akkor szenvedéstermészetű, ismerjük be. Ha a létezésünk boldogságtermészetű akkor miért szenvedünk? Tegye fel mindenki a kérdést, és kövesse a csend a kérdés, és vizsgáljuk meg e csendben milyen is valójában érzetre a létezés, de ezúttal tisztán tekintsünk rá, ahogyan van, itt a gondolatoknak nincs helye, itt a megfigyelésnek van helye.
2022. nov. 25. 17:53
 87/95 anonim ***** válasza:
29%

"Ebben viszont van igazság hogy sokszor az igaz kimondása lepontozással jár itt, ez sajnos általános hogy a téves közvélekedés az uralkodó, na ezért is született részben ez a topik."

Sokszor azért jár lepontozással az igazság kimondása mert ami szerinted az igazság az nem biztos, hogy tényleg az.

2022. nov. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
74%

"együtt örülni nem jehovákkal is"

Már ebből lehet láni, hogy kamu a kérdés. A szóhasználatból.

2022. nov. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 A kérdező kommentje:
#88 Jehova vagy? Csak mert ez nagyon nem használ nekünk ez az elkülönülő gondolkodásmód. Korábban már említettem hogy ezt nem kellene tennünk. És igen az ateisták is az embertársaink, erre talán csak rájönni kéne, és mérsékelni a különcködésünket amennyiben lehetséges. Tudom nyomás alatt is állunk kissé, de azért vegyük észre hogy végső soron szabadok vagyunk, és hogy valójában árt-e vagy használ nekünk ez. Szeretettel.
2022. nov. 26. 12:05
 90/95 A kérdező kommentje:
#87 Természetesen igazad van, ez is előfordul, hiszen mint ahogy ez sem, semmi sem csak fekete vagy fehér.
2022. nov. 26. 12:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!