Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Halottak szellemét meg lehet...

Drakula_VAGY_Ahmed kérdése:

Halottak szellemét meg lehet idézni a biblia szerint?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy Saul elment egy halott idéző asszonyhoz hogy meg idézze neki Sámuelt, is ő meg tette ezt.


Na már most, akkor isten segitsége NÉLKÜL is lehetséges a nekromancia?


Mármint azt tudom hogy isten segitsége nélkül is tudnak az ördögtöl szerzett hatalommal varázsolni az emberek a bibliában mint az egyiptomi papok a kigyokkal, de vannak dolgok amikre tudtommal varázslattal sem képesek, mert ezekre csak is isten képes mint a teremtés. És az újszövetségben jézus halott támasztását is bizonyitékként kezelték isteni mivoltára. Ebből arra következtettem hogy a nekromancia is a "csoda" rangban van. De van aki azt mondja hogy azért jőtt vissza Sámuel mert isten küldte hogy beszéljen Saullal, különben nem sikerült volna.

Ezzel kapcsolatban tévedtem vagy a lenti szöveget értettem félre?


"7 Akkor Saul azt mondta szolgáinak: Keressetek nekem egy halottidéző asszonyt, hogy elmenjek hozzá, és őt kérdezzem meg. Szolgái pedig azt mondták neki: Íme, Éndórban van egy halottidéző asszony. 8 Saul ekkor elváltoztatta külsejét, álruhába öltözött, elment két férfival, és éjjel odaértek az asszonyhoz. Akkor azt mondta neki: Mondj jövendőt nekem halottidézés által, és idézd föl nekem azt, akit mondok neked. 9 Az asszony azt mondta neki: Nyilván jól tudod, hogy mit tett Saul: hogy kiirtotta a földről a varázslókat és a jövendőmondókat. Miért akarod hát tőrbe ejteni a lelkemet, hogy megöless? 10 Erre Saul megesküdött neki az Úrra: Él az Úr, hogy e dolog miatt nem ér büntetés. 11 Akkor megkérdezte az asszony: Kit idézzek meg neked? Ő azt felelte: Sámuelt idézd meg nekem. 12 Mikor pedig az asszony meglátta Sámuelt, hangosan fölkiáltott, és így szólt Saulhoz: Miért vezettél félre? Hiszen te vagy Saul! 13 Erre azt mondta neki a király: Ne félj! Ugyan mit láttál? Az asszony pedig ezt mondta Saulnak: Istenfélét látok feljönni a földből. 14 Ő azt kérdezte: Milyen az alakja? Ő pedig ezt mondta: Egy vénember jön fölfelé, és palást van rajta. Saul megismerte, hogy Sámuel az, és meghajolt arccal a föld felé, és tisztességet tett neki.

15 Sámuel pedig ezt mondta Saulnak: Miért háborgattál, hogy felidéztél engem? Saul így felelt: Igen nagy szorultságban vagyok. A filiszteusok harcolnak ellenem, Isten pedig eltávozott tőlem, és nem felel már nekem sem próféták által, sem álomlátás által. Azért hívtalak, hogy mondd meg nekem, mit kell cselekednem. 16 Sámuel azt mondta: Ugyan miért kérdezel engem, ha az Úr eltávozott tőled, és ellenségeddé lett? 17 Úgy cselekedett az Úr, ahogy általam megmondta: elvette a királyságot a te kezedből, és a társadnak, Dávidnak adta. 18 Azért cselekszik most így veled az Úr, mert nem hallgattál a szavára, és nem hajtottad végre az ő fölgerjedt haragját Amálékon. 19 És az Úr Izráelt is veled együtt a filiszteusok kezébe adja, te pedig holnap fiaiddal együtt velem leszel. Izráel táborát is a filiszteusok kezébe adja az Úr."


[link]


Nem hiszek a bibliában csak érdekelne hogy akik hisznek benne mit gondolnak erről.



2022. nov. 12. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Majd megkérdezem egy paptól.
2022. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem kellően az adott bibliai történetet, illetve teológus sem vagyok, de...

Jézusnak is megjelent Mózes és Illés, hiszen Istennek semmi se lehetetlen, akár egy ilyen idézőn keresztül is képes csodát tenni.

De az is lehet, hogy egy ördög idézte elő a látomást, akik megtévesztik az embert.


Mindenesetre a Biblia szerint bűn, főleg ez utóbbi eshetőség miatt. A keresztény emberek a halottakért inkább imádkoznak és nem megidézni próbálják őket.

2022. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Lucifer-666 ***** válasza:
Na és honnan jött a halott a pokolból vagy a mennyországból?
2022. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Valójában nem lehet megidézni, hanem amikor elmész halottidézőhöz, akkor egy gonosz szellem (görögül daimón, démon) felveszi az adott ember alakját, és az jelenik meg bizonyos értelemben. Saul esetében azért ijedt meg a halottidéző asszony, mert nem egy álcázó démont látott, hanem valóban Sámuelt látta, ebben az esetben az Úr ezt kivételesen megengedte.
2022. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek 4#-vel, bár ennyire nem ismerem a kereszténységet, de a gyakorlatban ez valóban így történik. Nem az jön akit megidézni szeretnél, hiszen az a "személy" csak egy rövid szerepe volt a halhatatlan léleknek, jön viszont más, aki ezt kihasználni akarja, egy negatív (vagy semleges) entitás.

Emberként nincs lehetőség eldönteni hogy ki jön-jött, ezért muszáj tiltani az ilyen játszadozásokat.

2022. nov. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem
2022. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!

A Biblia már a legelején határozottan állást foglal a spiritizmus és okkultizmus

ellen. A 5.Mózes 18:10-12 azt olvassuk, hogy "Ne legyen olyan köztetek, aki...szellemidézőtől, vagy jóstól tudakozódik, vagy aki halottaktól kérdez..."

A Teremtő Isten ezt szigorúan elítéli, mivel ezzel a démonokkal, a gonosz szellemvilággal kerülsz kapcsolatba, ami veszélyes.

Az idézett bibliai történetben sem a halott Sámuel próféta "szelleme" szólal meg, hanem egy gonosz szellemi lény (mint az Éden kertben a kígyó esetében 1 Mózes 3:1-5) Gondolj csak arra, hogy Sámuel próféta már életében sem tárgyalt Saullal, miért tette volna halála után? Sámuel is pontosan tudta, hogy mi Isten véleménye a spiritizmusról, vagy okkultizmusról, semmiképp sem működött volna közre ilyesmiben.

Ezen kívül a Prédikátor könyve a 9:5-6, 10-ben ezt írja: "Mert az élők tudják, egy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak...többé nem éreznek szeretetet, gyűlöletet...nem vesznek részt semmiben sem, ami a nap alatt történik...Mindazt, amit megtehetsz, tedd meg teljes erődből, mert a sírban, ahová mész, nincs munka, tervezés, ismeret, vagy bölcsesség".

2022. nov. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na bibliai válasz. Köszönöm!
2022. nov. 24. 18:51
 9/12 anonim ***** válasza:

#7

Ha csak szokásosan egy gonosz szellem jelent meg, akkor mitől ijedt meg a halottidéző asszony?

2022. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4-es csak a kereszténység óta kapott demonizált szerepet minden úgy értsd: eredeti görög daimón. Ugyanis a szó jelenthet mennyei és alvilági entitást is.

(Csak azért írom ezt hogy tisztázva legyen a fogalom egyébként a teljesen valid amit mondasz keresztény szemszögből. )

2022. nov. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!