Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Balosok! Ti hisztek Istenben,...

Balosok! Ti hisztek Istenben, Jézusban?

Figyelt kérdés

2022. nov. 21. 05:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%

"de persze a hozzá köthető csodák csak kitalációk."

Elfogadom, hogy bárki így gondolja, bár meglehetősen szubjektív vélemény. Így erősen kétséges, hogy igaz lenne az állítás.

2022. nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
4%

A vallásnak meg volt a maga szerepe a régi időkben.

Törvények betartatása, reményt adott a kizsákmányolt jobbágyaknak,

gyászt - vigaszt a szeretek elvesztésekor.

És a történetekbe kicsavart meseként belekerültek történelmi események.

pl. Boszporusz átszakadása, és mai fekete tenger kialakulása.

(Előtte is volt ott egy nagyobb tó - tenger, de tengerszint alatti részek elöntésével a partmenti településeket elmosta több tíz kilométerrel megnővelve a tenger méretét.)

2022. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
51%
"A vallás méreg."
2022. nov. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
23%

Megteheti az ember, hogy nem foglalkozik Istennel.

Csak nem fog tudni elbújni előle.

2022. nov. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%

Én nem skatulyáznám be magamat a "baloldali" és a "jobboldali" tengelyre. Pláne, hogy politikai szempontból ezek eléggé képlékeny fogalmak.

Viszont pl. Dél-Amerikában elég sok baloldalinak nevezhető ember van, akik keresztények. Nálunk a kommunista diktatúra erős ateizmusa miatt erősebb az a kép, hogy egy baloldali nem lehet keresztény. Dél-Amerikában a baloldali, marxista jellegű mozgalmak története másképp alakult.

2022. nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%
Én csak a felcsúti buddhában hiszek, majd ő megmondja merre hány méter.
2022. nov. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom nekem szól-e a kérdés. Én magamat nem tartom baloldalinak, mivel rosszul vagyok a Kádár-nosztalgiától is és a woke-tól is. De egy fideszes vagy Mi hazánkos ha beszélgetne velem 5 percet, egész biztosan baloldalinak titulálna.


Én az itteni válaszolók többségével ellentétben hiszek Istenben. Az én erkölcsi értékrendem az alábbi keresztény elvek alapvetőek:

-Felismerése a saját vétkeidnek és gyarlóságodnak

-Énközpontúság helyett valami magasabb rendű keresése és tisztelete (ami énnálam Isten)

-Felebaráti szeretet minden ember iránt

-Mértékletesség, szerénység


Amit én nem értek, hogy ha a fenti értékrendet valaki magáénak vallja (ami a kereszténység alapja igazából), akkor hogyan szavazhat az úgynevezett jobboldalra. Leginkább a mértékletesség és szerénység az az elv, amit úgy ahogy van, képen röhögnek. Ha jól emlékszem, nem azt olvastam az Evangéliumban, hogy orgiázzál (se ellenkező, se azonos nemű partnerekkel), hogy partydrogokat vigyél a szervezetedbe, hogy helikopterrel vadásszál védett állatokra, hogy helikopterrel ugorj le a vidéki lagziba, hogy több tízmillió forintos karórát kell hordanod, stb.! Ez nem tisztességes jómódban élés, hanem tényleg a keresztényi lelkület sárba tiprása.


Pál Apostol szavai jutnak most eszembe: Meg is van írva: „Miattatok káromolják Isten nevét a pogányok"

(Róma 2:23-24, utal itt Ezékiel 36:20-ra)

2022. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

17

Értem a gondolat menetedet, viszont ebből a logikából kiindulva Magyarországon biztos nincs olyan formáció, amire szavazni lehetne.

Így aki vallásos ebből eredően nem szavaz, ha nem szavaz, akkor viszont szépen csendben tűrje el a többség döntését (hiszen ő nem szavazott).


Mivel várhatóan ilyen erő a jövőben sem lesz, kár vallási kérdésekkel egy politikai fórumon előhozakodni.



De ez nem a mi sajátosságunk. A politika természete olyan, hogy a kereszténység mércéjének megfelelő párt sehol a világon nincs.

2022. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
#18 Elsősorban nem azokra gondoltam, akik nem a "kisebbik rosszat" látják a Fideszben (bár velük is van bőven vitám, főleg, ha keresztényként teszik ezt). Hanem kifejezetten azokra, akik keresztény létükre szinte szerelmesek a Fideszbe.
2022. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Elgépeltem, javítom a válaszomat:


#18 Elsősorban nem azokra gondoltam, akik a "kisebbik rosszat" látják a Fideszben (bár velük is van bőven vitám, főleg, ha keresztényként teszik ezt). Hanem kifejezetten azokra, akik keresztény létükre szinte szerelmesek a Fideszbe.

2022. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!