Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus lehetne buddhista?...

Jézus lehetne buddhista? Buddha lenne keresztény?

Figyelt kérdés

2022. nov. 27. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szórakoztató, de egyben értelmetlen!
2022. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem Jézus lehetne buddhista, egyesek szerint az is volt abban a életkorszakában, amit nem mesél el a Biblia. Valamilyen nagy út iskolában simán elmenne amiket tanít, leszámítva az istenes dolgot. Buddhától állítólag egyszer megkérdezték, hogy hát te meg mi vagy, ember? Nem. Isten? Nem. Szellem? Nem. Démon? Nem. Hát akkor mi? Felébredett :)
2022. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézus nem lehetne buddhista, mert gyökeresen eltérő dolgokat hirdetett. Sziddhárta pedig nem volt teista, így valószínűleg ő se lenne keresztény.
2022. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem egyik se lenne egyik se. Ha ma "visszanéznék" mi maradt fenn abból amit modntak, vagy hogyan ertelmeztek szerintem elszörnyülködnének.
2022. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Előző válaszolóval egyetértek. Ha nem a körítést nézitek, csak amiket mondtak, akkor látható, hogy nem akarták megosztani az embereket mindenféle irányzatokba. Nem ez a lényeg, csak az emberek szeretik valamihez tartozónak érezni magukat, ezért kreálnak kisebb-nagyobb csoportokat.
2022. nov. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha az Isten szót kicseréled Buddhára és nem személyként hanem belső minőségként tekintesz rá. Akkor Jézus összes tanítása Buddhistának tűnik. Ugyan azt tanítja egyedi példázatokkal. Mint aki tökéletesen tisztában van azzal, hogyan taníthatja az igazságot a zsidó kultúrának. A Buddhisták is nagyon tisztelik, nagyra tartják. Kínában ábrázolják Bódhiszattvaként is.
2022. dec. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A történelmi Buddha van olyan laza, hogy simán lenne keresztény :D Szerintem mind1 lenne neki milyen ruhában tanítja az embereket.
2022. dec. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#6

Ezek szerint már buddhista tanítás például Isten létezése, sőt az istenközpontúság is? A buddhisták is tanítanak megváltásról, mennyről, feltámadásról? A buddhisták is tagadják már a butácska reinkarnációt? Ugyanis Jézus tanításának ezek a legfontosabb elemei.

2022. dec. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

8#

1. Isten létezése - istenközpontúság : mint mondtam ha kicseréled az Isten szót Buddhára és Istenre nem személyként tekintesz.


2. megváltás, menny, feltámadás: a válasz röviden igen tanítanak.


3. Másolj be nyugodtan egy Jézustól eredeztetett tanítást amiben tagadja az újraszületést.


“butácska reinkarnáció” látom Jézus megtanított kötekedni, nameg mások tiszteletére. Olyan érdekes, hogy a keresztények megnyilvánulása mindig lenéző és támadó jellegű. Ez megmutatja a tanotok minőségét. Nagyon fasza emberek kerülnek ki a kereszt tanítása alól.

2022. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sehogy sem lenne Jézus tanításai egységben Budha tanításaival! Ki az az ostoba aki ilyeneket állít és terjeszt???
2022. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!