Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kétségeim vannak, buddhisták,...

Kétségeim vannak, buddhisták, keresztények?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, hogy nem vagyok hívő, de azt elismerem, hogy minden emberi élet egyetemesen értékes, de annak az ember életének az értéke aki megtalálja az értelmet és alkot valamit annak hogyan lehet ugyanolyan értékes az élete mint annak aki csak él nap-nap után, nem tesz hozzá a világhoz semmit, de még önmagához sem, csak az élvezeteket hajszolja?

2017. júl. 4. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd... én keresztyén vagyok, én úgy látom, hogy minden ember teljes életet akar élni. Valaki alkotni szeret, valaki a családjának él, valaki a sikereket hajhássza, valaki pihenni / bulizni szeret, valakinek a függősége jelenti a legnagyobb örömét, stb... Szerintünk viszont Isten nélkül nem lehet teljes életet élni, mert épp amiatt nem érezzük teljesnek, hogy el vagyunk választva Istentől.
2017. júl. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Keresztény szempontból válaszolok. Minden egyes embernek a célja hogymegtalálja mi az élet értelme, hogy Isten teremtette-e az embert, és keresztényeknek pedig hogy Isten miért teremtette az embert


Nekünk keresztényeknek Krisztus adja meg az élet értelmét, Krisztus egy olyan életet kínál amely legyen bármilyen körülmények között de boldogok tudunk lenni, akár üldöznek akár nem akár szegények akár gazdagok vagyunk stb.

Továbbá minden egyes kereszténynek célja hogy eljusson az igazság ismeretére, törekedönk segítségül hívni az éltető Szentlelke hogy világosítsa meg értelmünket és hogy elvezessen minket a teljes igazságra, mert ahogy Jézus mondja"Megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz benneteket" A fő célunk pedig hogy úgy éljünk itt a földön hogy majd elnyerjük az üdvösséget, azért állít az egház elénk szenteket, hogy példát mutasson arra hogy ez az ember mgtudta valósítani a krisztusi életet. Minden kereszténynek fő példaképe a Mester Krisztus Jézus, az egyes szentek pedig megmutatják hogy hogyan kell a krisztusi erényeket gyakorolni, én úgy gondolom a szentek mindig a tettek emberei, akik cselekedtek és ezáltal mutattak példát.Minden szent másban volt jeles, pl Teréz anya a szeretetben, II János Pál az alázatban az irgalmasságban és még sorolhatnám.

2017. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"aki csak él nap-nap után, nem tesz hozzá a világhoz semmit, de még önmagához sem"


Látod, ez a különbség köztünk, halandók, és Jézus közt. Ő nem így gondolja, ahogy mi:

"Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa."

2017. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden emberben -születésénél fogva -van,egy "istenformájú űr",s az eemberek ezt különböző módokon próbálják kitölteni,de csupán Isten illik bele.

Némelyek élvezetekkel,hatalommal,pénzzel,sikerélményekkel,művészetekkel,saját faragású istenkével,vallásossággal próbálják betölteni,de az űr űr marad,és vákumot éreznek Isten hiányában.Ilyenkor,rendszerint más-más istenpótlékkal próbálkoznak,míg meg nem találják a beleillő Istent,vagy az elmúlást.

2017. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kisse mas a ket kerdesbeli vallas

de a buddhistak ugy tartjak mint a hinduk hogy egyszer mindenki udvozulhet (eddig igy tudom)

keresztenyek es buddhistak feladata ugyan az, hogy ezeket a "lehutoket, naplopokat, elvhajhaszokat" is Istenhez vezesse (buddhistaknal a "felszabadulashoz")

erthetobben tehat hogy meggyogyitsa vagy segitsen benne, nem eroszakkal


miert gond az ha a helyes utat elutasitsak? ez a szabadakarat, ok a szorakozast valasztottak

mig a hivok pedig a szorakozast es a szeretetet is

igy a hivok gazdagabbak lelkileg es szellemileg, mig a hitetlenek "lelkiszegenyeknek" nevezik oket lasd fentebbi valaszolo


talan olyan okkal hogy a "gonoszban szegenyebbek" es ezt a csak szorakozasnak elok megvetik

persze ok nem igy nevezik hogy a tetteik helytelenek (gonoszak) lennenek


csak egy eroltetett "filozofalgatas", lehet


mindenbesetre az ertelmukre voltal kivancsi


ha a pusztulas a sorsuk akkor ez volt az ertelmuk, az elpusztultak mar ezert nem bankodnak

mi bankodhatunk de csak kereszteny szemmel hiszen Pokok a "jutalmuk" orokke

a fo ellentmondas igy a ket vallaskozt ez hogy a keresztenyek hiteben nem mindenki udvozulhet csak aki akar (a masikat mar irtam)


ezert tenyleg csabitobb hogy keleti vallasokban remeny van mindenki megmentesere

de az ertelem mi lesz az orokke valo tokeketesegben is? ezt csak akkor tudjuk meg

(persze keresztenyek szerint is barki megmentheto amig el)

2017. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!