Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A higyülisek szerint a katolik...

A higyülisek szerint a katolikusok miért nem keresztények?

Figyelt kérdés

Egyik hitgyülis hozzászóló az alábbi megállapítást (kérdést) tette:


"Katolikus vagy vagy keresztény? Nem mindegy!"


Ha a katolikusok nem keresztények, akkor mik? Hinduk, esetleg mohamedánok? Mi célja és értelme annak, hogy egy felekezetben ilyen fokú gyűlölködést tanítanak? Igazából még Jehova Tanúitól se nagyon olvasni ilyet, pedig ők sokkal távolabb állnak hitelvekben.



2020. jan. 15. 09:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%

Ez a kérdés szerintem nem azt jelenti, hogy ne lennének keresztények!


Hanem kb. azt, hogy a keresztényeken belül egy szűkebb halmaz (katolikusok), vagy általánosságban a keresztények.


De kéne látni a kontextust, hogy mi volt az eredeti thread.

2020. jan. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Ha ennyire nem mindegy a hozzászóló szerint, hogy valaki keresztény vagy katolikus, akkor nagyon egyértelműen két külön halmazként kezeli.

Egyébként nem ragadtam ki a szövegkörnyezetből, egy kérdéssel lentebb olvastam, ott te is megnézheted. Sőt még a következő bekezdésben rá is erősít, hogy külön igaz keresztényekről ír.

2020. jan. 15. 09:37
 3/38 anonim ***** válasza:
21%

Ez a mondat nem azt jelenti, hogy a katolikus nem keresztény.

Csak annyit jelent, hogy a keresztények közül a katolikusokat kiemelte. Nyilván a szövegkörnyezetből derül ki, hogy negatív vagy pozitív tartalommal.

2020. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

#3

Neked is amit előző hozzászólónak fentebb írtam.


Ha van A halmaz és B halmaz, ami között csak vagy-vagy kapcsolat állhat fenn, akkor az teljesen egyértelműen 2 külön halmaz, melynek nincs közös része.


Itt csak az a kérdés, hogy miért. Az állítás teljesen világos.

2020. jan. 15. 09:40
 5/38 anonim ***** válasza:
35%

4: Nem megy az értő olvasás neked? Felőlem azt magyarázol bele, amit akarsz.

A mondtad nyelvtanilag nem jelenti, hogy a katolikusok nem keresztények, csak annyit, hogy valamiért kiemeli a katolikusokat.

2020. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

5. Rendben, emelem kalapomat mérhetetlen logikád előtt, én egyszerű buta és oktalan kérdező.


Ha valaki vagy ez vagy az a hozzászóló szerint, akkor azt tényleg úgy értette, hogy mind a kettő. Lehet az utóbbi időben fejlődött a matematikai halmazelmélet, én buta pedig nem követtem nyomon.

2020. jan. 15. 09:54
 7/38 anonim ***** válasza:
13%

Ne haragudj, kérdező, de te tényleg nem tudsz szöveget értelmezni.


Ugyanígy lehetett volna a kérdés "Katolikus, vagy református/evangélikus/jehova/adventista/pünkösdista/anyámtyúkjista? Nem mindegy!"

De nyilván nem fogja felsorolni mind az 5672 db önmagát kereszténynek tituláló felekezetet.


Nyilván keresztények a katolikusok. Egyébként rajtuk kívül a reformátusok, az evangélikusok keresztények, a többi szekta, akárminek is tartja magát. A hitgyüli is az.

2020. jan. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
28%
A katolikusoknak, ahogy a többi felekezetnek vannak egyéni szokásai, vagy ahogy ők nevezik hagyomány. Ezért nem mindegy, hogy katolikusról beszélünk, vagy keresztényről? Mert a keresztények megegyeznek a legfontosabb dolgokban, de a szokásrendszer és a liturgia más. Mellesleg jehova tanúi magukon kívül senkit sem tartanak kereszténynek. Csak mondom.
2020. jan. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
78%

Katolikusként olvashatom a kérdést így is, úgy is.

Kérdezhetnénk úgy is, hogy "ez egy bogár vagy egy rovar?" Nyilván a bogár is rovar, csak egy szűkebb kategória.

De persze lehet a kérdés mögött tudatlanság, rosszindulat, hogy a katolikusokat nem tekinti kereszténynek. Az Egyház már átélt sokmindent, nem pont egy 40 éve alapított "gyüli" néhány radikálisabb tagja fogja tönkretenni. :))

Viszont azért a jehovisták néhány tagja sem piskóta, mikor "babiloni szajháznak", de nem hiszem, hogy az ilyen megnyilvánulásokkal túl sok hívet toboroznának soraikba.

2020. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

#9

Azért van értelmes hozzászólás is, tehát inkább csak erre reagálok.


Mivel az idézett hozzászóló számos hozzászólásában két kategóriáról beszél; keresztényekről és egy másikról: [katolikus, mormon, Jehova tanúi] így külön, ezért elég egyértelmű, hogy gondolta. Tehát ez nem kérdés.

A kérdés az, hogy miért nem keresztények szerinte, szerintük a katolikusok. Ha nem keresztények, akkor mik? Stb... szerepel a kiírásban.


A szajhát egyébként az adventisták is mondják, illetve az említett hitgyülis hozzászóló is, meg a 7 dombot. De rendszeres gyűlölködést más felekezettől nem nagyon látok szerencsére.

2020. jan. 15. 11:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!