Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál,miért van ez...

Jehova tanúinál,miért van ez a kettősség ? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Kezdem a legelején.Miután édesanyám meghalt,keresgéltem Istennel kapcsolatos,témákat,és oldalakat.A Jehova tanúival felvettem a kapcsolatot a jw.org oldalon.Felhívott egy féfi a Jehova tanúitól,hogy ő a közeli városban lakik,és melyik napban tudnánk megegyezni,hogy Bibliát tanulmányozunk.Na most itt álljunk meg egy szóra.


Először is !Ezen az oldalon van egy rövíd videó,amiben azt mondja egy férfi hang,hogy a tanulmányozás,lehet az otthonomban,lehet telefonon,és videó beszélgetésben.

[link]


Én,nem ezt tapasztaltam !


Miután megbeszéltük,hogy melyik nap jön el az otthonomba,utána mindíg személyesen tanulmányoztunk.De én feszült voltam,mert apám nem akart találkozni a férfival.


Az is szerepel a videóban,hogy ingyen kapok egy Bibliát,tananyagot stb.Ez sem így történt.Füzetet kaptam,Őrtorony stb,de Bibliát nem.


Miért nem lehet azt megoldani,hogy telefonon legyen a Biblia tanulmányozás ?


Miért nem lehet megoldani,hogy postán meg kapnám a tananyagot,Bibliát ,mindent !?


A videóban azt mondja az ember,hogy a tananyagok ingyenesek ! Akkor miért nem kaptam Bibliát ?


Az is szerepel a videóban,hogy Nem kell kötelezetséget vállalnod,hogy Jehova tanúja leszel ! Akivel tanulmányoztam,az az ember,már már unalomig emlegette,hogy menjek a Királyság terembe.Egyébként voltam kétszer,csak "nem abban a körzetben,ahova ő jár".


Sokat írtam tudom,de ez lehet,hogy más országban működik,csak itt Magyarországon nem ?


Nem hibáztatok senkit sem,csak miért nem úgy működik ahogyan a weboldalon lévő videóban elhangzik ?!



2022. dec. 10. 06:22
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Azt ki felejtettem,hogy ez évekkel ezelőtt volt,és én mondtam le a Biblia tanulmányozást.De ha telefonon működne ez,talán újra próbálnám.
2022. dec. 10. 06:38
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Ezt amit most leírtál nem lehetett volna megkérdezni a jehovista fazontól? PL "Szevasz öcskös, belépek a szektátokba, de csak akkor ha a brossúrán olvasható akciók valósak", vagy valami hasonló formában?
2022. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

"De én feszült voltam,mert apám nem akart találkozni a férfival."

Veled ellentétben neki van józan esze. Okos ember, becsüld meg.

2022. dec. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Furák ezek a Jehovak!
2022. dec. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
27%
4/4 Jehova a Mindenható Isten neve, akik tanúskodnak az emberiséggel kapcsolatos szándékáról ők Jehova tanúi.
2022. dec. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

#5

A mindenható Isten neve JHVH, aminek helyes kiejtése Jahve. A Jehova egy középkori eredetű nőnemű műszó, már csak ezért sem lehet Isten neve.

2022. dec. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező! Azt javasolnám neked, hogy tegyél még egy próbát. Kattints a neten a kapcsolatfelvételre és ha újra jelentkeznek, akkor kösd ki, hogy téged kizárólag a telefonos, vagy az online tanfolyam érdekel.

A COVID-os időszak alatt sokat fejlődött ez a dolog (ha jól értelek, a te eseted pár éve volt, még a covid előtt).

Ha nem akarsz , akkor a Királyság terembe sem kell elmenned, oda is be tudsz csatlakozni online, ha mégis meghallgatnál egy előadást. Aki felveszi veled a kapcsolatot, az tud majd neked ebben segíteni, csak kérd meg.

Sok sikert!

2022. dec. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
7-es köszönöm szépen a segítséged ! Igen,a covid előtt volt.
2022. dec. 10. 16:41
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

Azért mégis azt mondom: apádnak van igaza.

ma 11:04

Még a Jahve sem biztos, nem maradt fenn forrás, ahonnan tudhatnánk, hogy ejtették.

Ami biztos: az, hogy jehova egy értelmetlen betûsorozat, semmi köze az un tetragrammatonhoz (JHVH). A pontozás az Adonáj, illetve Elohim pontozása.

Az értelmetlen betûsorozat abban az idõben került a Biblia-fordításokba, amikor a fordítók nem tartottak kapcsolatot zsidókkal.

2022. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
21%

Szia! :))

Igazából csak kommunikáció dolga. Ha te megmondod, hogy nem szeretnél vagy nem tudsz személyesen csak telefonon, akkor biztos belemegy. Senkit nem szeretnénk kellemetlen helyzetbe hozni, nekem is van tanulmányozóm, aki megkért hogy Zoom-on vagy telefonon tanulmányozzunk.

Ha megkéred, biztos kapsz tőle Bibliát is. :)) Lehet azért nem hozott még, mert nem ítélte úgy hogy elegendő ismereted van, nem vagy elég felkészült. Nekem is volt ilyen tanulmányozóm. Tehát tapasztalatból mondom… Nem gondoltam, hogy már ott tart, hogy mélységekbe ásson a Biblián belül, de tévedtem. Szólt nekem, hogy szeretne Bibliát és a kisfiának egy gyermekének szóló kiadványt, s természetesen vittem neki.

Ha bármi kérdésed van, kérlek nyugodtan írj. :))

2022. dec. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!