Dávid a mongol kérdése:

Ki volt Lilith?

Figyelt kérdés
Nemrégiben hallottam róla egy családi beszélgetésen és azóta megmaradt a gondolatmenetemben.

2022. dec. 19. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Az első nő. Éva elődje. 2 teremtéstörténet létezik, az egyikben a férfi és a nő egyenrangú, ő Lilith!
2022. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Internettel a kezedben tényleg nincs jobb ötleted, mint itt megkérdezni?...

[link]

2022. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Zsidó apokrif mitológiában szereplő nő.
2022. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Az első nő. Aki nem hódolt be egy férfinak.
2022. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lucifer-666 ***** válasza:
39%
Harcos apáca.
2022. dec. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Egy apokrif verziója a teremtéstörténetnek.
2022. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Elvileg az első nő, akinek nem tetszett, hogy Ádám folyton főnökösködni akar fölötte. Végül, amikor szex közben szeretett volna ő felül lenni, és Ádám nem hagyta, bepipult és meglépett.

Egy időben olvastam róla sokat, nekem tetszik a története, érdekes mitológiák vannak róla.

2022. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Lilith úgyan olyan Isten mint a többi. Mindenkiben úgyan annyi a jóság mint a gonoszság. Nincsenek angyalok és démonok, hanem fél lények vannak. Ahogyan Gabriel tud gyilkolni úgy Astharot is gyógyítani. Lilth az első Istenek között szerepelt ikerlángjával Azazellel. Ádám és Éva soha sem léteztek. Ez a Vatikán meséje. Káosz elmélet kvantum fizika és a többi. Minden megvolt a világban csak eggyesült és így kezdődött a teremtés. 100 évvel ezelőtt nem voltak robotok, most simán össze állitunk eggyet a semmiből. Nem létezik menny és pokol, dimenziók vannak. Ha meghalsz nevezzük emberi nyelven léleknek, de amúgy energiává válsz. Proton elektron és neutron. De már ott is olyan szintre fejlödtek hogy bármilyen alakot tudnak az energiák ölteni magukra. Ha ebben az életedben gyilkos voltál, következő életedben autista vagy valami roncs ember leszel. Ha jó életet élsz, nyilván a karmád is jobb lesz. Erről szól a világ egyetem...
2023. jún. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!