Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem fizetem az egyházadót...

Ha nem fizetem az egyházadót akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

A házszentelés miatt megint felmerült itthon a téma, anyám ki is akadt rám, stb...


21 éves vagyok.

Nem hittem sose egyik istenben sem, de főleg nem a keresztényben.

Római katolikusnak kereszteltek.

Elsőáldozó voltam, de bérmálkozó már nem.

Nem akarok se keresztszülő lenni, se bérmaszülő, nem akarok templomi esküvőt, se azt hogy a gyerekemet megkereszteljék. Ugyanígy nem kérek az olyan dolgokból se mint a házszentelés.

Kovászna megyében (Románia) élek, ha az számít.


Az egyetlen talán problémás dolog, ami eszembe jutott az a temetés, de a szüleim fizették mindig is, testvérem vagy más rokonom, akit majd nekem kellene eltemettetni nincs, az én halálom meg még messze van. Addigra remélhetőleg a hamvasztás is egyszerűbb lesz, az meg már különben se az én problémám.


2022. dec. 26. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

"az én halálom meg még messze van"

Hát remélem én is, hogy messze van, de ha ekkora jóstehetség vagy, hogyhogy csak a halálodat látod előre, azt nem, hogy mi lesz, ha nem fizeted az egyházadót? ;-)

2022. dec. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Semmi nem lesz azon felül, hogy nem leszel az egyházközösség része. De gondolom ezt te is pontosan tudod, és inkább unatkozol.
2022. dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

"Nem akarok se keresztszülő lenni, se bérmaszülő, nem akarok templomi esküvőt, se azt hogy a gyerekemet megkereszteljék. Ugyanígy nem kérek az olyan dolgokból se mint a házszentelés."

Ezek még bőven változhatnak, főleg, ha a jövendőbelid is katolikus lesz - és főleg a gyerekekkel kapcsolatos dolgok, hiszen azokba neki is ugyanannyi beleszólása lesz, mint neked -, és/vagy ha később megtérsz.

Esketés előtt illetve temetés előtt szokott felmerülni a kérdés, hogy fizetted-e, mióta nem, és olyankor el szokták kérni egyben az elmaradást, hogy lássák, nem csak díszletnek kell a templom, hanem valóban jelent is valamit nektek.

2022. dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1


Egy 21 évesnek Európában azért eléggé messze van a halála.

A születéskor várható élettartam 78, én meg nem most születtem, hanem két évtizede, szóval nekem magasabb statisztikailag.


Igen, addig lehet atomháború, űrlénytámadás, kiderülhet, hogy csak egy videójátékban vagyunk, stb. De azért ezekre elég kicsi az esély.

2022. dec. 26. 14:46
 5/14 A kérdező kommentje:

3


A pasim se vallásos, hiába, hogy ő is elvileg római katolikus. Bár azért ennyire mélyen nem mentünk még bele a témába.

Valláskárosultal nem is jönnék össze. Épp elég nekem a random összezörrenések a rokonokkal s ismerősekkel emiatt.


A másik meg hogy azért eléggé durván kitartok az álláspontom mellett. Tavaly a kolis szobatársaim hívtaim papot "házszentenli". Ők is ki voltak akadva rám, hogy le se sz*rtam a papot. Konkrétan rá se néztem. Betettem a fülest elindítottam egy filmet, s vártam, hogy elmenjen. Pedig én direkt megmontam, hogy nekem szentfazék nem kell...

2022. dec. 26. 14:53
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem fizettük, nem volt miből, mamámat mégis eltemette a pap, Bihar megye.
2022. dec. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

"Igen, addig lehet atomháború, űrlénytámadás, kiderülhet, hogy csak egy videójátékban vagyunk, stb. De azért ezekre elég kicsi az esély."

:) Ezekre tényleg elég kicsi. Sajnos sokkal nagyobb veszélyek is leselkednek ránk nap mint nap. Fel sem fogjuk, mekkora csoda, hogy egyáltalán élünk.

2022. dec. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7


Az ember annyira kényelmessé s biztonságossá tette a környezetét, hogy az a "csoda", ha csak úgy random meghalsz. De ahhoz nagyon szerencsétlennek (elcsap egy autó, rádesik egy öngyilkos) vagy nagyon balf*sznak kell lenni (bedarál valami munkagép, direkt nem foglalkozol az egészségeddel).

2022. dec. 26. 15:05
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Kedves kérdező, 4-es válaszodra. Ha 21 éves vagy akkor azt jelenti hogy te az én gyermekem lehetnél. Legalább is korban / években számolva mindenképprn. És nem lesz egyház adó. Mert több mint egy ház van ebben az országban.
2022. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Elég sajátos stílusod van, kérdező. Nekünk okoskodsz, mintha mindent tudnál, a kollégiumba a szobatársaid által hívott vendégről tudomást sem veszel... És mégis azt várod, hogy segítsünk. Miért nem nézel utána önállóan a dolognak, ha szerinted ennyivel több és jobb vagy mindenkinél?

Azt meg csak tájékoztatásul közlöm, hogy olyan is volt az ismeretségi körömben, aki még középiskolásként halt meg egy autóbalesetben a szülei kocsijában, és olyan is, akit 30 évesen elvitt a mellràk. Hidd el, ők sem erre készültek. Nem tudhatod előre, hogy mi lesz veled.

2022. dec. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!