Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyház adó fizetése? Mi...

Egyház adó fizetése? Mi történik ha nem fizetem be, attól rossz hívő leszek? Akkor nem is szeretetről szól a vallás, hanem adózásról?

Figyelt kérdés

2016. júl. 13. 08:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen okból nem fizeted be.
2016. júl. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem muszáj befizetni az egyházadót... A gyerekedet is járathatod mezítláb, a feleséged is öltözhet rongyokba...

Hagyd csak szétrohadni a templomot... az ilyen materiális dolgok úgy is méltatlanok hozzád!

2016. júl. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Aki teljesen átadja az életét Istennek, az tudja, hogy minden jövedelem tőle jön. Ha azért adsz ki pénzt, legyen az tized vagy csak adomány, mert ezzel segíteni akarod a felekezeted létét (például élvezed, hogy télen van fűtés és nem fagysz meg Istentisztelet alatt), akkor Isten azt úgyis pótolja.
2016. júl. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
6000ft fizettem egyház adóra mivel a gyerekek részéről nem kell,csak a nekem és férjemnek. Akkor tudtam meg menjen nem fizetik itt a faluba ahova költöztünk. Azért tettem fel kérdésemet.
2016. júl. 13. 09:08
 5/17 anonim ***** válasza:
Ne azok után menj, akik nem fizetik. De azokat nem is értem, hogy miért mennek vasárnaponként templomba.
2016. júl. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

Az egyház egy maffia, pénzt szed az üdvösség zászlaja alatt és áhítatoskodik, miközben pedofilokat meg egyéb mocskokat melenget a keblén.

A vallást, hitet szigorúan szét kell választani az egyháztól. Az, ami most egyház néven létezik, olyan messze van bármilyen vallástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Nem vagy rossz hívő, ha nem fizetsz, bár kiugranának a bőrükből, ha látnák, hogy ezt gondolod.

2016. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
24%

"Az egyház egy maffia, pénzt szed az üdvösség zászlaja alatt és áhítatoskodik, miközben pedofilokat meg egyéb mocskokat melenget a keblén. "


Pedofilok a katolikus egyházban vannak. Ha lenne egy csöpp eszed, nem csak acsarkodással lennél tele nulla ismerettel, akkor tudnád, hogy nem csak katolikus egyház létezik. Nem tanított meg senki arra, hogy mielőtt utálkozol , előtte nézz utána, hogy ne válj nevetség tárgyává ostoba teóriákkal?

2016. júl. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó: fröcsögsz, majd pofára esel. Tömjed a papok zsebét pénzzel, nem elég hájasak és nincs elég BMW-jük még. Igen, a katolikusról beszélek. És? Ti miről? A keleti fény házáról, vagy mi?
2016. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Romai katolikus vagyok,a férjem az mesélte ,hogy a kunmatása teljesen ideges volt bizonyítványa osztás után mert a lánya mindenből 4 volt csak hittanból 2-es kapott ,mert nem bírja őket a pap. Ezért jövőre erkölcstanra íratja.
2016. júl. 13. 09:40
 10/17 A kérdező kommentje:
Mentem,mert már helyesen írni se tudok.
2016. júl. 13. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!