Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki vagyok én megtért és...

Ki vagyok én megtért és újászületett hívőként Krisztusban? Mit mondd rólam a Biblia?

Figyelt kérdés

Sajnos bár megtért hívő vagyok, egy úgynevezett szilárd alappal nem igazán rendelkezem. Olvasom a Bibliát, és már annak is több, mint egy éve, hogy újászülettem Krisztusban. De sajnos nincs egy szilárd alapom, amire építkezhetnék. A Bibliát is össze-vissza olvasom, s sajnos ezt is egyedül teszem.

Szóval ha feltenném azt a kérdést, hogy a Biblia mit mond rólam, mint megtért, a újászületett emberről, akkor azt hogyan lehetne néhány mondat keretei között megfogalmazni?

Pl: tulajdonságaim, amikkel Krisztusban hívő emberként rendelkeznem kell. Vagy éppen az Isten hozzám való viszonyulása milyen.

Ilyenekre gondolok.

És hálás volnél, ha Bibliai igerészeket is tudnátok társítani a hozzászólásotokhoz.


2022. dec. 27. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdjük azzal, hogy miből gondolod, "megtért és újászületett" hívő vagy?
2022. dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem keresd fel a környékeden lévő plébániát vagy templomot, hívd fel az atyát, egyeztess vele időpontot és neki tedd fel a kérdést. Biztos, hogy fog tudni válaszolni.
2022. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rólad semmit.
2022. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hadd idézzek egy részt, aminek első látásra nincs köze a kérdésedhez.

Zsid 6:1-2 "Ezért elhagyva a Krisztusról szóló elemi tanítást, térjünk rá a nagykorúaknak szóló tanításra. Ne kezdjük újra lerakni az alapját a halálhoz vezető cselekedetekből való megtérésnek és az Istenbe vetett hitnek, az alámerítésekről, a kézrátételekről, a halottak feltámadásáról és az örök ítéletről szóló tanításnak."

Oké, itt idősebb tanítványokat int a Zsidók levelének az írója, hogy lépjenek túl az alapokon, de számodra ebben az a lényeg, hogy az ősegyházban volt egy "elemi tanítás", tehát voltak bizonyos alapvető leckék, egy leckesorozat arról, hogy mi a lényege az először Jézus által, majd az apostolok álatl hirdetett evangéliumnak. Itt meg is tudjuk, hogy mik ezek: (1) megtérés, (2) hit, (3) alámerítés (keresztelő), (4) kézrátétel (Szentlélek befogadása), (5) feltámadás, (6) utolsó ítélet. Jellemzően ezekről tanította az ősegyház azokat, akik keresztény hitre szándékoztak térni. Mi következik ebből? Az, hogy ezeket a fontos dolgokat először elmagyarázták, megtanították az ősegyházban azoknak, akik kereszténnyé akartak válni. Éppenséggel az első 4 pont az üdvösségre jutásról szóló tanítás, tehát nagyon fontos! Ha megkérdezel ma különféle felekezetekből keresztényeket, hogy mi a megtérés, mi a hit, mi a keresztelő, hogyan történik a Szentlélekkel való betöltekezés stb., meglehetősen eltérő dolgokat fognak mondani.

Szerintem ezeket le kellene tisztáznod, mert ha téves dolgokat hallottál eddig ezekről, tehát a megtérésről, hitről, keresztelőről, Szentlélekről, akkor az is lehet, hogy még nem is születtél újjá. Meglehetősen nagy az összezavarodottség a kereszténység ezen alapjaival kapcsolatban is a különféle felekezetekben. Természetesen az üdvösségtanról nem tudok itt írni, mert ez órákat venne igénybe, főként azért, mert a legtöbb keresztény túlbonyolított és zavaros dolgokat vagy éppen túlegyszerűsített dolgokat hallott ezekről, és először "törölni" kell a téves tanításokat, majd elfogadni a helyes tanításokat. Nem tudom, hogy te hogyan váltál kereszténnyé, de ha betévedtél egy gyülekezetbe, hallottál egy érzelmekre ható, kb. 1 órás prédikációt, majd manipuláltak abba az irányba, hogy ott helyben hozz egy életre szóló döntést, akkor bizony nagy az esély, hogy nem hallottál mindent, amit hallanod kellett volna, hogy tudatosan dönts, és egy csomó dolgo tisztázatlan maradt benned.

Amúgy le fognak egyesek pontozni, de abban az egyházban, amibe járok van nekünk egy bibliatanulmányozás-sorozatunk, amelyben ezekről az alapvető dolgokról szó van. Ha érdekel, írj privátot. Köszönöm.

üdv, a javuló Stefán

2022. dec. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!