Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csoda hogy a sánta jár?

Miért csoda hogy a sánta jár?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam reklámot egyfilmről, ami Jézusról szól és elhangoztak benne idézetek,mint pl hogy "a vak lát", "a sánta jár". Azt hogy a vak lát, értem miért csoda, a vak egyáltalán nem lát. De az miért csoda hogy a sánta jár? A sánta tud járni. Azt nevezzük sántának, aki járni tud de nem tökéletesen vagyis sántít.


Szerintetek?



2022. dec. 24. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti,hogy a sánta tökéletesen jár.
2022. dec. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem... inkább nem írom le, mert tiltanának.


Rajtad kívül mindenki érti, hogy ez azt jelenti, hogy tökéletesen, hiba nélkül járt utána az illető...

2022. dec. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

A reklámot nem ismerem, de a béna jár.


Megengedsz egy palesztin viccet?

Jézus találkozik egy földön kuporgó emberrel, aki keservesen sír.

- Miért sírsz, te szegény ember?

- Mert béna vagyok, uram.

- Kelj fel, és járj!

És a férfi felállt és járt.

Később megint találkozik egy síró férfivel.

- Miért sírsz, te szegény ember?

- Mert vak vagyok, uram.

- Nyisd ki a szemed és láss.

És az ember így tett.

Aztán tovább menvén, megint meglát egy keservesen síró embert.

- Miért sírsz, te szegény ember?

- Mert oalesztin vagyok.

És ekkor Jézus keült mellé és együtt sírtak.

2022. dec. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Elírás lehet sz előzőben. Palesztin lesz az az olesztin.
2022. dec. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Opsz. Valóban, palesztin.
2022. dec. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

"Miért csoda hogy a sánta jár?"

Nyilván mert előtte nem tudott.

2022. dec. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Jézusnak vannak érdekes mondatai. Én is felfigyeltem néhány dologra. Viszont arra jöttem rá, még ha csaló is volt, ahogy a farizeusok állították, akkor is ugyanazt mondanám Jézusról: Mester taníts!

Ime Máté 11:5-ben így felel Jézus:

,,A vakok látnak, és a sánták járnak; a poklosok megtisztulnak és a siketek hallanak; a halottak föltámadnak, és a szegényeknek evangyéliom hirdettetik"

Szerintem a legnagyobb csoda mind közül az, hogy a szegényeknek hirdetik az evangéliumot.

Viszont Jézus nem lehetett csaló, hiszen csalók még manapság se álnak meg egy tömegközepén mindenféle védelem nélkűl 10 percig sem. Ez meg ott volt a néppel és nem tudták megfogni a farizeusok sem. Mindent megfelelt vagy úgy felelt, amibe nem lehetett belekötni, hiszen akkor az a farizeus saját magát hozta volna kompromitáló helyzetbe. Na ez még nagyobb csoda. Mert még ha a csodatettei beépített emberekkel végrehajtott csalások lettek volna is, akkor előbb vagy utóbb rossz választ adott volna, de ő 3 évig hibátlanul válaszolt.

De térjünk vissza a kérdésedre:

Én is voltam sánta, mikor ínszalagszakadásom volt. De elmúlt. Viszont nem azonnal, hanem hetek, hónapok kellettek, hogy tökéletesen járjak.

De közelítsük meg a dolgot más szemszögből:

A sánták járnak. mond csak, te miben sántikálsz? jobb, nem vétkezni és akkor egyenesen járhatsz.

A vakok látnak. Mond csak, nem vagy egy kicsit elvakult? nyisd ki a szemed és ne csak nézz, hanem láss is!

A poklosok meggyógyulnak. Mond csak, viselkedtél már úgy, mint egy megszállott? Engedd el és megszabadulsz.

Siketek hallanak. Mond csak, hallod, amit mondok? Mintha a falnak beszélnék. Nyisd ki füled és halljál is!

Halottak föltámadnak. Mond csak, volt már olyan veled, hogy egy ismerősöd meghalt, aztán pár nap múlva láttad az utcán? Ilyenek a pletykák.

Viszont arra nincs magyarázatom, hogy hogyan van az, hogy a szegényeknek mind a mai napig ingyenesen elérhető az evangélium.

De én hiszek benne, hogy a leírtak amúgy tényleg igazak.

Boldog karácsonyt!

2022. dec. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
80%

evangelium konyv formajaban olcsobb mint az etel

mert azt nem tudjak megenni (vagyis nem lenne ertelme)

tuzelni se lenne ertelme vele


etel az mindeg kell, ruha is ha tonkremegy

egy konyv ha sokat forgassak is tovabb birja sokkal


ezert lehet ingyen adni

2022. dec. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!