Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Történelmi egyházak keresztény...

Történelmi egyházak keresztény testvérei! Szabad gyűlölettel fordulnom a Jehova tanúi felé?

Figyelt kérdés

Most, hogy itt vannak a téli ünnepek, kinek karácsony, kinek hanuka, az újév meg mindenkinek, végül a keresztényeknek a vízkereszt, gyakran találkoztam velük, és volt szerencsém abban, hogy lelkesen kvázi sátáni egyházaknak nevezték az összes történelmi felekezetet, sőt, a zsidókat is igaztalannak nevezték, akiknek semmi köze nincs a bibliai zsidók vallásához. Egyedül ők tojták ki a spanyolviaszt, ők az igaz hit képviselői egyedül, bármilyen érv ellenük hazug stb.


Engem rettenetesen fel tudnak dühíteni a térítésükkel, az arroganciájukkal, és a gyakran félinformációk, vagy egyenesen téves információk alapján való érveléseikkel.


Az is mélységesen felháborít, hogy miattuk gyakran az egész kereszténységet hasonlónak képzelik el. A kevésbé tájékozott nem hívők közül voltak olyanok, akik rögtön viszolyogni kezdtek tőlem amikor megtudták, hogy keresztény vagyok, mert úgy képzelték, hogy legtöbb keresztény hasonló, mint a tanúk többsége.


Szabad gyűlölettel fordulnom feléjük? Mit tegyek, ha egyszerűen én nem keresem őket, de akár itt, interneten is folyamatosan maguktól jönnek? Esetleg hogy győzzem meg őket arról, hogy hagyjanak fel ezzel a mentalitással és magatartással?



2022. dec. 30. 21:39
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

#18.

Az izraeliták kezdetben monolátriában hittek. Ez egy isten imádatát és tiszteletét jelenti, de a többi istenség létét nem utasítják el.


Kánaán elfoglalásakor például a fő kérdés az volt, hogy Kánaán födje az izraeliták Istenének, vagy Baálnak, a kánaániták istenének a tulajdona.

2023. jan. 3. 22:18
 22/32 A kérdező kommentje:

#19.

Mondjál már egy példát, ne csak a levegőbe böfögj minden félét mellékletek nélkül! Minimum, hogy forrásokkal alátámasztom az állításaim...

2023. jan. 3. 22:19
 23/32 A kérdező kommentje:

Szívem szerint betiltanám a Jehova tanúit, úgy ahogy Oroszországban, aztán a maradék meg károghatna a többi ország utcáin, hogy milyen hősiesen csempészték be, meg másolták az Őrtornyokat. XD


De ha be nem is tiltanám, megvonnám tőlük a történelmi egyház státuszt.

2023. jan. 3. 22:22
 24/32 A kérdező kommentje:
El kell lehetetleníteni a szekták működését, mivel mindenkinek csak ártanak. Árt a tagnak, árt a környezetnek, árt a kereszténységnek, árt nagyjából mindennek és mindenkinek.
2023. jan. 3. 22:23
 25/32 anonim ***** válasza:

#23


Azon kívül hogy szerintük ők tanítják a helyes utat mi a bajuk velük :D


Csak mert kb olyan mintha azért tíltanád be a gyümölcsös fagyit mert jaaaj te a csokisat szereted

2023. jan. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Madách Imre: Az ember tragédiája című művében is megjelenik egy vita ahol a Homousion és Homoiusion hívei egymást pocskondiázzák hogy a saját hitük az igaz míg a másik pokolból ered és Sátán kísértésének félrevezető eredménye
2023. jan. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Mivel a Jehova tanúi teológiailag tévtanításokat hangoztatnak, és a híveiknek is ártanak.
2023. jan. 4. 12:02
 28/32 anonim ***** válasza:
Bohóc vagy te nem keresztény, ha egy ilyen semmiségtől így kiborulsz.
2023. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A ketesztény tanítások között nincs olyan, hogy gyűlölni kell valami, vagy valaki külső dolgot vagy személyt.


Olyan viszont van hogy gyűlöld saját magad, ami épülésedre szolgálna.

2023. jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!

Én nem tapasztaltam ilyent tőlük, de hogy ez abszolút nem jellemző rájuk, az egészen biztos!


Elárulok valamit. Én sok évig voltam közöttük, tehát alapos és első kézből van meg a tapasztalatom.


Az biztos és természetes, hogy mint minden közösségben, köztük is van határozottab, szókimondóbb jellem, de általánosítani ilyen elítélő módon csak olyan ember tud, aki nagyon nem a krisztusi szellemben él! Nem érdekel, hogy te minek tartod magad! Csak az számít hogy Isten minek, milyennek tart téged.


Most, ebben a sötét világban, nagyon sokan hiszik és mondják magukról, hogy milyen keresztények...


Persze, a Tanúk között is van olyan, akár érdeklődő, akár már megkeresztelt tagja az egyháznak, de az is biztos, hogy aki nem keresztényi módon viselkedik, az nem lesz sokáig köztük.


Eleve a tanítványképzésben nem tud érvényesülni a negatív jellemvonásokkal senki, ez miatt nem lesz sikerélménye, ki fog bukni.


Tehát biztos vagyok benne, hogy az amit elpanaszoltál itt kérdező, az sokkal inkább valamiféle felsőbbrendűségérzésből táplálkozik.


És akkor még meg is kérdezed, hogy szabad-e gyűlölni?


Miért nem nézed meg a bibliában mit mond erről Jézus és a tanítványai? Vagy az már nem tekintély?


Már ne is haragudj, de ilyen kérdés egy valódi keresztényben fel sem merülhetne!

2023. jan. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!