Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A wikipedia szerint az utolsó...

A wikipedia szerint az utolsó ítéletkor kerülünk be a mennyországba és a hívők akkor nyerik el a jutalmukat. Addig mi a fenét fogunk csinálni és hova kerülünk ha meghalunk. Mit ír erről a Biblia?

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Kísértetekről hallottál?

Egy kis pokoli utazás is jöhet, hogy az ember ne akarjon visszamenni. De csak pár száz évig kínoznak...nem örökre...

2022. dec. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Luci. Megint nem hazudtoltad meg magad😊
2022. dec. 31. 12:55
 3/9 KZitus ***** válasza:
40%

Szia

Rossz helyen érdeklődöl az utolsó itéletről. Mivel a Biblia ir erről, miért gondolod, hogy a wikipedia adja meg számodra a helyes választ (nem is adta mint tapasztalod) Nem Istentől kellene érdeklődni azokról a dolgokról, amelyeket Ő hajt majd végrer? Hiszen pontos választ ad neked is erre a kérdésre.

Ha nem Nála érdeklődsz, még beteljesedik az irás:„Vak vezetők ők. Ha pedig vak vezeti a vakot, mindketten a verembe esnek” Máté 15:14.

Ezzel szemben, a Teremtőd egészen másat kinál neked és minden embernek a kérdéseddel kapcsolatban is: »Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«” Jeremiás 33:3

és:

"Szavadnak lényege igazság, és minden igazságos ítéleted örök érvényű." Zsoltárok 119:160

2022. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyan értelmes vagy 3as. Kár hogy jehova tanuihoz tartozol. De nem itélek el én szeretlek3as. Többet is eltudnék veled képzelni😊 mennyi idős vagy? Bár nekem a kor nem számit
2022. dec. 31. 14:49
 5/9 A kérdező kommentje:
Én 30 éves vagyok. Egyébként ha többet szeretnéd hogy beszéljünk Istenről írhatsz nyugodtan privit
2022. dec. 31. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

"Kiálts hozzám, és én válaszolok neked".

Szilveszterkor ezt még retorzió nélkük ki is próbálhatod 🤭

2022. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

A Biblia alapján a keresztény felekezeteknek különböző álláspontjaik vannak.

Valamelyik azt mondja, hogy már a halálod után kerülsz a mennybe/pokolba/purgatóriumba, a másik szerint meg nincs is purgatórium és mindez csak a végítéletkor történik meg. Addig a semmitevés és öntudatlanság állapotában a sírban és megsemmisülésben vagy.

Ld. Wikipédia: Túlvilág

2023. jan. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
A bibliát - akárcsak a wikipédiát - halandó emberek írták. Csak egy mese az egész. Honnan veszik ezt a sok hamubasült baromságot, hogy mennyország...stb. Meghaltak és visszajöttek? Ezek csak szimplán képtelenek elfogadni az elmúlást.
2023. jan. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A pokolba kerülsz, mert a sátán is oda kerül,es mindenki aki nem Istrnt szolgalja.

Mert mindenki aki nem Istennel jar az a bűnt nem veti meg, ezért arra a helyre kerul amely Urat szolgál. Es a sátán a bűn ura, ezért ha bunosen halsz meg akkoroda kerulsz ahol a saran a demonok es a gonosz angyalok vannak.


Sajnos.

Band meg, kerj bocsánatot, hagyd el bűneidet, kerd Jézus Krisztust hogy mossa el minden vetked higy tiszta lehess


Máskülönben a te utad a bűn utja, a Sátán utja, a széles út ,amely a veszedelmre, az örök gyotrelemre es szenvedesre vezet , amely a tűznek tava.

"Es kinoztatnak ejjel es nappal örökkön örökké"

Nagyon kérlek gondolkozz el, nem hiába irtal ide ki kerdest, Isten komolyan akarja hogy megbocsasson neked es ne kerulj oda, ezért szemvedett helyetted -Jezus- hogy bűnbocsánatot nyerj ,helyetted meghalt, bunhodott minden vetekert.

Annyira hogy eltorzult mar a teste, már nem volt felismerhető, majdnem agyonverték, átszurták , horgos veszővel amely kitepi a húst korbácsolták .

Kitartott, nem mondta vissza , hanem elszenvedett minden gyotrelmet hogy örok eletet nyerhess.

Mindazokert tette akik akarnak hozzá tartozni, hogy azoknak legyen lehetőség örök eletet nyerni, igy megúszni a karhozatot.

Ez a nyers igazság, való világ.

2023. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!