Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan ateisták/szkeptik...

Vannak olyan ateisták/szkeptikusok, akikkel lehet beszélgetni?

Figyelt kérdés

Egy 21 éves keresztény (katolikus) srác vagyok, és nagyon érdekel, hogy egy ateista miért tagadja Isten létezését, illetve mi az, ami nem tetszik az egyházban, vallásban. Nem vitatkozni vagy téríteni szeretnék, egyszerűen csak beszélgetni arról, hogy mi az álláspontja, mi nem tetszik mondjuk a katolikusokban, mert szerintem is vannak problémák, amiken dolgozni kellene, de szeretném a külső szemléletet is érteni.

Ha nem vagy keresztény, van egy jó erős véleményed akár a vallásról, akár a hitről, és megosztod velem, azt nagyon megköszönöm.

Aki ír hozzászólást a kérdés alá, annak írnék privátban, és megadom a fb-omat, Instámat, emailemet, amelyik a legjobb, hogy tudjunk beszélgetni.



2023. jan. 1. 13:29
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ateista, de röviden leírom, mi nem tetszik a katolicizmusban és a kereszténységben:

Képmutató vallás, erőszakos múlttal, nagyfokú fanatizmussal, amelyik azt képzeli magáról, hogy a többi vallás és egyház felett áll. Szóval erős csőlátással is rendelkezik.

bővebben itt kifejtettem:

[link]

2023. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor te is nyitott vagy az olimposzi istenek létezésére? A logika ugyanaz az ő esetükben, mint a keresztény isten esetében.
2023. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Én Katolikus vagyok, és egy irgalmas, mindenkit szerető, jó Istenben hiszek, Igen, tudom,akkor miért van háború, éhezés, betegségek, ezzel kapcsolatban is van álláspontom, de nagyon hosszú lenne leírni, és csak belém kötnének. (Ezért is szeretek az ilyenekről inkább személyesen beszélni. A képernyő mögött bátrabb az ember. :D)

A katolikus egyháznak voltak és vannak hibái, hiszen ugyanúgy emberekből áll, mint bármelyik másik. (De nem Isten kapzsi/erőszakos, hanem az ember, és ezt nem szabad összekeverni.)

Én is borzasztónak tartom, amikor a magát kereszénynek tartó néni fröcsög egy poszt alatt, ahogy azt is, amikor egy ember jobbnak gonoldja magát másoknál a vallása miatt. Sajnos minden vallásban megvannak ezek az emberek, de érdemes megnézni, hogy megtalálhatóak a nagyon jó, szerető emberek is. Az a kellemetlen, hogy akik fennhéjázva üvöltöznek, azok sokkal hangosabbak, mint akik csendben segítenek, és így rosszul ítélik meg a vallást nagyon sokan.

Nem tudom kizárni, hogy léteznek az olimposzi istenek. Nincs rá bizonyíték, hogy nem. Itt jön képbe a hit, hogy én egy szerető és irgalmas Istenben hiszek, nem az olimposzi istenekben.

Igen, tudom, hogy rengeteg vallás van rengeteg istennel. Én úgy gondolom, hogy mindenki valahol egy jóságos Istent keres, aki szereti őt. Hívhatja Allahnak, Istennek, Jahve-nak vagy Brahmanak.

Egy fontos dolgot még szeretnék leírni. Katolikus vagyok, de semmivel sem jobb, mint mások, sőt, tekintve egyes dolgaimat, örülök, hogy embernek neveznek egyáltalán. Mindenkit igyekszem szeretni vallástól, nemtől, rassztól föggetlenül, mert úgx hiszem, hogy mindenki Isten gyermeke.

Nagyon sok helyen tapasztalom az ellenségedkedést pl keresztények és ateisták között, ami nagyon zavar, és ebben szerintem mind a kettő fél hibás. Csak annyiban különbözünk, hoyg nem értünk egyet, de ettől még ugyanúgy lehetünk barátok, beszélgethetünk, vitatkozhatunk egy jót. A lényeg, hogy most úgy írok, mint bármelyik más ember, nincs bennem felsőbbrendűség érzése, fennhéjázás, düh, harag vagy egyéb más, csak szeretet.

2023. jan. 3. 17:55
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

az Isten-hit nem egyenlő a kereszténységgel és a katolikus hittel sem.

A zsidók és a muszlimok is hisznek Istenben, meg rajtuk kívül még sokan mások is.

A kereszténységgel, főleg a katolikus egyházzal az a legnagyobb baj, hogy nem Jézus vallása, hanem csak egy Jézusról szóló vallás (mint a linkben is benne van). Mindenfélét áthoztak más vallásokból (amit ők elítélően pogánynak neveznek), kultusz, szertartás, Mária istenanyasága stb. ami élesen ellentétes azzal, ami az Újszövetségben található.

Hogy lehetne egy ilyen vallás keresztény? Én inkább szinkretikusnak mondanám, ami magába olvasztott a történelem folyamán rengeteg dolgot. Isten és Jézus mellé bevitte Mária és milliónyi szent tiszteletét is, akikhez lehet imádkozni, csak éppen abban a bizonyos Szentírásban szó sincs ilyesmiről, sőt ellentétes vele.

Az Újszövetségben arról van szó, hogy Isten felé csak egy közvetítő van: a Jézus Krisztus. (üsd fel: 1. Tim. 2,5).

Akkor ez a féle vallás/egyház, amelyik azt állítja magáról, hogy a rajta kívül nincs üdvösség (extra Ecclesiam nulla salus dogma), hogy egyeztethető össze a Biblia tanításaival?

Talán amit ők állítanak, az a Biblia felett áll?

És ez csak egyetlen példa a rengeteg közül.

Sajnos a kereszténységre jellemző, hogy a többi egyház is hasonlót állít, azaz mind azt mondja, hogy csak náluk van az üdvösség.

Papolnak a szeretetről, de ha jobban megismeri őket az ember, akkor mélyen kiábrándul belőlük. Velem már megtörtént ez.

Kösz, de én a keresztény egyházakból és vallásokból nem kérek. Akkora képmutatás van náluk, hogy az eszméletlen. Bár én Isten-hívő vagyok, ma már sokkal szimpatikusabbnak tartom az ateista buddhistákat, mint a keresztényeket. Ez közel 50 évtizednyi élet tapasztalata.

2023. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban 5 évtizednyi. 50 sok lenne.
2023. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: a leírásból kiderült, hogy rokonszenves ember vagy, viszont továbbra sem derült ki az istened.

Én úgy tudom, hogy a keresztények istene minden tekintetben végtelen: tehát végtelenül jó és igazságos, mindentudó és mindenható.

Továbbá rajta kívül nincsen másik végtelen isten.

Ez így igaz?

2023. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Igen, így hiszem, hogy Isten végtelen, mindig is volt és lesz, mindenhol ott van, idő és tér fölött áll. Végtelenül irgalmas, erős, és hatalmas, mindentudó és mindenható. Nincsen Rajta kívül más istenség.
2023. jan. 3. 19:56
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a legnagyobb baj, hogy egy hívő ezt nem gondolja végig.

A legfontosabb dolog, ami ebből következik: a világ EGÉSZEN PONTOSAN olyan, ahogy ő akarja!

Most is, a múltban is, és a jövőben is.

Ő akarta a sátánt, a bűnbeesést, Hitlert és Mengelét is. Méghozzá nem csak elviselte a nagyobb jó érdekében, hogy ilyenre sikeredett - hanem kifejezetten ilyennek akarta mindegyiket, és a világot is! Sok bűnnel, és sok büntetéssel.

Mivel, ha nem ilyennek akarta volna, akkor nem is ilyenre teremti, hanem olyanra, ami pont jó neki.


Akkor pedig sajnos ő nem is jó, és nem is igazságos.


A másik dolog, hogy egyszerre végtelenül jó és igazságos nem lehet, ezt csak egy tökéletes világban lehetne megoldani, azt pedig mennyországnak hívják. Itt, a Földön ez nem így működik.

Ezért van az, hogy ez az isten így nem létezik.


Ezeket így már végiggondoltad?

Mert, ha az istenről beszélünk, akkor nem az a legnagyobb probléma, hogy milyenek a katolikusok, az egyház, vagy hogy mi tetszik belőle, és mi nem.

Annál sokkal fontosabb, hogy egyáltalán létezhet az, amiben hiszel?

2023. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészíteném a 28-ast picit


" nagyobb jó érdekében"

Isten esetében nincs értelme ennek. Mint írtad ha létezik minden úgy van ahogyan azt ő akarja, mivel a mindenhatósága miatt nem kell kompromisszumokat kötnie, nincs olyan, hogy valami érdekében meg kelljen valamit tennie.


" egy tökéletes világban lehetne megoldani, azt pedig mennyországnak hívják"

Egy annyira szerető, tökéletes, végtelen isten egyből egy mennyországot teremtett volna. Poklot egyáltalán nem is teremtett volna. A szeretettel és igazságossággal teljesen ellentétes a pokol.

2023. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
34%
Hát egy ateista általában meg van győződve arról hogy nincs isten, de a hívők többsége inkább útkereső.
2023. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!