Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten szemében miért olyan...

Isten szemében miért olyan nagy érték a hit és miért nem tetsző a tapasztalati, kritikus, szkeptikus gondolkodás?

Figyelt kérdés

Isten azt kéri tőlünk, hogy őt kövessük, az ő általa meghatározott értékrend szerint éljünk, őt imádjuk, kritikátlanul, (úgy is ő az erősebb - erőszakkal, pokolra jutunk)

Hitet vár el, akkor is, ha az a tapasztalatainkkal ellenkezik, (pl. evolúció bizonyítékai, jóléti teológia ellenére nem meglévő gazdagság/egészség, szervezet, vezető iránti kritikátlanság, minden tanítás elfogadása - én a Hit Gyülekezetet ismerem, de a legtöbb felekezet, gyülekezet ilyen.


Ha megnézzük a keresztényeket, pontosan ugyan ilyen emberek szolgálták ki pl. Hitlert is. Pontosan erre a kritikátlan emberi gondolkodásra tudnak a diktátorok alapozni.


A kritikus, szkeptikus embereket nem szeretik.


2019. jún. 8. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem kicsit félreértetted a Szentírás üzenetét, ennél Isten sokkal megértőbb és szeretőbb, gondolj Tamás apostol esetére. Bár mondta Jézus, hogy boldogok aki nem látják és mégis hisznek, de nem fordult el az apostoltól sem.


Érdekes példákat hoztál fel, ezért ezekre is reagálok.

Az evolúció nem zárja ki Isten létét, a tudomány és hit nagyszerűen összeegyeztethető.

A jóléti teológia sátáni bálványimádás, ellentétes Krisztus tanításával, a pénz dicsőítése és imádása.

A keresztény vezetők is emberek, fogalmazhatsz meg velük szemben kritikát.

2019. jún. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Hello!


Azt írod, a hitgyülit ismered, ott ez így van, valóban, ellenben pl. a katolikus egyházban és más történelmi egyházak nem így gondolják. Isten nincs a tapasztalati, kritikus gondolkodás ellen. A katolikus teológia például nagyon is kritikus, figyelembe veszi a tényeket, az evolúciót sem utasítja el, és a Bibliát is tudományos, kritikai módon tanulmányozza. :)

2019. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
A hit az nem a kritikus, szkeptikus fogalmak ellentéte. Szerintem egy hívőnek mindenképp kellően kritikusan kell hozzáállnia a világhoz, és a benne lévő dolgokhoz. Istent nem lehet kritizálni, de ez más. Mert míg egy diktátor kritizálható emberi mivolta miatt, Isten nem. Egy ember hozhat rossz döntéseket, hazudhat, nem kell nekik vakon "hinni"
2019. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Ez nem az isten, hanem a vallás miatt van így.

A vallásodban kell feltétel nélkül hinni, különben nagyon könnyen kitérhetsz.

2019. jún. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

"én a Hit Gyülekezetet ismerem"


Elnézést kérek a cinizmusért, és tényleg nem személyesedni akarok, de erősen meglátszik...

2019. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Azért érdekelne, hogy milyen evolúciós bizonyítékokról hablatyolsz, mikor a legnagyobb koponyák szerint is csak elmélet. És a zavaros írásod többi része is jól mutatja, hogy nagy zavar van a fejedben. Van az elképzelésed, amit tényként fogadsz el, ami viszont köszönő viszonyban sincs a valósággal, de az meg nem érdekel, mert azt hiszed, hogy te vagy Jani a hegyről, akinek totálisan igaza van.
2019. jún. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mansour ***** válasza:

A hit nem Isten szempontjából fontos, hanem az embernek van rá szüksége.

Egyébként tényleg nagyon felületesek az ismereteid a kereszténységről, ha csak a HGY-n keresztül találkoztál vele. Amiket felsorolsz, abban pont nem ilyen a legtöbb felekezet.

Abban viszont van igazság, hogy a határozottan kritikus hozzáállást a legtöbb keresztény gyülekezet nem igazán preferálja, enyhén szólva. De egyébként ez nem feltétlenül keresztény sajátosság, másfajta (pl. munkahelyi, tudományos, művészi) közösségekre ugyanúgy érvényes ez.

2019. jún. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Az Isten szemében a Ht-től átjárt józan ész az ami érték, a vak hit nem hit. Nem szabad soha sem a HIT - tet szembe állítani az eszünk használatával. Ez csak olyan felekezetben szokott gyakorlat lenni, ahol uralkodni szeretnének a vezetők az "alattvalók" fölött. Nem minden felekezet ilyen, a HIT gyüliben nagyon szomorú ha így van,



"Akik hatalmon vannak, azok általában nem azt akarják, hogy Enyém légy, hanem azt, hogy az övék légy. Akik ellenállnak, azokat megpróbálják likvidálni, megsemmisíteni, vagy legalább megfélemlíteni.


Félelmetes ember az a hatalom szemében, aki nem fél tőlük. Ezek az Enyéim, ezek az Én prófétáim. És bár ezeknek földi sorsa prófétai sors, az Én sorsom, mégis, ezek a boldog, bátor emberek, akik előbbre viszik bátorságukkal, áldozattá válásukkal a világot. A jövő nemzedék ezeknek nevét foglalja imába, míg azok, akik ezeket bántották, kínozták, ijesztgették, ezek teljesen elvesznek a feledés homályában. Igen. Ez utóbbiak nevei nincsenek beírva az ÉLET KÖNYVÉBE, ezért kitörlődnek az élők emlékezetéből is. Értsd meg: az Enyéim hordozzák az ÉLETET! Enyéim pedig azok, akik szellemét jellemzi a tanulás, a gondolkodás-átalakítás és a bátorság, a bátor tanúskodás. "


Amikor még a szellemi, lelki fejlődésnek alacsonyabb fokán álltatok, akkor – amint a Bibliában is olvashatod –, kifejezetten tiltotta Lelkem azt, hogy közvetlen kapcsolatba kerüljetek a szellemvilággal. Ma ezt már nem tiltom, sőt, nagyon is helyeslem. De csak akkor és annál az embernél, amikor és aki jól ismer Engem, Jézust, és ennek az ismeretnek a birtokában számára nem a Biblia a forrás, hanem az a Lelkem, aki semmiképpen sem szokta kikerülni, feleslegessé tenni a józan ész használatát, hanem nagyon is igényt tart rá!


Azt tanácsolom tehát, hogy bátran, kritikusan kezd el olvasni a Bibliában található evangéliumaimat. Legyen egy olyan füzeted, amelybe beleírod fenntartásaidat, kételyeidet. Időnként találd meg a módját annak, hogy problémáidat másokkal is megbeszéld. Most nem papokra gondolok elsősorban. Sőt! Legkevésbé rájuk! Ők a legkevésbé alkalmasak arra, hogy Lelkemre figyeljenek, mivel arra nevelték őket, hogy ne Lelkemre, hanem elöljáróikra figyeljenek. Valamikor, a fejlődés előző szakaszaiban ez helyes is volt. De ma már ők, hacsak nem nagyon nyitottak, a legkevésbé alkalmasak arra, hogy Engem jól megismerjenek. Országotokban egyetlen olyan társaság van, amely jobban ismer Engem, mint a többiek. A BOKOR BÁZISKÖZÖSSÉG. Irodalmuk legtanulságosabb könyvei a KIO és a MERRE MENJEK?


Jogos tehát a félelmed mindaddig, amíg Engem meg nem ismersz zavarmentesen. Ez azt jelenti, hogy akkor ismersz Engem jól, ha Rám hivatkozva, értelmednek megnyugtató választ tudsz adni magadnak és természetesen másoknak is, minden felmerülő problémában. A benned lévő Lelkemnél nagyobb tekintély nem lehet számodra senki!


Megáldalak a BÖLCSESSÉG LELKÉVEL!"


Jézus; A HANG - könyv 537

2019. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Azért érdekelne, hogy milyen evolúciós bizonyítékokról hablatyolsz, mikor a legnagyobb koponyák szerint is csak elmélet."

Tudományos elmélet, ami annyit tesz hogy egy többszörösen visszaigazoltan működő modell a világunk valamely folyamatának leírására.

A köznyelvben simán nevezhető ténynek.

2019. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Azért érdekelne, hogy milyen evolúciós bizonyítékokról hablatyolsz, mikor a legnagyobb koponyák szerint is csak elmélet."


Megfordítanám a kérdést:


Mi lenne az a perdöntő bizonyíték számodra, melyet ha megismernél, elhinnéd, bizonyítást nyerne számodra az evolúció?


Milyen lelet, milyen napjainkban is megfigyelt folyamat?


Valószínűleg semmi, mert az agyad egyből azon dolgozna keményen, hogy miért nem lehet igaz, még így sem.

2019. jún. 9. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!