Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol keresztelnének meg felnőtt...

Hol keresztelnének meg felnőttként több hónapos vagy éves felkészítés nélkül?

Figyelt kérdés
Katolikus felekezetre gondolok. Tudom, hogy majd itt is kialakul egy kisebb vita, hogy hogy akarok katolikus lenni, ha nem akarok felkészítőkre járni, de nekem ez az akár 1 évig elhúzódó felkészítő nagyon soknak tűnik, és közel nem biztos, hogy mindig ráérnék. Természetesen nem arra gondoltam, hogy bemegyek és kereszteljenek meg azonnal, de pl. néhány evangélikus gyülekezetben láttam azt a módszert, hogy egy 5 alkalmas felkészítőre kell elmenni, ahol a lelkésszel ketten beszélgetünk. Az az igazság, hogy magamtól már vagy 2 éve készülgetek, tisztában vagyok a tanításokkal és szokásokkal (legalábbis a nagy részével biztosan), valamint elég introvertált vagyok, nagyobb idegen társaságokban nem érzem jól magam, így sokkal szimpatikusabb lenne, ha pár hétig járnék egy paphoz beszélgetni, majd megkeresztelne az egyik szentmisén. Ha tudtok ilyen helyet Budapesten, kérlek írjátok meg.

2023. jan. 9. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Életveszélyben.
2023. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
egy katolikus ember is keresztelhet más személyt, ha rendelkezik a megfelelő engedélyekkel. A keresztelést általában a pap végzi, de lehetőség van rá, hogy más katolikus személy is elvégezze a keresztelést, ha különleges helyzetben van. Például ha egy katolikus ember elég távol van a legközelebbi templomtól, és az életveszély fenyegeti az illetőt vagy a gyermeket, akkor a katolikus ember keresztelheti meg a gyermeket. A keresztelést általában viz és szentelt olaj segítségével végzik, és az illető nevét a keresztény nevek listájáról választják ki.
2023. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

De miért akarsz megkeresztelkedni, ha terhes számodra Istentől bármilyen tanítás meghallgatása? Nem értelek.

Akit megkeresztelnek, utána van első áldozás, majd bérmálkozás.


Arra célzok, hogy gondolhatod azt is, hogy meg vagy keresztelve, ugyanúgy fogod magad érezni, hidd el nekem. Ugyanúgy itt fogsz élni Orbanisztánban.

2023. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem terhes, itthon 2-3 éve készülgetek, rengeteget olvastam, sőt a teljes Bibliát is elolvastam. Szimplán nem szeretnék/nem tudok hónapokig vagy egy évig felkészítőkre járni. Azzal semmi bajom nem lenne, ha egy pappal kéne beszélgetnem előtte hitről meg az életemről, az már sokkal visszásabb, hogy egy nagyobb társaságban kvázi "intézményes keretek között" tanuljak. Sokkal személytelenebb is így.
2023. jan. 9. 20:44
 5/7 anonim válasza:
100%
Mise után kérdezd meg a papot, Ő tudni fog ebben segíteni. Szerintem kisebb templomba próbálj beszélni vele, mert nagyokban gyorsan elszoktak pakolni, meg van társoságuk mise után.
2023. jan. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Általában valóban csoportban vannak a felkészítők, de amúgy ne kötelező ilyen formában. Ha ez zavar, akkor erre lehet, hogy tudtok megoldást találni.

Viszont felkészítő kell. Ha úgy gondolod, hogy kimaxoltad a katolikusságot azzal, hogy végigolvastad a Bibliát, akkor sajnos azt kell mondanom, hogy inkább ne keresztelkedj meg, mert katolikusnak lenni sokkal több mindennel és komolyabb dolgokkal is fog járni, minthogy részt vegyél egy keresztelési felkészítőn. Mellesleg megkeresztelt, megbérmált katolikusként is részt veszünk közösségi alkalmakon, pl. felnőtt hittanon, lelkigyakorlatokon, stb. A hit felnőttként is egy folyamatos tanulás.

2023. jan. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

Feltételezem, keresztelkedés után is foglalkoznál a hiteddel. Járnál közösségbe, felnőtt hittanra, hogy még jobban megismerd.

Akkor hova a sietség?

A Te érdeked is, hogy megismerd milyen ajándékot kapsz Istentől a keresztségben. A Te érdeked, hogy megértve megélhesd, de csak egy vasárnap délelőtti program legyen.

2023. jan. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!