Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon mély gondolat! Ez...

Nagyon mély gondolat! Ez durván, megváltoztat! Jó és rossz döntés, helyes és helytelen út! Szerintetek valóban minden döntésünket/cselekedetünket 100%-ig mi irányítjuk? Valami nem stimmel a többit lent...

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Sokszor van olyan helyzet az életemben, (mint mindenkinek), hogy választanom kell akaratom ellenére két út, két lehetőség közül, mert a külső körülmények akaratom ellenére úgy, hozzák, sajnos akár mennyire szeretnénk a külső körülményeinket nem tudjuk irányítani. De az egyik rossz út és helytelen cselekedet, de könnyebb és az élethelyzetem 90%-os arányba megoldódna ha azt választanám és szinte rákényszerít az élet, hogy azt kell választanom, mert ha más utat választok, ezesetben a jót, abba elveszítem, a gyermekem, vagy az állásom így nem fogom tudni eltartani magunkat, és a helyes út nehezebb, és szinte mindent elveszíthetek ha azt választom! Egész életemben megpróbáltam a helyes utat választani, de nagyon nehéz volt és katasztrófába torkolott az életünk, anyagi nehézségek, és stb... Elvesztettünk rengeteg mindent és a helyes út nem volt jó opció, mert nem jó útra vitt! Tudom, hogy Isten azt mondja, hogy a helyes út mindig nehezebb és rögösebb és ha azt választjuk, a mennybe kerülünk, viszont ezesetben felmerül a kérdés, hogy az ember bűnösen született, ott az ördögi "befolyás" és az élet körülmények a helytelen útra 90%-os arányban befolyásol, arra vezet mert muszáj, rákényszerít akkor és marad a jó út, ami ellen minden szól és 10%, hogy jó fog elsülni, akkor felvetődik a kérdés, hogy korrekt ez így? Szóval minden döntésünk cselekedetünk, minden a mi ráhatásunk? 100%-ig befolyás nélkül kizárólag a mi szabad döntésünk, hogy a jó utat válasszuk, és számon kérhető ez?


Mondok egy példát, régebben kicsúszott a főnököm száján, hogy a csapat egy részét nem tudja kifizetni ebben a hónapban, de ledolgoztunk már 15 napot, de ne szóljak nekik, majd ő rendezi később őket, de mivel barátaim, ne szóljak, mert ha szólni merek engem sem fizet ki!


Tudtam, hogy nekik családjuk van, és gyermekeik, úgyhogy szólnom kell, mert gyorsan el kell menniük máshova dolgozni, mert 1 hónapig nem lesz pénzük és mit fognak enni?


Másrészről, nekem is gyermekeim vannak, és nem állunk úgy anyagilag, hogy ezt megtehessem, így ha szólok akkor azonnal mindenki elmegy és számon kéri a főnököt. Így én leszek a ludas. És biztos, hogy nem fizet ki.


Két út, egy helyes szólni mert ezzel 2-3 családot megmentesz, elhallgatni nagyon helytelen! Helytelen nem szólni, de helyes ha szólok.


Én szóltam! A helyes utat választottam.


Majd megtörtént a baj!


A főnök, kiakadt és azonnal kirúgott. Így 3 hónapig nem találtam új állást, és kiraktak a házból, anyámékhoz költöztünk, a gyermekeimet nehéz körülmények közé helyeztem, és teljes anyagi csőd, tartozások, számlák stb... 6 hónap kellett mire felálltam, és el tudtunk költözni.


Ebben is 90% arra befolyásolt, hogy a rossz utat válasszam.


Ez milyen szabad döntés? Ez kényszer döntés!


Tehát a végleges kérdésem!


Valóban az ember 100%-ig, ráhatások nélkül SZABAD döntés alapján, hoz meg döntéseket a jó és rossz út között, és mi irányítjuk minden egyes apró cselekedetünk? Vagy sokszor észre sem vesszük de döntöttünk, vagy ez így Isten részéről korrekt? Hogy ránk hárítja teljesen a felelősséget, hogy rosszat cselekedtél, de valóban büntethető egy édesapa aki félti a családját? Szerintem az lenne a korrekt ha mindig 50-50% lenne a döntési választásunk! Így rengeteg tiszta, bűntelen ember létezne és a gonoszság nagy mértékben eltünne!


Mi a véleményetek?



2023. jan. 10. 10:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

ÉRTÉKELED-E, hogy szabadon te magad döntheted el, hogyan kívánod leélni az életet, mit teszel és mit mondasz? Vagy jobban szeretnéd, ha valaki megmondaná neked, mit csinálj és mit beszélj a nap minden percében és az életed minden napján?


Egyetlen normális ember sem akarja kiengedni keze közül az élete irányítását, és senki sem szeretné, ha mindenben valaki más parancsolna neki. Ha így kellene élni, ez bizony nagyon keserves és kiábrándító lenne. Szeretünk szabadok lenni.

2023. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Cubina ***** válasza:

A főnököd egy link alak, hazudik, csal és megzsarolt téged, hogy ha kinyitod a szád, téged se fizet ki. Fizethetett volna, de nem akart, hiszen más dolgokra telt neki. Majd amikor őszintén elmondtad a többieknek a tényeket, kirúgott bosszúból felmondási idő nélkül, ami miatt anyagi nehézségekbe ütköztél. Mivel ráadásul a barátaid is érintettek voltak, természetes hogy elmondtad nekik, te is elvárnád ugyanezt a barátaidtól.


Hogy melyik utat kellett volna választanod? Egyiket sem azok közül, amiket a főnököd felajánlott neked! Azonnal a hatósághoz kellett volna fordulnod, elmondani hogy mi történt és feljelenteni a főnököt, aki nem elég hogy nem fizeti ki a dolgozóit, mellette csal, hazudik, és még meg is zsarolt, aztán bosszúból kirúgott. A zsarolást elég keményen büntetik. Fel kellett volna jelenteni, hogy az egész világ megtudja, hogy milyen, így többet senki nem dolgozna nála. De így viszont másokat is meg fog károsítani a jövőben is, mert te nem tettél jogi lépéseket ellene!


Ha be voltál jelentve, olyan nincs hogy egy főnök nem fizet. Ha nem voltál bejelentve, akkor te magad vagy a felelős azért, ami történt. Hiszen ha valaki feketén dolgozik, jól tudja hogy azt csinálnak vele, amit akarnak, akkor dobják ki akár fizetés nélkül is, amikor akarják. Ennek ellenére is fel lehetett volna jelentetni (most is fel lehetne, ha mostanában történt a dolog), azt is hozzátenni a feljelentéshez hogy a munkáltatód nem jelentett be, hogy ne kelljen adóznia utánad (utánatok), kirúgott hirtelen bosszúból és emiatt hónapokig éhezett a családod.


Ez a példa nem a sors kezét reflektálja, hanem az emberi tudatlanságot, önállótlanságot és a helyes lépés megtételének a hiányát. Azt kéne megérteni, hogy nagyon sokszor nem csak két választási lehetőség van. Nem csak azok közül lehet választani, amiket valaki felajánl neked. Amíg mindig mások adnak neked választási lehetőséget és nincs önálló választásod, addig nem lehetsz sikeres az életben, hiszen korlátok közé vagy szorítva, két rossz közé. Te pedig azok közül választasz, holott saját választásod is lehetne, ha akarnád és egyből jobbá és könnyebbé válna az életed.

Engem és Édesanyámat is megzsaroltak már olyan választási lehetőségekkel, amikből mindkettő rossz volt. Azonnal mentem a rendőrségre és feljelentettem, szépen a helyére is tették az illetőt.

Azt tudom csak tanácsolni, hogy mindig azt a saját döntést hozd meg a jövőben, ami a szívedből jön, amiről tudod hogy helyes. Sz@rni rá, hogy valakik két rossz közüli választásra kényszerítettek! Mindig van harmadik választási lehetőség, csak gondolkodni kell!

2023. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!