Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki súlyos mozgássérült...

Ha valaki súlyos mozgássérült és egy évbe egyszer se tud elmenni gyónni, ettől még átélheti megélheti a katolikus vallását?

Figyelt kérdés

Sziasztok én ilyen vagyok, felnőtt fejjel elkezdtem megélni a Római katolikus vallásom. Súlyos mozgássérült vagyok, mindenhova anyáéknak kell vinni, mivel felnőtt vagyok a mozgatásom se egyszerü. Misét a neten ill az EWTn TV-n nézem, most csak ennyi érdekel, hogy ha nem tudok elmenni gyónni, ettől még "jogom van" átélni a vallásom? Mint irtam nehezen tudok mozogni, szüleimtől EL SEM VÁRNÁM, hogy templomba vigyenek , csak azért mert gyónni kell ők se járnak templomba nekem is közel a 40 hez jött ez, hogy átélem a vallást, tehát ergo eddig nem is tartottam fontosnak a gyónást . És én úgy érzem , ha Jézusnak szeretném eltudom mondani gondolatba is, ha van mit megbánni.


De mégis érdekelne, hogy mit mond az egyház erre, ha valaki egy évben egyszer sem tud gyónni menni, mert pl fizikailag képtelen erre? (súlyosabb mozgáskorlátozottság)köszi


2023. jan. 10. 15:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
És nem lehetne megkérni a helyi papot, hogy látogasson meg? Úgy is gyónhatnál ki.
2023. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szia nem tudom, de ennyire pl ezt én nem tartom fontosnak... Hiszünk Istenbe a családba mindenki de nem jár senki templomba meg semmi ilyen kimondottan a valláshozv illő dolog nincs. Én sem tartom olyan fontosnak, hogy ide hivjuk a papot, tv-ben a napi misét megnézem stb , ez igy nekem "elég". Ezért is kérdeztem a záró részben azt amit. köszi hogy irtál. (ezt amúgy egészségesektől is sokat olvasom a neten stb, hogy hiszik az Istent de pl templomba nem járnak sőt még misét se néznek, én rájöttem, hogy szép és a tv-be nézhetem)
2023. jan. 10. 15:29
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Mivel nincs benne akarat sem, ezért a válasz, nem.

Ha valaki igényli, akkor a papok legalább két nagy ünnep előtt elmennek gyóntatni és áldoztatni is. A mise tévében való nézése nem helyettesít semmit, mivel a mise lényege a közösségi részvétel. Nálunk például van egy tolószékes, aki menni se tud, kezei se működnek rendszeresen, de mindig ott van. Nyilván adódhatnak olyan élthelyzetek, hogy valaki semmilyen körülmények közt sem tud részt venni, ekkor mentesül a kötelező miselátogatás alól és tévében, rádióban, neten követheti. De a fentebb leírt módon így is járulhat szentségekhez. A legsúlyosabb probléma akkor van, ha ezt egyáltalán nem igényi, se az Eucharisztiát, amire a Biblia azt írja, hogy "örök életet adó kenyér", se a gyónást, ami lelki megtisztulást hoz, se a betegek kenetét, ami enyhítheti a testi és lelki fájdalmakat is.

2023. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Mivel nincs benne akarat sem, ezért a válasz, nem."

kedves 3 as örülnék ha nem személyeskedés lenne a topikból nem ismersz, nem tudod mennyire vagyok sérült és még sorolhatnám, én egy egyszerü kérdést tettem fel, hangsúlyozva, hogy mostanába kezdek a vallással foglalkozni . Azt meg hogy ki mit igényel nem ezen topik célja , nem erről szól a kérdés. a választ köszi

2023. jan. 10. 17:38
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

Jézus nem alapított papságot.

Olvasd a Bibliát, és élj Jézus tanításai szerint.

2023. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#3: De a testi állapot adhat felmentést, így például a súlyos betegeknek, időseknek nem kötelező eljárniuk a templomba. Nem lenne kötelező annak a mozgássérültnek sem, akiről írtál. Meg a mise nem közösségi élmény, mivel nem beszélgetünk egymással, többnyire még egymás nevét sem ismerjük. Nem tudjuk, hogy ki hol lakik, miket gondol, mik a problémái, satöbbi. És erre az egyház közösségi élményről mesél.

Kedves kérdező, ahhoz meg kell tudnod a pap telefonszámát, elmondanod, hogy mozgássérült vagy, ezért szeretnél gyónni és áldozni. De úgy látom, hogy erre egyelőre még nincs igényed.

2023. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

#4

Nem tudom mit húzod az orrod, te írtad:

"én nem tartom fontosnak"

Nem volt benne semmi személyeskedés, de jellemző, ha az embernek nem tetszik a kapott válasz, akkor néha támadni kezd, mint tetted te.


Gondolom a kérdés célja az lett volna, ha mindenki azt mondja, amit hallani szeretnél.

2023. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha a katolikus egyház véleménye érdekel, akkor azt fentebb leírták.

Ha Isten véleménye érdekel, akkor igazából valamilyen szinten megválaszoltad a kérdésedet, mikor azt írtad, "És én úgy érzem , ha Jézusnak szeretném eltudom mondani gondolatba is, ha van mit megbánni."

"Jogod van" hinni és bízni Benne, az Ő szeretetében és megbocsátásában, bármilyen élethelyzetben és életkörülmények között.

2023. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden hónapban minimum egyszer kijár a plébános az otthon felkő betegekhez.

Szóval van erre lehetőség és akkor otthon meggyóntat, megáldoztat.

2023. jan. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
6 os köszi, igen jól látod erre még nincs, nálunk mindenki katolikus de senki nem vallásos, hanem hivő tehát hisszük Istent, de senki nem jár templomba sem semmi olyan ami a katolikus valláshoz tartozik, azt hiszem a hivő a jó szó itt és nem a vallásos. Közbe rájöttem miért ne nézhetném a misét a tv-be, tetszik és megnyugtat. Természetesen ha mindenképp papot szeretnék a házhoz hivatni a szüleim nem elleneznék biztos segitenének, hogy a falusi pap eljöjjön, de én inkább tartom hivőnek magam, és egyáltalán nem érzem ezt fontosnak. (a kérdés ki irásába általába benne van az, hogy mi van ha valaki nem tud elmenni, nekem több mozgássérült ismerősöm vallásos és többen nagyon nehezen mozgathatóak, tehát ezért is kérdeztem, nyilván a mise nézést ma már megoldja tv-be , neten)
2023. jan. 11. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!